Ukraina

Koncert POMAGAMY UKRAINIE - zagra zespół rockowy RH Bluess

Restauracja Sól i Pieprz zaprasza na koncert - chwilę relaksu przy dobrej muzyce. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Więcej informacji

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

Biblioteka Miejska w Puszczykowie zaprasza na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Więcej informacji

PESEL dla obywateli Ukrainy

Procedura nadania numeru PESEL obywatelom Ukrainy.

Więcej informacji

Nowy harmonogram otwarcia punktu zbiórki rzeczy dla Ukrainy

Kadra ośrodka ZHP im. Żwirki i Wigury we współpracy z Miastem uczestniczy w koordynacji działań w punkcie zbiórki rzeczy dla Ukrainy w hali widowiskowo - sportowej w Puszczykowie. Od 14 marca obowiązuje nowy harmonogram otwarcia punktu.

Więcej informacji

500+ dla Ukraińców pracujących w Polsce

Świadczenie 500+ mogą otrzymać również obywatele Ukrainy, pod warunkiem, że pracują w Polsce i mieszkają razem z dziećmi, które utrzymują.

Więcej informacji

Poradnik dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy

Polskie Towarzystwo Terapii EMDR - skupiające psychologów i innych specjalistów w zakresie interwencji kryzysowej i leczenia traumy - przygotowało krótki poradnik (ulotkę) dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy.

Więcej informacji

Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy

Ulotka ma ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju. W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Więcej informacji

BANK POMOCY dla Ukrainy

Miasto Puszczykowo utworzyło BANK POMOCY dla Ukrainy w Puszczykowie. Mogą Państwo zgłaszać chęć udzielenia pomocy poprzez specjalny formularz, który uwzględnia różne opcje wsparcia.

Więcej informacji

Puszczykowski Komitet Społeczny otwiera zbiórkę pieniędzy "PUSZCZYKOWO UCHODŹCOM"

Puszczykowski Komitet Społeczny ogłasza ZBIÓRKĘ FUNDUSZY na pomoc rodzinom i dzieciom uchodźczym, którzy przybyli do Puszczykowa i okolic z terenów Ukrainy oraz na pomoc osobom, organizacjom i instytucjom udzielającym im wsparcia.

Więcej informacji

Kurs języka polskiego

Biblioteka Miejska CAK w Puszczykowie zaprasza na kurs języka polskiego dla Ukraińców.

Więcej informacji

Punktu zbiórki rzeczy dla Ukrainy w Puszczykowie - informacje dla potrzebujących i darczyńców

Osoby w potrzebie, które z uwagi na działania wojenne na Ukrainie przybyły na teren naszego miasta po 25 lutego br. lub osoby goszczące zapraszamy po odbiór podarowanych rzeczy. Odbiór odbywa się w sali konferencyjnej w hali widowiskowo-sportowej w Puszczykowie (ul. Podgórna 21 – wejście od ulicy Poznańskiej).

Więcej informacji

Wsparcie ZUS dla uchodźców z Ukrainy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych na swojej stronie internetowej publikuje informacje również w języku ukraińskim. ZUS jest też gotowy udostępnić bazę lokalową ZUS uchodźcom z Ukrainy.

Więcej informacji

Poszukiwani wolontariusze!

Osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc przy organizacji zbiórki rzeczy dla uchodźców z Ukrainy oraz dla potrzebujących na Ukrainie, proszone są o kontakt z p. Justyną Nawrocką z Biblioteki Miejskiej CAK w Puszczykowie.

Więcej informacji

Spotkanie w sprawie pomocy dla Ukrainy

Burmistrz Miasta Puszczykowa oraz Przewodniczący Rady Miasta wraz z Radnymi zapraszają wszystkich zainteresowanych wsparciem Ukrainy oraz niesieniem pomocy uchodźcom na spotkanie, które odbędzie się dziś o godzinie 19:00 w sali konferencyjnej w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podgórnej 21 w Puszczykowie – wejście od ulicy Poznańskiej.

Więcej informacji

Zbiórka rzeczy dla uchodźców

W dniu dzisiejszym rusza miejska zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy oraz dla potrzebujących na Ukrainie.

Więcej informacji

Punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy

Punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy został uruchomiony na Dworcu Głównym w Poznaniu

Więcej informacji

Zagadnienia związane z udzielaniem pomocy uchodźcom z Ukrainy

Status prawny uchodźców z Ukrainy-Правовий статус біженців з України, Opieka zdrowotna-Охорона здоров'я, Organizacja pomocy humanitarnej-Організація гуманітарної допомоги, Edukacja-Освіта, Pomoc społeczna-Cоціальна допомога, Zatrudnienie-працевлаштування

Więcej informacji

BANK POMOCY dla Ukrainy

Szanowni Mieszkańcy Puszczykowa, dziękuję za Państwa otwarte serca i liczne deklaracje chęci pomocy dla narodu ukraińskiego. Miasto Puszczykowo utworzyło BANK POMOCY dla Ukrainy w Puszczykowie. Mogą Państwo zgłaszać chęć udzielenia pomocy poprzez specjalny formularz, który uwzględnia różne opcje wsparcia. Pomoc oferować można również poprzez adres mailowy ukraina@puszczykowo.pl.

Więcej informacji

Jak wesprzeć Ukrainę?

Wojna w Ukrainie stała się faktem, w internecie pojawiły się dziesiątki zbiórek finansowych pozwalających na wsparcie już teraz.

Więcej informacji

Pomoc dla uchodźców

Osoby zainteresowane wsparciem mogą zgłaszać rodzaj oferowanej przez siebie pomocy na adres: ukraina@puszczykowo.pl. Na dzień dzisiejszy przyjmujemy zgłoszenia przede wszystkim dotyczące zakwaterowania.

Więcej informacji
Drukuj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway