Za nami kolejny już festiwal ogrodniczy „Zielonym do góry”, który odbył się 21 maja. Pomimo wietrznej pogody przez kilka sobotnich godzin na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Kościelnej zgromadzili się miłośnicy ogrodnictwa i roślin.
Tradycyjnie już można było zaopatrzyć się w materiał roślinny do ogrodu ze szkółki pana Wojnowskiego. Klub Puszcza wystawił na swoim stoisku sadzonki pomidorów, roślin ozdobnych, jak również sadzonki do domu. Natomiast na towarzyszącym festiwalowi targu rzemieślniczym można było między innymi zaopatrzyć się w miody i produkty pszczele na stoisku Gospodarstwa Pasiecznego Miody Ibrona. Kolejny raz gościliśmy również drogerię Blisko Natury z Poznania, która poza naturalnymi kosmetykami czy perfumami na wosku pszczelim zaprezentowała również szeroki wybór ekologicznych świec sojowych o niesamowitych zapachach.
W tym roku w programie nie mogło oczywiście zabraknąć lubianych przez wszystkich warsztatów. Karolina z Pracowni Lunula nauczyła jak stworzyć przepiękne bransoletki z suszonych kwiatów, Ewelina z Blisko Natury podzieliła się swoją wiedzą o tworzeniu świec sojowych, Weronika z Galerii Zazielenieni pokazała jak zapleść makramowy uchwyt na wiszącą donicę, na stoisku Miodów Ibrona można było ulepić własne „Zielonym do góry” i targ rzemieślniczy bomby kwietne, a pod okiem Ani z Centrum EkoInfo chętni stworzyli wesołe kompozycje w donicach na letnią sałatkę.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i odchodzili z wielkimi uśmiechami. Przy okazji dziękujemy za wspólną zabawę. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się punkt wymiany
60 sadzonek na 60-lecie Miasta za nakrętki. Już w kilkanaście minut zostaliśmy wręcz zasypani workami nakrętek, a sadzonki rozeszły się w mgnieniu oka. Na szczęście na spóźnionych czekały jeszcze nasiona i bomby kwietne przekazane na nasz festiwal przez znaną chyba wszystkim ogrodnikom firmę Legutko. Na wszystkich zainteresowanych czekał również kącik „kompostowy”, gdzie można było podpytać jak stworzyć najlepsze „złoto ogrodników”, a także podejrzeć jak wygląda kompost w różnych fazach. Natomiast po wchłonięciu tej całej wiedzy i zakupach można było się zrelaksować pod okiem Tomka ze Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych Kości i spróbować swoich sił w grze w Mölkky.
Dziękujemy serdecznie wszystkim wystawcom, prowadzącym warsztaty jak również uczestnikom, którzy zechcieli wziąć udział w naszym wydarzeniu. Do zobaczenia w przyszłym roku.