17.05.2023

Biała Sobota w Puszczykowie

W sobotę, 13 maja na terenie Szpitala w Puszczykowie, po trzyletniej przerwie związanej z pandemią COVID-19, po raz szósty zorganizowano festyn pod nazwą „Biała Sobota z Powiatem Poznańskim”.

Podczas czterogodzinnego wydarzenia, oprócz badań w miasteczku namiotowym, odbywały się liczne działania edukacyjne, a ich uczestnicy mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat profilaktyki zdrowotnej. W wydarzeniu aktywny udział brał także starosta poznański Jan Grabkowski.

– Szpital w Puszczykowie jest miejscem, któremu od ponad 20 lat poświęcamy szczególną uwagę. Placówka cały czas jest modernizowana, ponieważ chcemy, aby pacjent, który do niej trafi czuł się maksymalnie komfortowo. Żeby wiedział, że szpital dysponuje doskonałą diagnostyką i ma świetnych specjalistów. To nie jest zresztą typowy szpital powiatowy, ale wielospecjalistyczna placówka – podkreślał Jan Grabkowski. – Biała Sobota natomiast to dzień, w którym wychodzimy na zewnątrz i przede wszystkim mówimy o profilaktyce – dodał.

W trakcie imprezy mieszkańcy powiatu mogli bezpłatnie i bez skierowania od lekarza skorzystać m.in. z konsultacji kardiologicznych (wraz z badaniem EKG), laryngologicznych (wraz z badaniem audiologicznym), pulmonologicznych (wraz z badaniem spirometrycznym), alergologicznych, ortopedycznych dla pacjentów ze wskazaniem do endoprotezoplastyki, diabetologicznych, nefrologicznych, a także badań znamion na skórze, mammograficznych, ciśnienia tętniczego krwi oraz tkanki tłuszczowej. Konsultacje lekarskie oraz niektóre badania wymagały jednak wcześniejszej rejestracji.

Było także stanowisko Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, gdzie na fantomach edukowano w zakresie samobadania piersi i jąder, a także znamion. Ponadto promowało program profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia nowotworów. W innym miejscu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna udzielała poradnictwa antynikotynowego oraz kształciła w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych. Dopełnieniem imprezy był konkurs wiedzy o powiecie poznańskim oraz Szpitala w Puszczykowie, gdzie główna nagrodą był rower. Wygrała go pani Dominika z Konarzewa.

 

źródło: powiat.poznan.pl

Biała sobota w powiecie poznańskim
Drukuj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway