06.05.2020

Dni Puszczykowa 2020 odwołane

 

Drodzy Mieszkańcy Puszczykowa,

zwykle o tej porze roku zapraszaliśmy Was na święto naszego miasta – Dni Puszczykowa. Ten rok jest jednak wyjątkowy. Postawił przed nami wyzwanie, którego się nie spodziewaliśmy – epidemię koronawirusa. Na całym świecie ludzie zmagają się z jego następstwami, nasza codzienność zmieniła się i jeszcze jakiś czas minie, nim będziemy mogli wrócić do naszych dawnych przyzwyczajeń. Wobec tych wydarzeń nie pozostaje nam nic innego, jak odwołać tegoroczne Dni Puszczykowa. Bardzo tęsknimy do koncertów, wydarzeń sportowych i innych atrakcji, podczas których spotykaliśmy się, by wspólnie je przeżywać. Jednak troska o zdrowie mieszkańców naszego miasta sprawia, że głęboko rozmyślamy nad każdym podejmowanym krokiem. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo widza, słuchacza, czytelnika, którą zawsze czuliśmy przygotowując jakiekolwiek wydarzenia, nie pozwala nam narażać Was na zagrożenie zdrowia.

Obchody Dni Puszczykowa to całe dwa miesiące wydarzeń sportowych, w których tak chętnie brali Państwo udział. Coroczne imprezy sportowe były niecierpliwie wyczekiwane przez niezwykle aktywnych mieszkańców naszego miasta. Świetnie się na nich bawiliśmy dbając o kondycję i zdrowie. W tym roku, by o nasze zdrowie zadbać, musimy ze wspólnych sportowych atrakcji zrezygnować.

Dni Puszczykowa to święto lokalnej społeczności, w które co roku bezinteresownie angażowały się lokalne przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, mieszkańcy. Stawiały one w gotowości Ochotniczą Straż Pożarną, policję, Straż Miejską, ratownictwo medyczne – w celu zapewnienia bezpieczeństwa bawiących się uczestników. Dziś ci wszyscy ludzie i organizacje są zaangażowani w walkę z epidemią. Nie dokładajmy im więc pracy, nie odciągajmy od palących wyzwań. Pamiętajmy, że są zawsze tam i wtedy, gdy ich najbardziej potrzebujemy. Mamy nadzieję, że z obecnej sytuacji wyjdziemy wzmocnieni, wrażliwsi, jeszcze bardziej otwarci na drugiego człowieka. Tymczasem dbajmy o siebie i o swoich bliskich, o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, byśmy mogli spotkać się i wspólnie świętować, bawić się, przeżywać.

                                                                                                                                                       Urząd Miejski w Puszczykowie

                                                                                                                            Biblioteka Miejska im. M. Musierowicz w Puszczykowie

Drukuj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway