28.11.2022

Nagrody Rady Miasta Puszczykowa dla uczniów szczególnie uzdolnionych

W piątek, 25 listopada br. w hali widowiskowo-sportowej w Puszczykowie odbyło się wręczenie nagród Rady Miasta Puszczykowa dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Nagroda jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów, których zainteresowania wykraczają poza programy szkolne i którzy wykazują się znaczącymi osiągnięciami w nauce, sporcie, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej oraz zadaniach promujących Puszczykowo. W tym roku Rada Miasta Puszczykowa nagrodziła 43 młodych i utalentowanych ludzi, którzy poprzez swoją pracę rozsławiają Puszczykowo.

Galę wręczenia poprowadził wiceprzewodniczący Rady Miasta Filip Ryglewicz, a nagrody wyróżnionym wręczali burmistrz miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek oraz przewodniczący Rady Miasta Puszczykowa Tomasz Potocki. W uroczystości wzięli udział również radni Alfreda Brączkowska i Piotr Guziałek.

Uroczystość uświetniała jedna z laureatek tegorocznej nagrody - Martyna Sykulska, która zaśpiewała utwory musicalowe i filmowe. Każdy występ młodej artystki był długo oklaskiwany.

Na zakończenie uroczystości głos zabrały dyrektorki puszczykowskich szkół podstawowych Beata Cierzniak i Ewa Budzyńska, które nie ukrywały dumy ze swoich obecnych i były wychowanków. Złożyły gratulacje wszystkim nagrodzonym, a także doceniły ich rodziców, którzy pomagają rozwijać talenty i wspierają swojej dzieci w ich pasjach.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tegorocznym nagrodzonym! Życzymy kolejnych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.Nagrodę w wysokości 800 zł otrzymali:

 

BARTOSZ BURZYŃSKI – narciarz. Zdobył tytuł wicemistrza Polski na Mistrzostwach Polski Dzieci U10. Zajął 1. miejsce w slalomie równoległym i 6. miejsce w slalomie gigancie na XI Zawodach Dzieci o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Zajmuje 1. lokatę w klasyfikacji generalnej Ligi Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w kategorii chłopców junior E. Zajął 4. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Reksia w slalomie gigancie oraz 3. miejsce w Grand Prix miasta Poznania w swojej kategorii wiekowej. Uzyskał średnią ocen 6,0.

 

ALAN CZYŻ – od 2021 roku jako najmłodszy w stawce staruje w mistrzostwach Polski w rallycross. W bieżącym niezakończonym jeszcze sezonie zajmował 4. miejsce w klasie Seicento Cup. Alan ściga się również na torach europejskich, odnosząc sukcesy i stając na podium zawodów Ford Fiesta Sprint Cup w Holandii.

 

TADEUSZ JANASZEK – zajmuje miejsca na podium w ogólnopolskich turniejach i mistrzostwach badmintonowych, zarówno w singlu, deblu, jak i mikście. Jest członkiem kadry województwa wielkopolskiego, powołanym do kadry narodowej młodzików na pierwsze półrocze 2022 roku. Znajduje się w pierwszej dziesiątce najwyżej punktowanych zawodników badmintona w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

 

OLIWER JANKOWSKI – lekkoatleta. Zajął 1. miejsce w skoku w dal i 3. miejsce w trójskoku podczas Halowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego U20. Na Mistrzostwach Wielkopolski U20 zdobył złoty medal w biegu na 100 m przez płotki oraz srebrny medal w skoku w dal. Na Mistrzostwach Polski U20 był piąty w skoku w dal oraz w biegu na 100 m przez płotki. Podczas Finału Krajowego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Kołobrzegu zwyciężył w skoku w dal oraz w sztafecie 4x100 m.

 

MARIANNA KLECZEWSKA – otrzymała tytuł laureatki 52. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, uzyskując 3. lokatę. W ramach tej samej olimpiady, zwyciężyła w konkursie na najlepszą rozprawkę im. profesor Aliny Brodzkiej-Wald.

 

JAN KANTY KONIECZNY – otrzymał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Uzyskał średnią ocen powyżej 5,5.

 

IGNACY KUCHARSKI – otrzymał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz laureatem Konkursu Międzyszkolnego „Ekonomiczny Klucz do Przyszłości”. Zajął 9. miejsce na 2178 uczestników w konkursie dla uczniów szkół podstawowych w dziedzinie matematyki „Złota Żaba”. Uzyskał średnią ocen 6,0.

 

ANNA ŁĘCKA – otrzymała tytuł laureata i zajęła 12. miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka hiszpańskiego OLIMPUS. Wraz z zespołem „Team Oświetlone” zajęła 2. miejsce w konkursie filmowym „Postaw na Słońce”. Aktywna wolontariuszka stowarzyszenia WIOSNA. Uzyskała średnią ocen 5,43.

 

NATALIA PACHOCKA – lekkoatletka. Na Mistrzostwach Wielkopolski U18 zajęła 3. miejsce w biegu na 800 m oraz 2. miejsce w sztafecie 4x400 m. Do jej największych sukcesów należy między innymi:

  • Zdobycie srebrnego medalu w biegu na 1500 m w Finale Krajowym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Kołobrzegu

  • Zajęcie 3. miejsca w biegu na 2000 m na Halowych Mistrzostwach Polski U18.

  • Zajęcie 5. miejsca w biegu na 3000 m oraz 14. miejsca w biegu na 1500 m na Mistrzostwach Polski U18.

 

SEBASTIAN RATAJCZYK – zwyciężył w Akademickich Mistrzostwach Polski MMA w kategorii do 66 kg w formule OFS. Stanął na podium Akademickich Mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu jitsu w kategorii NO GI. W kwietniu tego roku zwyciężył w swojej pierwszej półzawodowej walce podczas gali „Sparta MMA” w kategorii do 61 kg.

 

WIKTORIA RUTKOWSKA – tenisistka. Mistrzyni Polski Kobiet w tenisie ziemnym w grze deblowej oraz mistrzyni Polski Kobiet w grze deblowej w kategorii U23. Studentka uniwersytetu Loyola Marymount w Los Angeles.

 

ANTONI STACHECKI – otrzymał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego. Na XXV. Zimowych Ogólnopolskich Igrzyskach Szkół Niepublicznych zajął 1. miejsce indywidualnie w narciarstwie biegowym oraz 2. miejsce drużynowo w kilku konkurencjach narciarskich. Uzyskał średnią ocen 5,35.

 

STANISŁAW WIERZCHOWIECKI – otrzymał tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Zajął 3. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kształcenia Słuchu „Ptaków Śpiew”. Uzyskał średnią ocen 5,1.

 

BARTŁOMIEJ WOJTYNIAK – został finalistą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Otrzymał Medal Wzorowego Wychowanka I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Uzyskał średnią ocen 4,94.

 


 

Nagrodę w wysokości 400 zł otrzymali:

 

JAKUB BURZYŃSKI – narciarz. Bierze udział w ogólnopolskich zawodach narciarskich.

Zajął:

  • 12. miejsce w slalomie gigancie w Ogólnopolskim Turnieju Reksia w kategorii Junior D.

  • 3. miejsce w slalomie gigancie i 8. w slalomie specjalnym na Ósmych Otwartych Mistrzostwach Wielkopolskiego Związku Narciarskiego.

  • 3. miejsce w V Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach Poznania w Slalomie Specjalnym.

  • 1 miejsce w Grand Prix miasta Poznania w swojej kategorii wiekowej oraz 1. miejsce na Mistrzostwach Puszczykowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Uzyskał średnią ocen 5,69.

 

JAKUB DURA – judoka. Zajął:

  • 1. miejsce w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Judo, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

  • 1. miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Judo w kategorii U14.

  • 3. miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Judo Dzieci w wadze do 50 kg.

 

DAWID JIYA – piłkarz. Wraz z drużyną zdobył między innymi: 1. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej w Rewalu oraz 1. miejsce w międzynarodowym turnieju Raddatz Immobilien Cup w Niemczech. Podczas Kania Cup 2022 zdobył tytuł MVP – Najlepszego Zawodnika Turnieju.

 

HUGO KWAŚNIEWSKI – zdobywca srebrnego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym w kategorii do lat 16 oraz 4. miejsca Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym w kategorii do lat 18.

 

ANTONINA ŁĘCKA – zajęła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej Klubowych Mistrzostw Polski Kobiet w Golfie. Jest tegoroczną mistrzynią Klubu Kobiet Black Water Links Golf.

Jako studentka Oxfordu była jego reprezentantką w meczu golfowym przeciwko Cambridge, który to mecz wygrała. Uzyskała drugi najlepszy wynik na egzaminie z prawa karnego na pierwszym roku studiów uniwersytetu w Oksfordzie. Wraz z klubem wioślarskim Merton Collage zajęła 2. miejsce w regatach Christ Church.

 

ANNA MAIK – finalistka zespołowa projektu społecznego „ZdajTo!” w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Wicemistrzyni ortografii VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Uzyskała średnią ocen 5,2.

 

IGOR PTAK – finalista zespołowy projektu społecznego „ZdajTo!” w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Zajął 1. miejsce w lidze matematycznej Projektu Wielkopolska Superliga Liceów. Uzyskał kwalifikację do zawodów II stopnia 73. Olimpiady Matematycznej.

 

MARTYNA SYKULSKA – uzdolniona muzycznie, tanecznie i aktorsko. Studentka I roku Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku śpiew musicalowy oraz Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. Wraz z formacją NDS Modern Jazz dostała się do półfinału programu „Mam Talent” oraz zajęła 1. miejsce podczas ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego. Uzyskała średnią ocen 5,33.

 

MAJA SZKLARSKA – studentka produkcji filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Stypendystka programu mentorskiego filmu dokumentalnego pn. „Pierwszy film”. Została zakwalifikowana do programu ERASMUS w Film and TV School of Academy of Performing w Pradze.

 

ZUZANNA SZKLARSKA – studentka medycyny. Za osiągnięcia w nauce i pracy społecznej otrzymała medal rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest przewodniczącą studenckich kół naukowych. Otrzymała kwalifikację na 2-letni międzynarodowy staż lekarski w Wielkiej Brytanii. Uzyskała średnią ocen 4,57.

 

HANNA TWERS – zajęła 1. miejsce w półfinale konkursu plastycznego 23. Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia” (obejmującego swoim zasięgiem województwa dolnośląskie i wielkopolskie). W finale części plastycznej tego konkursu zajęła 6. miejsce. Jeden z jej obrazów został opublikowany w gminnym kalendarzu selekcjonera, a w tym roku odbyła się wystawa prac młodej artystki w Bibliotece Miejskiej w Puszczykowie. Wygrała konkurs plastyczny na Facebooku pn. „Mój pastelowy szkicownik”.

 

MAKSYMILIAN WESOŁOWSKI – lekkoatleta, zawodnik klubu MKS Juvenia Puszczykowo. Zajął 10. miejsce w skoku o tyczce na Mistrzostwach Polski w kategorii U16 oraz 4. miejsce w skoku wzwyż na Mistrzostwach Wielkopolski. Reprezentuje szkołę na zawodach ogólnopolskich.

 

ALEKS ZAJDEL – zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Regionu Zachodniego w Judo w kategorii do 81 kg. W tej samej kategorii wagowej zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Wielkopolski w Judo U18. Był trzeci w eliminacjach do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży regionu III w Judo.

 

BERNARD ZENKER – szachista. Wicemistrz Poznania i Powiatu Poznańskiego, wicemistrz Wielkopolski i wicemistrz makroregionu w szachach. Zajął 2. miejsce w eliminacjach strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w Szachach. Ma indywidualny tok nauczania z matematyki. Osiągnął bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Uzyskał średnią ocen 6,0.

 

 

Nagrodę w wysokości 200 zł otrzymali:

 

WOJCIECH BARC – zajął 3. miejsce w gminnym konkursie wiedzy o Wielkopolskim Parku Narodowym. Średnie ocen jakie uzyskał w ostatnich czterech latach nauki to 6,0 i 5,92.

 

ANTONI BARTKOWIAK – zajął 1. miejsce w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych i wraz z drużyną awansował do finału wojewódzkiego.

 

BORYS CZYŻOW – zawodnik drużyny Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego „Koziołki”. Wraz z drużyną zajął 4. miejsce w rozgrywkach ligowych i 1. miejsce w turnieju Festiwal Hokeja CUP w Opolu.

 

MILENA CZYŻOW – tancerka grupy turniejowej Akademii Tańca Bezuma. Podczas Mistrzostw Polski wraz z grupą zajęła 1. miejsce w kategorii KIDS 1. Uzyskała średnią ocen 5,73.

HANNA GLABUS – tancerka Akademii Tańca Bezuma. Zajmuje czołowe miejsca w turniejach ogólnopolskich. Podczas Mistrzostw Polski wraz z grupą zajęła 6. miejsce w kategorii KIDS 3.

 

OLIWIER JANKOWSKI – posiada pomarańczowy pas w brazylijskim jiu jitsu. Podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Poznańskiego zajął 2. miejsce w kategorii GI oraz 2. miejsce w kategorii No GI. Uzyskał średnią ocen 5,6.

 

JEREMIASZ JIYA – zawodnik pierwszoligowego klubu piłkarskiego UKS Talent. Reprezentował szkołę w licznych zawodach sportowych. Zdobył między innymi: 2. miejsce w finale powiatu w piłce nożnej oraz 2. miejsce w sztafecie 4x100 metrów.

 

MARIANNA KUBICKA – tancerka Akademii Tańca Bezuma. Podczas Mistrzostw Polski wraz z grupą zajęła 1. miejsce w kategorii Jazz Dance oraz 1. miejsce w kategorii Modern. Zaangażowana wolontariuszka. Uzyskała średnią ocen 6,0.

 

DAWID KULCZYŃSKI – judoka. Dwukrotnie zajmował 3. miejsce na festiwalach judo w Poznaniu. Na Mistrzostwach Wielkopolski w Judo osiągnął 9 lokatę.

 

JAKUB KULCZYŃSKI – zdobywca 1. miejsca na zawodach Cup Mosina Brazylian Jiu-Jitsu oraz 3. miejsca podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w kategorii GI i No GI.

 

MARIA MAJCHRZAK – tancerka grupy turniejowej Akademii Tańca Bezuma. Podczas Mistrzostw Polski wraz z grupą zajęła 1. miejsce w kategorii KIDS 1 oraz 1. miejsce na turnieju w Czechach. Uzyskała średnią ocen 5,82.

 

IGOR OLSZEWSKI – zwycięzca biegu na 300 metrów w finale wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych w Puszczykowie.

 

DENIS SZYMCZAK – uzdolniony muzycznie. Gra na pianinie, koncertuje i bierze udział w konkursach oraz przeglądach talentów.

 

MICHALINA TĘŻYCKA – zajęła 2. miejsce w skoku wzwyż podczas Licealiady 2021. Wzięła udział w dwumiesięcznym rejsie żaglowcem po Morzu Karaibskim. W regatach żeglarskich organizowanych przez mosiński klub żeglarski zajęła 3. miejsce. Jest wolontariuszką. W trzeciej klasie liceum otrzymała świadectwo z paskiem.

 

CEZARY WALCZAK – zajął 5. miejsce w Wielkopolsce w konkursie matematycznym Alfik. Ma indywidualny tok nauczania z matematyki. Gra w drużynie młodzików Klubu Piłkarskiego LAS Puszczykowo. Uzyskał średnią ocen 5,83.

 

Drukuj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway