21 Kwietnia 2024, NiedzielaImieniny obchodzą: Bartosz, Konrad
photo13.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumZmiana organizacji ruchu
poniedziałek, 31 października 2016 08:47

Przypominamy, że tradycyjnie 1 listopada na ulicach przy puszczykowskim cmentarzu zostanie zmieniona organizacja ruchu.


 

 

 

Zmiany wprowadzone zostaną w celu usprawnienia ruchu w pobliżu nekropolii. Dzięki nim m.in. wygospodarowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Przypominamy kierowcom, aby w tym dniu zwracali uwagę na znaki drogowe i nie jeździli na pamięć. W rejonie cmentarza zorganizowane zostaną objazdy. Do godziny 16. ul. Poznańska, od ul. Wysokiej do ronda, będzie ulicą jednokierunkową. Podobnie jak ulice: Parkowa, Wydmowa, Przyszkolna.

 

Z ul. Poznańskiej z ruchu wyłączona zostanie część jezdni prowadząca w kierunku Poznania. Na wyłączonym z ruchu odcinku zorganizowany zostanie parking, który będzie czynny do godz. 16.00. Później zostanie tam przywrócony ruch. Dlatego kierowcy powinni odjechać z tego tymczasowego parkingu przed godz. 16. Nie będzie można zatrzymywać się i parkować na ul. Przyszkolnej za parkingiem przy przedszkolu aż do ul. Piaskowej. Zmiana ta ma na celu umożliwienie kierowcom płynne wyjechanie w kierunku Poznania i Mosiny. Straż Miejska prosi, aby kierowcy zwracali uwagę na oznaczenia zmieniające ruch oraz funkcjonariuszy kierujących ruchem.

 

– Mieszkańców Puszczykowa, którzy mieszkają blisko i mogą dojść do cmentarza pieszo, proszę o zostawienie auta w domach. Proszę również kierowców, aby nie zastawiali swoimi pojazdami ul. Piaskowej, ponieważ tamtędy kursują autobusy komunikacji publicznej dowożące gości do puszczykowskiej nekropolii. Pozostawione samochody mogą więc zatarasować przejazd busom a nawet uniemożliwić przejazd – prosi Dariusz Borowski, komendant Straży Miejskiej w Puszczykowie. Podobnie jak w ubiegłym roku, 1 listopada przed głównym wejściem na cmentarz zostanie wyznaczone miejsce, w które będzie można podjechać samochodem, aby podwieźć osoby starsze albo mające problemy z poruszaniem. Nie będzie tam można jednak parkować, a tylko zatrzymać się w celu wysadzenia podwożonej osoby. Wzorem lat ubiegłych strażnikom miejskim będą pomagać policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Puszczykowie.

 

 
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie