13.06.2023

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U18 i U20 w lekkoatletyce

W dniach 10-11 czerwca br. w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U18 i U20 w lekkoatletyce, w których wzięli udział zawodnicy MKS Juvenia Puszczykowo.

Zawodom sprzyjała pogoda, było słonecznie i nie za gorąco, choć czasami wiał zbyt mocny wiatr. Dopisała frekwencja — na starcie pojawiło się ponad 700 zawodników z 114 klubów. Pobito kilkadziesiąt rekordów życiowych i najlepszych wyników w sezonie.

W pierwszym dniu Piotr Chrabąszcz (U20) zdobył srebrny medal w biegu na 2000m p. przeszkody, a brąz w biegu na 1500m zdobyła Jagoda Musielak (U20).

Drugiego dnia z wynikiem 14,53m srebrny medal w trójskoku zdobył Oskar Piłat – jest to drugi wynik w Polsce w kategorii U20.

Drużyna MKS Juvenia Puszczykowo w klasyfikacji punktowej LZS zajmuje wysoką 7 lokatę na 96 sklasyfikowanych klubów.