30 Września 2022, PiątekImieniny obchodzą: Grzegorz, Hieronim
photo8.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumU Emerytów PDF Drukuj Email
środa, 16 marca 2016 11:12

Dzięki gościnności redakcji „Echo Puszczykowa” w kąciku U EMERYTÓW będziemy dzielili się z Czytelnikami EP wiadomościami o społecznym życiu naszych emerytów i rencistów stowarzyszonych w puszczykowskim Oddziale Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.

 

Dzień 3 luty 2016 r. był pierwszym w nowym roku, aktywnym wydarzeniem u Seniorów z PZERiI w Puszczykowie. Było to tradycyjne spotkanie „Przy Kawie”, które zapoczątkowało tegoroczny cykl spotkań w każdą pierwszą środę miesiąca - począwszy od lutego do czerwca i po przerwie, od września do listopada. Miłą niespodzianką tego spotkania była wizyta grupy uczniów z Gimnazjum nr 1, działających w programie „Wolontariat z Klasą – program rozwoju aktywności społecznej wśród gimnazjalistów”, zaangażowanych w wolontariat związany z osobami starszymi. Myślę, że wizyta ta przypadła obu grupom do gustu i młodzi będą naszymi częstszymi gośćmi. Dla nas Seniorów był to powiew młodości i świeżych pomysłów, a dla gimnazjalistów lekcja o życiu i zajęciach starszego pokolenia. Więcej na temat „Wolontariatu z Klasą” można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.puszczykowo.pl


Nowością, mającą na celu urozmaicenie spotkań „Przy Kawie” jest inicjatywa zorganizowania grupy pań, lubiących dzierganie. Spotkania tej grupy miałyby odbywać się w ramach comiesięcznych spotkań „Przy Kawie”. Zainteresowanie naszych Seniorek tą działalnością przekroczyło nasze oczekiwania. Powstała bowiem grupa pod nazwą „Rękodzieło”, która już spotyka się i planuje spotkania w Klubie Seniora w każdą dostępną środę (za wyjątkiem dni przeznaczonych na: zebrania Zarządu Oddz., przyjmowanie zapisów i wpłat na wyjazdy kulturalne i rehabilitacyjne). Osoby zainteresowane szydełkowaniem, dzierganiem, zapraszamy do Klubu Seniora w każdą środę urzędowania Zarządu w godz. od 15:30 do 17:00.

 

29 lutego 2016 r. 73-osobowa grupa Seniorów wyjechała do Kina Apollo w Poznaniu, na film produkcji hiszpańskiej pt. „Cierń Boga”. Pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Chrystusa widziane oczami apostołów. Tematyka filmu bardzo trafnie wpisuje się w rozważania i refleksje w okresie Wielkiego Postu.

 

3 marca 2016 r. 48-osobowa grupa zwiedziła Termy Maltańskie, najnowocześniejszy i największy wodny kompleks rekreacyjno-sportowy w Polsce. Kompleks wykorzystujący naturalne wody termalne (pobierane z głębokości 1306m), położony nad brzegiem jeziora Maltańskiego. Zaprezentowano specjalną ofertę cenową dla Seniorów m.in. na baseny rekreacyjne, sportowe i z geotermalną solanką. Jest to miejsce, w którym każdy znajdzie swoją własną drogę do zdrowia przez wodę. Również doskonałe miejsce dla spędzania czasu z wnuczętami nad wodą i w wodzie kiedy pogoda na zewnątrz nie sprzyja.

 

Nina Kubzdela

 

 

.

 
wrzesień 2022
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie