Bezpłatna aplikacja BLISKO - mobilny system powiadamiania i ostrzegania

Miasto uruchomiło bezpłatną aplikację „BLISKO” dedykowaną dla każdego posiadacza smartfona. Za jej pomocą mieszkańcy Puszczykowa, którzy zainstalują ją na telefonach, w kilka sekund dowiedzą się o nadchodzących wydarzeniach lub zagrożeniach.Aplikacja „Blisko” to jeden z elementów systemu wczesnego ostrzegania SISMS, za pomocą którego można otrzymać informacje, dotyczące m.in. występujących niepokojących zdarzeń czy spraw, które interesują mieszkańców.

System SISMS to narzędzie, dzięki któremu możemy błyskawicznie dotrzeć do mieszkańców. Do zarejestrowanej osoby wysyłamy ostrzeżenie lub inne informacje o zagrożeniach w formie publikacji w aplikacji „Blisko”, którą można za darmo pobrać i zainstalować w swoim telefonie.

Oprócz ostrzeżeń użytkownik aplikacji „Blisko” może zadeklarować, że chce otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach w mieście, związanych z kulturą, sportem, utrudnieniami komunikacyjnymi czy sprawami społecznymi.

Jak korzystać z systemu SISMS?


Jeśli masz smartfona, pobierz bezpłatną aplikację Blisko.

Wejdź na stronę: www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/01f6b84e/Miasto-Puszczykowo

Wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość.

Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tyko z wybranych serwisów).

W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacji.

 

Serwisy miejskie, które są dostępne w zakładce Puszczykowo, to:

Aktualności – informacje bieżące o prowadzonych w mieście inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach.

Wydarzenia – informacje o wszelkiego rodzaju imprezach kulturalnych i sportowych,organizowanych na terenie Puszczykowa, a także informacje dotyczące promocji miasta i turystyki.

Ostrzeżenia – informacje o zbliżających się nawałnicach, gradobiciach lub innych groźnych zjawiskach pogodowych, o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi, bieżące komunikaty na temat np. poziomu wód, zmiany organizacji ruchu, rozkładu jazdy autobusów, awarii sieci wodociągowej itp.

 

W aplikacji „Blisko” można również włączyć inne powiadomienia:

Child Alert – ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci,

RSO – czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko,

wyłączenia prądu – informacje od operatorów energetycznych o planowanych i awaryjnych wyłączeniach prądu z dokładnością do ulicy i numeru (po podaniu nazwy ulicy i numeru),

jakość powietrza – komunikaty o jakości powietrza dowolnie wybranej stacji.

Aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Aplikację można pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”.Trzy możliwości otrzymywania powiadomień!

Aby otrzymywać informację z Miasta Puszczykowa można wybrać sposób otrzymywania powiadomień. Wystarczy zarejestrować się bezpłatnie przez formularz on-line dostępny na stronie:

Bezpłatny System Informacji dla mieszkańców - kliknij tutaj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway