03.08.2022

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Mölkky

W drugiej edycji Drużynowych Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Mölkky, które odbyły się 31 lipca, rywalizowały 23 dwuosobowe drużyny. „Tradycyjnie” zawody zorganizowano w Puszczykowie, na boisku piłkarskim drużyny Las Puszczykowo. Docelowo turniej miał odbyć się w sobotę, ale ze względu na fatalne prognozy pogody został przeniesiony na niedzielę. Rywalizację otworzyli burmistrz Andrzej Balcerek i Marzena Fiedler, radna Powiatu Poznańskiego, życząc zawodnikom udanych rzutów.

Eliminacje toczyły się w dwóch grupach. Każda drużyna rozegrała 10 lub 11 meczów (w zależności od wylosowanej grupy). 4 najlepsze zespoły całego turnieju (po dwie najlepsze z każdej grupy) zmierzyły się w finałowym pojedynku – każdy z każdym. Po zaciętych pojedynkach zwyciężyła drużyna Kawalarze w składzie Piotr Michałowski (Puszczyki) i Tomasz Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Mölkky Kostrowski (Format Sztum). Drugie miejsce zajęła drużyna

Wojsko – Agnieszka Wojciechowska, Miron Skołuda (Puszczyki), trzecie miejsce przypadło drużynie z Pawłowic – Rodzinka.pl - Tomasz Kozłowski, Aleksander Kozłowski (Timbers Bojanowo), a poza podium uplasowała się drużyna M&M’s - Monika Szalaty, Michał Pawlak (Puszczyki).

We współpracy z Puszczykowskim Komitetem Społecznym uhonorowaliśmy dwie drużyny z Ukrainy – Dziewczyny z Odessy i drużynę Polsko-Ukraińską Nestor. Dziękujemy wszystkim za udział i świetny turniej, który został rozegrany w nowej formule przy wykorzystaniu limitu 12 kolejek - w danym meczu. W przypadku, gdy żaden zespół nie zdobył 50 punktów podczas 12 rzutów, wygrywał ten, który zdobył więcej punktów.