29.09.2021

Grand Prix Polski w Mölkky

Turniejem w Warszawie zakończyła się premierowa edycja Grand Prix Polski w Mölkky. Ostatnia runda rozgrywana była na boisku II Ogrodu Jordanowskiego w Warszawie i dla zawodników drużyny Puszczyków bardzo udana.

Spośród 13 osób, do fazy pucharowej awansowało 7 zawodników, z których najlepsi zakończyli udział na 1/4 fazie turnieju – 7. miejsce zajął Tomasz Skoracki, a na 8. lokacie uplasowała się Maria Michałowska - radna miasta Puszczykowa, która wygrała klasyfikację seniorów i była najlepszą z kobiet 5. rundy Grand Prix Polski w Mölkky.

Pierwszą edycję Grand Prix Polski należy uznać za udaną: w najlepszej dziesiątce całego cyklu znalazło się dwóch zawodników z Puszczykowa: Tomasz Skoracki (7 miejsce) i Piotr Michałowski (9 miejsce).

Puszczyki zdominowały także klasyfikację seniorów, gdzie najlepszy był Piotr Michałowski, drugie miejsce zajęła Maria Michałowska (która też w całym cyklu GP wygrała klasyfikację kobiet), a trzecie miejsce przypadło Waldemarowi Domagale.

Grand Prix Polski w Mölkky 2021 to cykl pięciu turniejów rozegranych kolejno w Jeleniej Górze, Puszczykowie, Sztumie,
Bojanowie i w Warszawie.

Już teraz zapraszamy na III Mistrzostwa Puszczykowa w Mölkky, które odbędą się 23 października 2021 r. Będzie to turniej drużynowy. Informację o turnieju pojawią się na grupie na stronie Facebook – „Mölkky Puszczykowo”, na której znajdują się również informacje o treningach i spotkaniach z Mölkky.