10 Sierpnia 2022, ŚrodaImieniny obchodzą: Bernard, Borys
photo13.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumBursztynowe Sarbinowo PDF Drukuj Email
sobota, 15 października 2016 12:49

Relacja Haliny Dameckiej, tegorocznej organizatorki wyjazdu seniorów do Sarbinowa w dniach od 19 do 29 maja 2016. Pani Halina jest członkiem Komisji Kultury i Zagospodarowania Wolnego Czasu puszczykowskiego Oddziału PZERiI.

 

 

 

Kolorowe i pełne słońca dnia maja 2016 roku, przywitały naszych seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Puszczykowie. Grupa liczyła 46 osób. Zakwaterowani zostali w Ośrodku Wypoczynkowym "Bursztynowy Brzeg" w Sarbinowie. Miejscowość ta jest kąpieliskiem morskim w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, położona 7 km na zachód od Mielna.

 

Największą atrakcją Sarbinowa jest ponad kilometrowa promenada, biegnąca wzdłuż pięknej nadmorskiej i czystej plaży. Wzdłuż promenady ustawione są wygodne ławeczki, na których seniorzy znajdowali odpoczynek i relaks. Popularne były spacery promenadą, bądź marsze plażą. Nie można było nie wchłaniać czystego, morskiego powietrza i nie napawać się widokami wschodu i zachodu słońca.

Na uwagę zasługuje również zabytkowy neogotycki kościół, często odwiedzany przez puszczykowskie seniorki, położony w centrum Sarbinowa, z pięknymi witrażami, wybudowany w XIX wieku. Z oryginalnego wyposażenia kościoła zachowały się: neogotycka chrzcielnica i znajdujące się na wieży trzy dzwony, odlane w latach 30-tych XX wieku.

 

Właściciele ośrodka nie szczędzili uczestnikom atrakcji. Bogate w wrażenia były wycieczki do Dobrzycy, z unikatowymi ogrodami tematycznymi, oraz wyjazd najstarszych seniorów odpowiednio przystosowanym meleksem, zwanym "ciuchcią", do Gąsek (5 km na zachód od Sarbinowa) z wysoką na 50 m latarnią morską.

Bawiono się na dwóch wieczorkach tanecznych, pełnych dobrego humoru i skocznej muzyki. Niezapomniane zostanie ognisko zorganizowane i ufundowane przez właścicielkę "Bursztynowego Brzegu". Były pieczone kiełbaski, rytmiczna muzyka i tańce wokół ogniska.

 

Niezwykłą aktywnością ruchową wykazała się nasza uczestniczka - Halina Namysł. Mobilizowała całą grupę do gimnastyki porannej nad brzegiem morza, oraz do marszy z kijkami Nordic Walking. Robiła to z wdziękiem i profesjonalnie.

 

Po 10-cio dniowym pobycie w Sarbinowie, 46-cio osobowa grupa naszych seniorów wróciła 29 maja br. do Puszczykowa, pełna sił do czekających ich obowiązków. Miło było popatrzeć na szczęśliwe i zrelaksowane twarze tych ludzi, którzy nie musieli nic robić, tylko odpoczywać i "ładować akumulatory". Ktoś o nich się starał, wymyślał zajęcia, nikt nie wołał: babciu, mamo...

 

Wyjazd był możliwy dzięki dotacjom Urzędu Miejskiego Miasta Puszczykowa i Oddziału Rejonowego PZERiI w Puszczykowie. W imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękujemy.

Nina  Kubzdela

Sekretarz Zarządu Oddziału Rejonowego

PZERiI w Puszczykowie

 
sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie