3 Grudnia 2021, PiątekImieniny obchodzą: Franciszek, Kasjan
photo8.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumAnastasiya Shoshyna - TOP 500
środa, 24 sierpnia 2016 09:00

 

Rozmowa o "Nastii" z prezesem Akademii Tenisowej Angelique Kerber, Henrykiem Gawlakiem. 

 

 

- Mały jubileusz Nastii w Akademii?

Rzeczywiście trwa piąty rok pobytu "Nastii" w Akademii i można powiedzieć, że zaczął się bardzo dobrze. Nastia realizuje przygotowany plan szkoleniowy i turniejowy i można powiedzieć, że jest duży progres w osiągniętych wynikach.

 

- Jakie były początki, chyba nie były łatwe?

Przyjechała jako 14-latka z Charkowa (Ukraina) już uzdolniona ruchowo i tenisowo w zupełnie nowe środowisko (bez rodziców). Rodzice, którzy również grali w tenisa, ojciec razem z Jewgienijem Kafelnikowem (grał w Poznaniu), zaufali nam i tak rozpoczęła się nasza droga wspólnego zdobywania szczytów tenisa. Staraliśmy się stworzyć jej drugi dom tu w Puszczykowie i ważnym elementem w tym jej pobycie jest Angelique, którą widziała codziennie i z nią trenowała. Pierwszy mecz zagrała na turnieju OTK młodzików na kortach "Warty" z Agatą Borgman (K.S. Górnik Bytom) przy silnym wietrze. Przegrała chyba w trzech setach. Muszę jeszcze powiedzieć, że pobyt w Polsce łączyła ze szkołą w Charkowie. Jest już po maturze. Nastia pracuje bardzo ciężko. Jest puszczykowianką z kartą stałego pobytu.

 

- Tenisowo chyba jest dobrze?

Powiedziałbym, że bardzo dobrze. Nastia ma 18 lat i już jest klasyfikowana na listach WTA. W tym roku zdobyła 4 złote medale na Mistrzostwach Polski (2 na Halowych MP kobiet w Zielonej Górze w singlu i deblu oraz 2 złote na Młodzieżowych MP w Poznaniu w singlu i mikście). Na arenie turniejów ITF 10.000$ w tym roku wygrała singla i debla w Szczawnie Zdroju oraz 2 turnieje deblowe w Sharm El Sheikt oraz Charkowie. Najwyższy ranking w tym roku to 477 miejsce w singlu i 412 w deblu. Trenuje z trenerem Wojciechem Gawlakiem (sparingpartner Angelique Kerber) i współpraca układa się dobrze, przygotowanie fizyczne Tomasz Czaplejewicz.

 

- Jak będzie wyglądał dalszy pobyt w Akademi?

To, co obecnie osiągnęliśmy organizacyjnie i sportowo w pracy z Nastią to dopiero początek naszej współpracy z bardzo pozytywnym wynikiem. Obecnie ogrywa się na turniejach ITF 10.000$ oraz 25.000$, które mają ją przygotować do dobrych wyzwań w turniejach wyższej rangi.


- A gra dla Polski ?

To pytanie do Nastii. Obecnie jest na turniejach w Charkowie i Kijowie. Trzymam kciuki.

 

- O Nastii w dwóch zdaniach...

Bardzo sumienna i zdyscyplinowana w pracy treningowej. Ambitna czasami do "bólu", co jej przeszkadza w osiągnięciu lepszych wyników. Bardzo pracowita, jestem przekonany, że będzie dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników w światowym tenisie. Życzę jej tego z całego serca.

 
grudzień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie