05.08.2019

IV Piątka i Dziesiątka Nocnego Puszczyka

W piątek, 2 sierpnia br. na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Kościelnej 7 w Puszczykowie odbyła się czwarta edycja Piątki i Dziesiątki Nocnego Puszczyka. Na starcie w obu biegach pojawiło się w sumie 112 biegaczy. Trasa biegu prowadziła przez leśne ścieżki otuliny Wielkopolskiego Parku Narodowego, a ponieważ był to bieg przełajowy, nie zabrakło również przeszkód w postaci powalonych drzew. Każdy z zawodników posiadał lampkę czołową lub latarkę, a trasa była oznaczona fluorescencyjnymi taśmami, które są lepiej widoczne w ciemności. Punktualnie o godzinie 21:30 wystartowali zawodnicy na 10 km – mieli oni do pokonania dwie pętle, a kwadrans później wystartował bieg na 5 km. Po biegu zawodnicy mogli posilić się pysznymi drożdżówkami, a także upiec kiełbaskę przy ognisku.

Wyniki OPEN Dziesiątki Nocnego Puszczyka przedstawiają się następująco: wśród pań zwyciężyła Daria Zborowska, tuż za nią znalazła się Milena Greczycho, a trzecie miejsce zajęła Wanda Majchrzak (KB Katorżnik Murowana Goślina).

Wśród panów walka o pierwsze miejsce była niezwykle zacięta. Ostatecznie szybszy o kilka sekund okazał się Daniel Mikielski, a Łukasz Nowak (Helios Czempiń Team) musiał zadowolić się drugą lokatą. Trzecie miejsce na podium zajął Waldemar Kukuła (Stah&Ala Team).

Wśród mieszkańców Puszczykowa najszybszy okazał się Wiktor Ślusarek (Arka Leśna), a tuż za nim uplasował się Witold Michalak (Viktoria 11.9).

W Piątce Nocnego Puszczyka najszybsza okazała się Anna Wiśniewska (Hernik Team), druga była Magdalena Grajcar (LOFTteamEXTREME), a trzecie miejsce zajęła Lucyna Kusztelska (Wataha - łączy nas bieganie).

Wśród panów pierwsze miejsce zajął Rafał Tomowiak (SzymanowskiTeam), tuż za nim znalazł się Wiktor Dębowski (ChampionMan Team), a na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Jasiak.

Wśród mieszkańców Puszczykowa wśród panów najszybciej trasę pokonał Wojciech Januć (Arka Leśna), tuż za nim znalazł się Łukasz Dolata. Wśród puszczykowianek zwyciężyła Anna Dydymska, na drugim miejscu znalazła się Weronika Janaszek, a na trzecim Magdalena Kordyla.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne biegi w Puszczykowie!