11.09.2023

Lekkoatleci z kolejnymi sukcesami

W Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy klubu MKS Juvenia Puszczykowo.

Antoni Głogowski w rzucie dyskiem zdobył brązowy medal. W najlepszej próbie uzyskał 37,10m PB. Jest to wynik lepszy od poprzedniego rekordu o prawie 2m.

W tej samej konkurencji czwarte miejsce z wynikiem 35,43m zajął jego kolega Albert Goździk. Dobrą passę miotaczy dopełniła Julia Wiśniewska, która w rzucie młotem z nowym rekordem 35,95m zajęła 7 lokatę.

Wśród biegaczy również nie brakowało wartościowych wyników. Franciszek Smurawa w biegu na 1000m i z czasem 2;53,57 zajął 6 m-ce, Kaja Piechocka w biegu na 1000m z czasem 3;23,13PB zajęła 7 m-ce, Adam Cerkaski w biegu na 600m z czasem 1;41,98 zajął 11 m-ce, Jarosław Jankowski w biegu na 300m z czasem 40,23s zajął14 m-ce, a w biegu na 100m z czasem 12,50s zajął 22 m-ce, Zuzanna Zawieja w biegu na 600m z czasem 2;04, zajęła 24 m-ce.

Zawodnicy MKS Juvenia Puszczykowo w klasyfikacji generalnej zdobyli w sumie 7 pkt.