10 Sierpnia 2022, ŚrodaImieniny obchodzą: Bernard, Borys
photo5.jpg_old


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumZ kroniki PZERiI PDF Drukuj Email
sobota, 15 października 2016 12:29

Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Puszczykowie, z okazji "Międzynarodowego Dnia Inwalidy", zorganizował corocznym zwyczajem (13 kwietnia br. w Sali Jana Pawła II przy kościele w Puszczykówku) spotkanie swoich członków.

Spotkanie rozpoczęło się mszą w kościele p.w. św. Józefa w Puszczykówku. Udział w spotkaniu wzięło 96 osób, wśród nich zaproszeni goście: Sekretarz Miasta - Maciej Dettlaff, Przewodnicząca Rady Miasta - Małgorzata Hempowicz, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Poznaniu - Henryk Zywert, oraz ks. Probosz - Marek Smyk. Czas spotkania upłynął w miłej atmosferze, przy kawie i pysznych ciastkach, sponsorowanych przez właściciela Piekarni-Cukierni w Puszczykowie, Jacka Błaszkowiaka.

W Polsce obchody "Międzynarodowego Dnia Inwalidy" organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

 

W maju br. grupa emerytów wyjechała nad morze do Sarbinowa. Życzymy im dobrego wypoczynku i dużo słońca. 22 maja inna grupa jedzie do Poznania na operetkę "Księżniczka czardasza". Relaksu przy dobrej muzyce nigdy nie jest za dużo.

 

Bardzo ciekawą propozycję dla naszych uzdolnionych seniorek z grupy „Rękodzieło” ma p.Krystyna Fiedler, z Pracowni Literackiej Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. W Pracowni tej zrodził się pomysł zaangażowania naszych uzdolnionych seniorek do wspólnego działania, zaprezentowania swoich umiejętności, które mogą się przełożyć na odkrywanie talentów.

Propozycja dotyczy również tych Pań, które do naszej grupy jeszcze nie weszły, a mają wszelakie zdolności i chęci do różnych artystycznych prac ręcznych, jak np. wycinanie, kolorowanie czy szydełkowanie, lub innych form ekspresji. Autorka pomysłu, p.Krystyna Fiedler chciałaby, aby nasze seniorki wzbogaciły swoimi zdolnościami i pomysłami realizowane przez Muzeum widowisko z okresu Młodej Polski, tworząc i szukając kreatywnych rozwiązań w strojach tamtej epoki.

Spotkania odbywałyby się w Klubie Seniora, w pierwszej połowie września br. Termin pierwszego spotkania informacyjnego podamy w letnich numerach „Echa Puszczykowa”.

 

Nina Kubzdela

Sekretarz Zarządu Oddziału Rejonowego

PZERiI w Puszczykowie

 
sierpień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie