28.06.2021

Grand Prix Polski w Mölkky

W sobotę, 26 czerwca Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości zorganizowało Grand Prix Polski w Mölkky 2021 – 2. Runda - Puszczykowo!

Były to rozgrywki indywidualne, które przyciągnęły rekordową jak na zwody indywidualne liczbę uczestników – 80 osób! W tym 14 osób reprezentujących barwy Puszczyków Mölkky Puszczykowo. Poza nami na boisku pojawili się gracze z całej Polski.

Turniej został otwarty przez Pana Władysława Ślisińskiego Zastępcę Burmistrza Puszczykowa, a na samym otwarciu gościliśmy Panią Marzenę Fiedler Radną Powiatu Poznańskiego oraz Radnych Miasta Puszczykowa – dziękujemy za przybycie.

Rozgrywki rozegrano w dwóch fazach – najpierw zawodnicy zostali rozlosowani do 5-osobowych grup, z których do fazy pucharowej awansowało dwóch najlepszych zawodników. Dużą niespodzianką był brak awansu ze swoich grup zawodników zajmujących 1 i 2 miejsce w generalnej klasyfikacji po zawodach w Jeleniej Górze odpowiednio Jan Sękowski oraz Łukasz Jezierski.

Drugą rundę Grand Prix Polski w Mölkky zwyciężył po zaciętym pojedynku, w 5-setowym meczu wynikiem 3:2, Arkadiusz Piróg (Format Mölkky Sztum), drugie miejsce zajął Ryszard Rychlewski (Poznań).

Mecz o 3 miejsce wygrał Tomasz Stachowiak (Timbers Bojanowo), a czwarte miejsce zajął Tomasz Kostorowski (Timbers Bojanowo). Najlepszym zawodnikiem klubu Puszczyki Mölkki Puszczykowo została Maria Michałowska, która zakończyła swoje zmagania w najlepszej 8 (zajmując 7 miejsce). Podobnie jak w 1 rundzie GPPwM, pozostali zawodnicy z Puszczykowa zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce.

Wyniki 2 rundy Grand Prix Polski w Mölkky w Puszczykowie dużo namieszały w klasyfikacji generalnej, a zawody  pod względem rozgrywek jak i organizacyjnie stały na wysokim poziomie.

Przypomnijmy, że Grand Prix Polski w Mölkky to 5 turniejów, które wyłonią najlepszych zawodników. Zawody rozegrane zostaną w Jeleniej Górze, Puszczykowie, Sztumie, Bojanowie oraz finał w Warszawie! Kolejna 3 runda Grand Prix Polski w Mölkky odbędzie się 24 lipca w Sztumie! Oczywiście naszej drużyny tam nie zabraknie.