30.11.2020

Awans KP LAS

Zwycięstwem w ramach Liga futbolsport.pl LAS Puszczykowo przypieczętował awans z trzeciego miejsca na drugi szczebel tych rozgrywek. Mecz przeciwko drużynie B3D miał spory ciężar gatunkowy, bowiem zwycięstwo rywali sprawiało, że to oni znaleźliby się na podium. Z tego względu w pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, a żaden z zespołów nie chciał być tym, który straci otwierającego gola. Ten padł dopiero po przerwie, kiedy to piłka po wykonanym przez naszą drużynę rzucie rożnym przypadkowo odbiła się od obrońcy i w ten sposób znalazła drogę do siatki.

Kilka minut później dwukrotnie wynik podwyższył Paweł Kowalkiewicz, najpierw po własnym odbiorze na połowie rywala, a później po indywidualnym rajdzie ze środka boiska. Kapitan naszych seniorów został za ten występ wyróżniony miejscem w "siódemce kolejki". Na chwilę przed końcem meczu B3D zdobyli honorową bramkę na 3:1. W zespole Lasu pierwsze doświadczenie w rywalizacji seniorskiej zaliczył Piotr Kamola (rocznik 2006).

Nasza drużyna kończy rywalizacje w tej rundzie na trzecim miejscu, z siedmioma zwycięstwami i dwoma remisami w 12 spotkaniach. Odnieśliśmy sukces o tyle nieoczekiwany, że jeszcze przed rokiem z trzeciego szczebla rozgrywek spadaliśmy na czwarty, bez jakiejkolwiek wygranej, a z drugiej strony w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaliczamy dwa awanse z rzędu. Na zimę rozgrywki pod szyldem futbolsport.pl przeniosą się pod dach puszczykowskiej hali sportowo-widowiskowej. Mamy nadzieję, na równie dobre wyniki KP Lasu.

Piłkarze na zielonej murawie boiska piłkarskiego. Gra się toczy pod wieczór, w świetle reflektorów.