05.02.2018

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek w siatkówce

W pierwszy weekend lutego w hali widowiskowo-sportowej zostały rozegrane Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek w siatkówce. Mieszkańcy Puszczykowa oraz kibice z całej Wielkopolski mieli okazję zobaczyć cztery najlepsze zespoły siatkarskie naszego województwa!

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę, odbyły się dwa mecze. W pierwszym z nich zmierzyły się drużyny VII LO SMS AMBER Kalisz oraz UKS ZSMS Poznań. Drużyna z Kalisza okazała się niepokonana i zwyciężyła w pojedynku 3:0 w setach (26:24, 28:26, 26:24).

W drugim meczu spotkały się drużyny ENEA PTPS Piła i KS ENERGETYK Poznań. Spotkanie to przebiegło pod dyktando poznanianek, które z łatwością zdobyły 3 punkty w setach (25:13, 25:17, 25:11).

Drugi dzień zawodów zapowiadał się równie emocjonująco. Pierwszy mecz rozegrały zawodniczki UKS ZSMS Poznań oraz ENEA PTPS Piła. Po dość wyrównanej walce, zakończonej tie-break'em wygrała drużyna z Piły przy stanie setów 3:2 (25:19, 23:25, 25:18, 17:25, 15:12).

W kolejnym meczu zawalczyły ze sobą KS ENERGETYK Poznań i VII LO SMS AMBER Kalisz. Już w pierwszym secie siatkarki zapewniły kibicom nie lada widowisko! Kolejne trzy były tylko potwierdzeniem ich umiejętności. Ostatecznie, kaliszanki musiały uznać wyższość poznanianek. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (31:29, 25:15, 19:25, 25:20).

Po przerwie pod siatką spotkały się dwie drużyny z Poznania: KS ENERGETYK Poznań i UKS ZSMS Poznań. Poznański „Energetyk” pozostał niepokonany i zakończył ten mecz z wynikiem 3:0 w setach (25:10, 25:18, 25:21), zdobywając tytuł Mistrzyń Wielkopolski Juniorek 2018 roku.

W ostatnim spotkaniu turnieju zmierzyły się z sobą VII LO SMS AMBER Kalisz i ENEA PTPS Piła. Po zaciętej walce 3:1 (25:23, 25:21, 25:23, 25:17) zwyciężyły siatkarki z Kalisza, zapewniając sobie tym samym II miejsce w turnieju, a drużyna z Piły musiała zadowolić się trzecim miejscem.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy!

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju kierujemy do wolontariuszy, Doroty Libery, Jacka Błaszkowiaka oraz Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego. Dziękujemy także sędziom i przede wszystkim kibicom za tworzenie niezapomnianej atmosfery!