25.11.2019

VI Puszczykowski Bieg po Ciacho

W dość mroźną niedzielę, 24 listopada na terenie sportowo-rekreacyjnym w Puszczykowie odbyła się szósta edycja Biegu po Ciacho. Tuż po godzinie 10:15 rozpoczęły się biegi dziecięce. Maluchy startowały w odpowiednich kategoriach wiekowych, mając do pokonania dystanse: 150, 300, 450 oraz 1000 metrów. Rywalizacja była zacięta i w sumie ponad 100 młodych biegaczy przekroczyło linię mety!

W samo południe na linii startu biegu głównego stanęło 202 zawodników, którzy musieli zmierzyć się z niełatwą, przełajową 10-kilometrową trasą. Pierwszy na mecie zameldował się Daniel Mikielski, tuż za nim przybiegł Tomasz Michał Roszkowski, a na trzecim miejscu podium stanął Rafał Tomowiak. Wśród kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Katarzyna Kołaczkowska, drugie miejsce zdobyła Magdalena Kędziora, a na trzecim stopniu podium stanęła Kinga Gliszczyńska.

Medale oraz nagrody dla najlepszych medali wręczali: zastępca burmistrza Władysław Ślisiński oraz radne miasta Puszczykowa: Ala Brączkowska oraz Maria Michałowska.

Wyniki dostępne są TUTAJ.

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne biegi w Puszczykowie - już 4 stycznia wystartuje IV Zimowa Piątka/Dziesiątka Nocnego Puszczyka.