26.09.2022

3. Rowerowy Rajd Retro

Po trzech latach powróciliśmy z rowerowym rajdem retro, który odbył się w niedzielę, 18 września! W związku z obchodami 60-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich zdecydowaliśmy, że tematem przewodnim będą właśnie lata 60.

Zaczęliśmy od wynajęcia autobusu Jelcz 043, czyli popularnego niegdyś „ogórka”. A że pogoda zapowiadała się nieszczególna, zaproponowaliśmy tym osobom, które obawiały się deszczu, aby trasę rajdu przejechały właśnie autobusem. Trzeba przyznać, że wzbudziło to zainteresowanie wielu uczestników.

Tradycyjnie przystanęliśmy w Muzeum Arkadego Fiedlera, gdzie Marek Oliwier Fiedler oprowadził nas, racząc wszystkich wspaniałymi opowieściami o Dziadku Arkadym, Babci Marii, wyprawach, historii i literaturze. Gdy wróciliśmy na teren sportowy przy hali widowiskowo-sportowej przywitała nas Orkiestra Dęta z Mosiny, która dała piękny koncert pod batutą p. Macieja Kubackiego.

A na uczestników rajdu i na wszystkich innych, którzy przybyli na piknik retro czekało wiele atrakcji: karuzela wenecka, wystawa rowerów z Mobilnego Muzeum Rowerów, samochody retro z Automobilklubu Wielkopolskiego, traktor z kolekcji Państwa Romanowskich, „garbus” p. Mikołaja Rybczyńskiego, saturator z wodą sodową, bar MIŚ, gdzie można było zjeść parówkę z wody, mortadelę panierowaną i pishingera. Podawano herbatę parzoną z esencji, stoły przystrojono ceratą w biało-czerwoną kratkę, a na stołach królowały „musztardówki” z goździkami.

Dzięki Cukierni Piekarni Jacka Błaszkowiaka wszyscy mogli skosztować darmowej pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem. Dzieci mogły spróbować gry w kapsle, gumę i skakankę, zrobić wielkie bańki mydlane i pojeździć rikszą. Każdy mógł też skorzystać z kursu autobusem „ogórkiem”, który kilkakrotnie przejechał przez nasze miasto.

W hali można było też obejrzeć wystawę mody z lat 60. prosto z salonu „Retromanii”. Wystawiono tam również unikatową koszulkę, zaprojektowaną z okazji 60-lecia miasta przez firmę B.C.M. Nowatex, którą nadal można zamówić bezpośrednio u producenta.

Grupa fascynatów z Projektu MIŚ zaprezentowała wiele strojów z epoki oraz zaprosiła gości do sklepiku z czasów PRL oraz na misiową ściankę zdjęciową. Podczas całego pikniku przeboje z lat 60. grały zespoły z mosińskiego mollDdur`u, zaś na wielkiej tablicy przy wejściu można było obejrzeć zdjęcia osób, „których nie obsługujemy”.

Uczestnicy, którzy opłacili wpisowe w pakietach znaleźli koszulki z motywem przewodnim rajdu, wodę sodową, kupony do baru MIŚ oraz pieczywo chrupkie od naszego kolejnego sponsora – firmy „Tovago”, a także gadżety ufundowane przez Powiat Poznański.

W konkursach przeprowadzonych podczas pikniku można było wygrać sprzęt sportowy firmy Shimano oraz koszulki firmy B.C.M. Nowatex. Przedsięwzięcie patronatem objęły TVP3 Poznań, Poznański Prestiż, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, Wielkopolska Organizacja Turystyczna, nasz głos poznański, Powiat Poznański oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Wszystkim organizacjom, sponsorom, patronom, partnerom i współpracownikom składamy serdecznie podziękowania za wsparcie naszej imprezy. Do zobaczenia za rok!

Trzeci rowerowy rajd retro
Drukuj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway