30.04.2021

Komunikat Policji

W związku z nadchodzącym weekendem majowym zbliża się okres wzmożonego ruchu na drogach. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Puszczykowie zwracają się z prośbą o zweryfikowanie stanu technicznego i wyposażenia użytkowanych pojazdów. Wyruszajmy w drogę wypoczęci, jedźmy z rozwagą i zwracajmy uwagę czy osoby kierujące pojazdami nie spożywają alkoholu przed wyjazdem.

Wraz z poprawiającymi się warunkami pogodowymi coraz częściej korzystamy z rowerów, motorowerów czy motocykli, na co wpływ mają m. in.  możliwość łatwiejszego parkowania czy sprawniejszy sposób przemieszczania się po zatłoczonych ulicach. Na tę okoliczność rozpoczęły się działania pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu” skierowane właśnie do tych użytkowników drogi. W ramach tych działań przypominamy, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego- w tym nadmierna prędkość, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu czy nieprawidłowe wyprzedzanie, często są przyczynami wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów. Pamiętajmy aby przygotować odpowiednio pojazd do sezonu sprawdzając czy jest on w pełni sprawny oraz weryfikując czy jest wyposażony we wszystkie obowiązkowe elementy. W celu dbania o swoje bezpieczeństwo stosujmy właściwy ubiór chroniący, używajmy dopasowanych kasków, jak również elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Puszczykowie zwracają się z prośbą o zweryfikowanie stanu technicznego i wyposażenia użytkowanych pojazdów.

Równolegle prowadzona jest akcja „Na drodze – Patrz i Słuchaj” skierowana do pieszych i kierujących pojazdami, w ramach której nakłaniamy użytkowników drogi do zachowania koncentracji i okazywania sobie wzajemnego szacunku. Kierując pojazdami pamiętajmy o konieczności obserwacji drogi i jej otoczenia oraz obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych. W razie potrzeby zmniejszmy prędkość, aby nie narazić pieszych na niebezpieczeństwo oraz ustępujmy im pierwszeństwa, kiedy korzystają z przejść dla pieszych. Jako piesi pamiętajmy o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i korzystajmy z elementów infrastruktury drogowej przeznaczonej dla pieszych, jeśli droga jest w nią wyposażona. Przebieganie przez jezdnię, nieostrożne wchodzenie na jezdnię czy przejście dla pieszych, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd oraz korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię może wiązać się z dużym zagrożeniem naszego bezpieczeństwa.

 

Na drodze patrz i słuchaj!

Drukuj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway