30 Marca 2023, CzwartekImieniny obchodzą: Amelia, Kwiryn
photo5.jpg_old


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumHala w Puszczykowie strefą sportu i kultury
wtorek, 20 września 2016 08:49

Miejsce dla sportowców i amatorów kultury, przyjazne dla starszych i młodszych, dostosowane do osób niepełnosprawnych. Taka właśnie będzie hala widowiskowo-sportowa w Puszczykowie. We wtorek, 20 września został wmurowany kamień węgielny pod tę inwestycję. Kontrakt realizuje firma Skanska, a inwestorem jest Miasto Puszczykowo.

 


Nowoczesność i funkcjonalność

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie powstaje obiekt nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalny. To hala widowiskowo-sportowa, na którą czekają nie tylko uczniowie, lecz również mieszkańcy miasta. Zostanie scalona łącznikami z gimnazjum i szkołą podstawową. - Uczniowie będą mieli do dyspozycji płytę główną hali o wymiarach 44x24 m, z możliwością jej podziału na trzy boiska oraz salę do gimnastyki korekcyjnej – mówi Dariusz Szymkowiak, menadżer projektu, Skanska. - Znajdą się tam również szatnie, zaplecza socjalne, sala konferencyjna i biura. W obiekcie będzie można organizować koncerty, przedstawienia teatralne, duże imprezy szkolne, a także konferencje czy spotkania biznesowe.

 

- Budowa hali sportowo-widowiskowej to największa w historii inwestycja, realizowana przez Miasto Puszczykowo - dodaje Andrzej Balcerek, burmistrz Puszczykowa. - Niezmiernie cieszy fakt, że Mieszkańcy zyskają nowoczesny obiekt, pozwalający między innymi na organizowanie zawodów rangi krajowej w wielu dyscyplinach sportowych – np. badmintonie, siatkówce. Nowy obiekt będzie służył głównie uczniom i gimnazjalistom do zajęć z wychowania fizycznego, ale nie tylko. Zastosowane rozwiązania akustyczne i widownia na około 300 osób umożliwią organizację rozmaitych imprez kulturalnych i koncertów. Warto podkreślić, że do tej pory w Puszczykowie nie było sali, która zdołałaby pomieścić kilkuset widzów.

 

Dodatkowo obok hali przewiduje się 138 miejsc postojowych Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych - wejścia do środka z poziomu chodnika, winda oraz toalety przystosowane dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Wysokość hali to ponad 15 m, a kubatura ponad 31,5 tys. m sześc. Autorem projektu hali widowiskowo-sportowej jest Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz.

 

Postęp prac

- Prace ruszyły w czerwcu br. - mówi Tomasz Litwiniec, kierownik budowy, Skanska. - Rozpoczęliśmy od rozbiórki starej sali gimnastycznej. Do tej pory wykonaliśmy już niemal wszystkie roboty ziemne i zbliżamy się do zakończenia fundamentów i ścian fundamentowych, natomiast ściany murowe i żelbetowe mamy zrealizowane w 20%. W najbliższym czasie będziemy wykonywać konstrukcję parteru. Główne dźwigary nad boiskiem hali wykonamy z drewna klejonego – będzie ich 7, o rozpiętości 33 m każdy. Do końca roku planujemy, by obiekt znalazł się pod dachem.

 

- Od wielu lat jesteśmy wykonawcą obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie całego kraju - mówi Zbyszko Kapłon, dyrektor zespołu projektów, Skanska. - W naszym portfolio znajdują się stadiony i boiska, korty tenisowe, baseny i aquaparki czy centra kulturalno - konferencyjne. Często obiekty te stają się wizytówkami miast. Mamy nadzieje, że także hala widowiskowo – sportowa w Puszczykowie będzie taką wizytówką. Budujemy obiekt ważny dla wszystkich mieszkańców Puszczykowa – uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach rozwijać swoje umiejętności sportowe, pozostali znajdą tu też coś dla siebie – m.in. koncerty czy inne wydarzenia kulturalne. To dla nas znaczące, że jesteśmy wykonawcą obiektu, którym będą się cieszyć wszyscy mieszkańcy, starsi i młodsi – puentuje Zbyszko Kapłon.

 
marzec 2023
P W Ś C Pt S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie