05.09.2023

Anna Kołeczek-Szyszło Mistrzynią Polski w mölkky

Zakończyliśmy zmagania w Grand Prix Polski w Mölkky. GP to pięć turniejów, które odbyły się w różnych regionach Polski. W tegorocznych edycji GP wzięło łącznie udział 149 zawodniczek i zawodników (w tym aż 34 juniorek i juniorów)! Dzięki nowemu systemowi punktacji wszyscy uczestnicy zostali sklasyfikowani w końcowym rankingu cyklu. 16 zawodniczek i zawodników wzięło udział we wszystkich 5 turniejach!

Nasza drużyna Puszczyki Mölkky Puszczykowo zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej (7 punktów za trzecią drużyną Timbers Bojanowo), ale za to jest się czym pochwalić, jeśli chodzi o cały cykl GP - mamy dwóch zawodników w TOP10 turnieju. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Anna Kołeczek-Szyszło, która aż w trzech z pięciu turniejów stanęła na podium (dwa razy 2. i raz 3. miejsce)! Warto zaznaczyć, że nikomu innemu nie udało się w tegorocznym GP znaleźć się w czołowej trójce nawet dwa razy!

Na 8 miejscu swoje zmagania zakończył Miron Skołuda. Koniec cyklu Grand Prix nie oznacza oczywiście zakończenia mölkkowych rywalizacji. W pierwszy weekend września zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Gołotczyźnie (woj. mazowieckie), a wyniki łącznie z wynikami Grand Prix Polski liczą się do Polskiego Rankingu Mölkky. Ranking ten pomoże wyłonić 20 najlepszych zawodników, którzy zmierzą się w turnieju Mölkky Masters, który odbędzie się 22 września w Puszczykowie.

Wyjazd do Gołotczyzny zakończył się wspaniałym sukcesem puszczykowian. Anna Kołeczek-Szyszło wywalczyła tam tytuł Mistrzyni Polski w Mölkky 2023, podkreślając tym samym wspaniały sukces z cyklu Grand Prix, w którym także okazała się bezkonkurencyjna. W finale reprezentantka Puszczyków Mölkky Puszczykowo pokonała 4:1 Kryspina Berczyńskiego (Dwunastka Warszawa).

To nie koniec dobrych wieści. Brązowy medal wywalczył Miron Skołuda (Puszczyki). Na 4 miejscu uplasował się Mariusz Goeck (Zagryfka Tczew). Wielkie gratulacje dla całej czwórki, a w szczególności dla nowej Mistrzyni!

Nasze miasto będzie także gospodarzem Mistrzostw Powiatu Poznańskiego - drużyn dwuosobowych - zawody zaplanowano na 17 września. Zapraszamy!