Poprzednie edycje

 

I edycja Puszczykowskiego Budżetu Obywatelskiego - Wnioski na 2017 rok

 

Końcowe wyniki głosowania wyglądają następująco:

1

Plac zabaw marzeń - miejsce aktywności fizycznej i integracji środowiska lokalnego

445

2

Skatepark w Puszczykowie

95

3

Ładne rzeczy” - cykliczne, bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Puszczykowa

38

4

Rockowe zakończenie lata na Zakolu Warty w Puszczykowie

31

5

Wspieranie transportu rowerowego jako środka komunikacji w mieście poprzez budowę samoobsługowych stacji serwisowych dla rowerów

30


W sumie zagłosowało 635 osób. (477 głosów oddano za pośrednictwem strony internetowej, a 158 tradycyjnie na papierze). Zdecydowanie najwięcej głosów zdobył projekt „Plac zabaw marzeń”, któy będzie zlokalizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, w sąsiedztwie kortów tenisowych, gdzie obecnie znajduje się stary, zniszczony plac. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniesie 85 tys. zł.

Przypomnijmy, iż w bieżącym roku mieszkańcy naszego Miasta po raz pierwszy mogli zgłosić swoje propozycje zadań do realizacji, które w ich przekonaniu, najbardziej odpowiadają potrzebom lokalnym. Propozycje zadań, które przeszły analizę formalną, m.in. co do możliwości ich realizacji w zgodzie z prawem i w ciągu jednego roku budżetowego, zostały poddane pod głosowanie, które trwało od 1 do 11 grudnia 2016 r. Głosowanie odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec mający skończone 16 lat mógł zagłosować na jeden projekt. W pierwszej edycji Puszczykowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji 100 tys. złotych.

 

II edycja Puszczykowskiego Budżetu Obywatelskiego - Wnioski na 2018 rok

Mieszkańcy wybrali Zielony Targ w Puszczykowie!

1.

„Zielony Targ w Puszczykowie”

229

2.

„Bezpieczna droga do szkoły, domu, pracy. Bezpieczni Mieszkańcy – Bezpieczne Puszczykowo”

217

3.

„Modernizacja Rynku w Puszczykowie”

103

 

23. października br. rozstrzygnęliśmy drugą edycję Budżetu Obywatelskiego. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta o czym świadczą wyniki. Zwycięzcą został projekt „Zielony Targ w Puszczykowie”, na który zagłosowało 229 osób. Tylko 12 głosów mniej uzyskał projekt „Bezpieczna droga do szkoły, domu, pracy. Bezpieczni Mieszkańcy – Bezpieczne Puszczykowo. Na trzecim miejscu, ze 103 głosami znalazł się projekt „Modernizacja Rynku w Puszczykowie”. W sumie w głosowaniu wzięło udział 549 osób. Zielony Targ ma być zlokalizowany przy ulicy Poznańskiej na terenie między Policją, a budynkiem byłej apteki. Targ ma być nie tylko miejscem handlu, ale również miejscem spotkań, gdzie mieszkańcy będą mogli przy okazji robienia zakupów miło spędzić czas. Cała inwestycja składa się z kilku etapów, pierwszy będzie polegał na przygotowaniu terenu tj. usunięciu darni, wyrównaniu terenu i ubiciu podłoża. później zostanie ułożona kostka brukowa pod stoiska. Tak przygotowane miejsce zostanie zaopatrzone w kilka drewnianych stoisk oraz inne elementy małej architektury – ławki i pergole na kwiaty. Oczywiście należy podkreślić, że miejsce to zostanie również wzbogacone o zieleń, która ma nadać klimat i stworzyć następny miły zakątek w naszym mieście. Wnioskodawca w uzasadnieniu potrzeby realizacji inwestycji, podkreślił zapotrzebowanie na tego typu inwestycję w naszym mieście. Projektując Zielony Targ stworzymy miejsce handlu świeżymi warzywami i owocami jakiego dotąd nie było, ale również przestrzeń, w której będą się odbywały różne tematyczne imprezy i wydarzenia – festyn „Zielonym do góry”, jarmarki świąteczne i inne imprezy. Przypomnijmy, iż w bieżącym roku zrealizowaliśmy zadanie z pierwszej edycji „Plac zabaw marzeń – miejsce aktywności fizycznej i integracji środowiska lokalnego”, którego realizacja udowodniła, że mieszkańcy mają moc sprawczą. W tym roku zostały zgłoszone trzy zadania inwestycyjne, które przeszły analizę merytoryczną, m.in. co do możliwości ich realizacji w zgodzie z prawem i w ciągu jednego roku budżetowego, zostały poddane pod głosowanie, które trwało 11 dni, od 9 do 23 października 2017 r. Każdy mieszkaniec mający skończone 16 lat mógł zagłosować na jeden projekt. W obu edycjach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji po 100 tys. złotych. Zwycięskie zadanie w pełnym zakresie zostanie zrealizowane w nadchodzącym roku.

 

 

III edycja Puszczykowskiego Budżetu Obywatelskiego - Wnioski na 2019 rok

1.  „Harcówka - nasza miejscówka”  515
2.   „Ogrodem - Parkiem Zmysłów - miejscem wypoczynku i zabaw w mieście ogrodów”  380
3.  „Rynek w Puszczykowie - miejscem integracji i wypoczynku dla mieszkańców”  392

23. listopada br. rozstrzygnęliśmy trzecią edycję Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zwyciężył projekt „Harcówka - nasza miejscówka”, z liczbą głosów 515, który konkurował z „Ogrodem - Parkiem Zmysłów - miejscem wypoczynku i zabaw w mieście ogrodów” z wynikiem 380.

Statystyki przedstawiają się następująco, w sumie zagłosowało 1168 osób. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało 776 osób, a tradycyjnie na papierze 392 osoby. Na trzecim miejscu znalazł się projekt „Rynek w Puszczykowie - miejscem integracji i wypoczynku dla mieszkańców”, z liczbą punktów 135, na czwartym miejscu „Budowa Miasteczka Rowerowego i/lub Kreatywnej Strefy Gier”, z liczbą punktów 100 oraz projekt „Postawienie energooszczędnych latarni na nieoświetlonych ulicach Górnego Puszczykowa”, który otrzymał 38 głosów. Zwycięzcom gratulujemy!