05/05/2018, 08:00 - 06/05/2018, 12:00

Rozmowy z Poezją w Puszczykowie

Zapraszamy w dniach 5-6 maja br. osoby piszące wiersze na "Rozmowy z Poezją" w Puszczykowie. Projekt ma charakter poznawczo-samokształceniowy i popularyzatorski. Jest skierowany zarówno do młodzieży, jak i do osób dorosłych w Wielkopolsce, które uprawiają poezję.

Zależy nam na dialogu międzypokoleniowym, którego mostem jest poezja i na osobach o zróżnicowanym dorobku. Mile widziani są również sympatycy poezji. Realizatorem projektu jest Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT) przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz przy współpracy organizacyjnej Fundacji PARK z Puszczykowa i gościnności Leśnego Ośrodka Szkoleniowego przy ul. Adama Wodziczki 3. Silne zaplecze stanowi również ogólnopolska Grupa Literyczna (literacko-artystyczna) Na Krechę. Wszystkie działania FONT odbywają się pod patronatem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Co będzie się działo w ramach spotkania? Stawiamy na wymianę zdań i będziemy:

- rozmawiali na temat trendów we współczesnej poezji,

- dzielili się problemami związanymi z opanowaniem warsztatu poetyckiego,

- nabierali świadomości i doskonalili umiejętność pisania i prezentowania poezji,

- poznawali twórczość własną, zaproszonych poetów i gości,

- zadamy też pytanie poezja po co ci to?,

- przypomnimy wiersze z projektu "Krystyna Miłobędzka - kulturalna ikona Wielkopolski", a przede wszystkim będziemy cieszyli się poezją, wiosną i urodą Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Spotkania z poezją zostały zaplanowane od godz. 14:00 - 5 maja do godz. 19:00 - 6 maja. Uczestnikom zapewniamy dobrą twórczą zabawę, konsultantów, nocleg  i wyżywienie (dojazd na koszt własny) i oczywiście promocję ich twórczości w Almanachu i różnego rodzaju relacjach (spotkaniach). Udział w "Rozmowach z Poezją" oznacza zgodę na nieodpłatną publikację twórczości i wizerunku.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest nadesłanie 3 ulubionych wierszy, biogramu, danych adresowych (wraz ze zgodą na nieodpłatne publikowanie twórczości i wizerunku) na mail fundacja.font@gmail.com
Ostateczny termin zgłoszeń mija 20 kwietnia 2018 roku.
.
Pierwszeństwo mają poeci przed debiutem i posiadający nie więcej niż dwa tomiki wierszy (jeśli będą miejsca również zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się swoją wiedzą i twórczością). Decyduje także termin zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona).

Na spotkanie „Rozmowy z Poezją” zabierzemy (jeśli mamy) albo warto przygotować:
- co najmniej 6 wierszy (np. na Slam), mogą w tym znajdować się wiersze ze zgłoszenia,
- 2 wiersze – wiersz o wiośnie oraz najbardziej szalony, przekontrastowany auto-grafomański tekst (na konkursy przy ognisku – będą nagrody),
- oczywiście koniecznie zabieramy dobry humor, mnóstwo poetyckich pomysłów i pytań, i dużo, dużo dystansu.


Więcej informacji: kliknij tutaj

Drukuj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway