15.06.2021

Weekendowe zmagania KP LAS Puszczykowo

Dwa zwycięstwa i jedna porażka, to weekendowy bilans zespołów KP Lasu.

Seniorzy podejmowali sąsiadów z ligowej tabeli, a więc LUKS Stare Bojanowo. Goście szybko objęli prowadzenie, jednak już kilka minut później wyrównał Dominik Kollat, po kwadransie i przez większą część meczu utrzymywał się wynik 1:1. W wyjściu na prowadzenie na pewno pomogły czerwone kartki dla gości, którzy od 20. minuty grali w dziesięciu, a od 65. minuty w dziewiątkę. Przewagę dwóch zawodników udało się wykorzystać dzięki bramce Mateusza Szymańskiego, który ustalił wynika spotkania.

Juniorzy mierzyli się przy Kościelnej z niepokonanym liderem tabeli, LKS Kłos Gałowo. W niedzielę goście okazali się zespołem zdecydowanie mocniejszym, choć należy zauważyć, że zarówno w pierwszym meczu, jak i w rewanżu z KP Lasem zespół Kłosu nie zdołał utrzymać czystego konta, dotychczas jedynie nasi juniorzy byli w stanie pokonać bramkarza z Gałowa. Tym razem mecz po ostatnim gwizdku było 6:1 dla gości, a honorową bramkę zdobył Piotr Nieckarz. W najbliższą środę podopieczni trenera Krzysztofa Kałka powalczą o awans do I ligi w Kaźmierzu.

Orlikowe zmagania zakończył nasz rocznik 2010. Ostatni mecz w formule 7x7, bez spalonych chłopcy rozegrali przeciwko T.S. Orzeł Granowo i było to znakomite podsumowanie sezonu rezultatem 12:2. Cztery bramki zdobył Igor Olszewski, po trzy Filip Gruszczyński i Kacper Naskręt, a dwukrotnie trafiał Kuba Adamski. Orliki zakończyły rundę na trzecim miejscu w tabeli, a późnym latem  na duże boisko wyjdą już jako młodziki.

Działalność klubu w dużej mierze oparta jest o środki, otrzymywane z dotacji Miasta Puszczykowa.