21.02.2020

Komplet medali Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 dla Juvenii

W rozpoczynającym się sezonie 2020 świetnie spisali się zawodnicy MKS Juvenia Puszczykowo. Po serii halowych mitingów oraz Mistrzostw Wielkopolski wyłoniła się grupa lekkoatletów, którzy z dużymi szansami mogłaby wystartować w halowym czempionacie. Aż 10-osobowa ekipa wraz z trenerami udała się do toruńskiej hali Arena. To ta sama hala, na której kilkanaście dni wcześniej 20-letni Szwed Armand Duplantis ustanowił rekord świata w skoku o tyczce z wynikiem 6,17 m. Halowe PZLA Mistrzostwa Polski U18 i U20 odbyły się w terminie 14- 16 lutego.

Zawodnicy z Puszczykowa z dużymi nadziejami wyruszyli po medale i rekordy. Pierwszego dnia w konkursie skoku wzwyż wystartował junior młodszy Bartosz Kowalski. Dzięki pokonaniu w trzeciej próbie poprzeczki zawieszonej na wysokości 192 cm stanął na drugim stopniu podium. Bartosz został Halowym Wicemistrzem Polski juniorów młodszych!

Drugiego dnia rywalizację rozpoczął siedmioboista Oliwer Jankowski. W pierwszych konkurencjach uzyskał rekordy życiowe – w biegu na 60 m oraz w pchnięciu kulą. Znakomity wynik uzyskał w swojej najmocniejszej konkurencji – w skoku w dal – 6,50 m. Drugiego dnia po konkursie tyczki, po biegu na 60 m ppł, w ostatnim biegu na 1000 m również uzyskał rekord życiowy. Komplet wszystkich punktów pozwolił Oliwerowi uplasować się na 6 miejscu w kraju wśród juniorów młodszych.

Tego samego dnia zawodnicy Juvenii mogli cieszyć się z kolejnego medalu. Po pełnym nerwów konkursie skoku w dal juniorów (dwie pierwsze nieważne próby) na trzecie miejsce podium wskoczył Bartosz Karasiński z wynikiem 6,84 m. Bartosz został brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski juniorów!

Po biegach eliminacyjnych na 200 m juniorek młodszych oczekiwaliśmy wspaniałego finału A, ponieważ to właśnie Julia Dziamska zawodniczka MKS przewodziła w rankingu. Julia wytrzymała presję i ustanawiając fantastyczny rekord życiowy 24,99 s zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych!

Inni nasi zawodnicy również ustanawiali rekordy życiowe:

1 miejsce – Julia Dziamska 200 m 24,99 s PB, trener Jarosław Jagaciak

2 miejsce – Bartosz Kowalski skok wzwyż 192 cm, trener Marcin Gościniak

3 miejsce – Bartosz Karasiński skok w dal 6,84 m, trener Marcin Gościniak

6 miejsce – Oliwer Jankowski siedmiobój 4313 pkt. PB, trener Marcin Gościniak

7 miejsce – Kaja Wesołowska bieg na 60 m ppł. – 8 ,97 s PB, trener Marcin Gościniak

7 miejsce – Marek Bielecki 600 m 1:24,04 PB, trener Bernadeta Łuczak

7 miejsce – Bartosz Karasiński trójskok 13,31 m, trener Marcin Gościniak

9 miejsce – sztafeta 4 x 400 m (F. Kempa, M. Trocholepsza, Z. Morszner, M. Bielecki) 3:50,28 PB

13 miejsce – Martyna Trocholepsza 200 m 26,97 s, trener Marcin Gościniak

14 miejsce – Zofia Morszner 1000 m 3:09,80 PB, trener Marcin Gościniak

22 miejsce – Jakub Napierała 2000 m 6:06,97 PB, trener Bernadeta Łuczak

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów MKS Juvenia Puszczykowo. Trzymamy kciuki za sukcesy w czasie sezonu przełajowego i letniego!

Podziękowania dla Urzędu Miasta w Puszczykowie oraz Starostwa Powiatowego w Poznaniu za dotacje, dzięki którym klub może organizować wyjazdy na zawody oraz zgrupowania sportowe.