28 Września 2023, CzwartekImieniny obchodzą: Jan, Wacław
photo8.jpg_old


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumSztuka inspirowana pięknem natury - 2008r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2009 16:55

korejwofilm.jpg

Ekologia inaczej – uniwersalny język sztuki inspirowany pięknem natury
Przedsięwzięcie organizowane w ramach imprez towarzyszących XIV Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu


Projekt "Ekologia inaczej. Promocja przyrody i krajobrazu Wielkopolskiego Parku Narodowego poprzez sztukę - propagowanie nowatorskich form edukacji ekologicznej połączonej z prezentacją twórczości artystycznej Aleksandry Korejwo inspirowanej pięknem natury.” Dofinansowanie projektu wynosiło 61 088,64 zł oraz  18 280,00 zł  z budżetu miasta Puszczykowa. Uzyskane środki pochodziły z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach linii budżetowej Rządowego Programu -Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W ramach Roku Środowiska i Klimatu ogłoszonego przez miasto Poznań oraz imprez towarzyszących XIV Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu miasto Puszczykowo wraz ze Stowarzyszeniem Partnerzy dla Samorządu przy współpracy Wielkopolskiego Parku Narodowego zorganizowało imprezę skierowaną do gości XIV Konferencji Klimatycznej w Poznaniu.

Celem przedsięwzięcia zatytułowanego „Ekologia inaczej – uniwersalny język sztuki inspirowany pięknem natury” była edukacja ekologiczna poprzez sztukę.  O atrakcyjności wydarzenia stanowiło ukazanie, w scenerii Wielkopolskiego Parku Narodowego, piękna i wartości polskiej przyrody i krajobrazu, które są inspiracją dla twórczości filmowej i malarskiej puszczykowskiej artystki Aleksandry Korejwo.

Prezentacja podsumowująca Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie

rok_klimatu_net.jpg

logo_puszczykowo.jpgfio_strona.jpg

logo_stowarzyszenie_partnerzy_dla_samorzadu.jpgwpn_net.jpg

herb_poznania.jpeg

 

Pobierz film


korejwo_-_projekcje_124.jpgW dniach 6-11 grudnia 2008 zaprosiliśmy miłośników przyrody i sztuki do Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego na wystawę malarstwa oraz pokaz unikatowych, animowanych obrazów filmowych ilustrowanych muzyką klasyczną. Najnowszym dziełem, które zobaczyli uczestnicy tego niecodziennego, kulturalno-przyrodniczego wydarzenia, był film „SCHERZO” do muzyki Fryderyka Chopina.

Prace nad filmem pani Aleksandra rozpoczęła za granicą, gdy pracowała dla wytwórni Walta Disneya. Dalsze prace  kontynuowała w Polsce. Według artystki film nie został jeszcze ukończony. Dziesięciominutowe "Scherzo" powstawało z przerwami prawie 10 lat. korejwo_-_projekcje_232.jpgTechnika, którą  posługuje się Aleksandra Korejwo przy tworzeniu animacji, wymaga bardzo dużo czasu i cierpliwości. Polega na przesuwaniu ptasim piórkiem malowanych soli. Zadziwiające efekty zastosowania tej techniki do filmu animowanego pokazała właśnie podczas grudniowej prapremiery.

W kameralnej atmosferze sali Wielkopolskiego Parku Narodowego obok najnowszej produkcji, można było zobaczyć także wcześniejsze filmy pani Korejwo. W korytarzach Ośrodka Muzelano-Dydaktycznego WPN, w ktrym odbywał się pokaz filmu, obejrzeć też można było obrazy artystki oraz fotogramy kierownika Centrum Edukacji Ekologicznej WPN Jarosława Wyczyńskiego.

korejwo_-_projekcje_460.jpg

Specjalnie dla uczestników Konferencji Klimatycznej w Poznaniu, w dniu 9 grudnia odbyła się jego światowa premiera. Pokazy odbywały się w dniach 6 – 11 grudnia 2008r., w godzinach 15.30-17.30,  w Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Dla mieszkańców Puszczykowa zorganizowano dodatkowe specjalne pokazy w dniach 6-7 grudnia o godzinie 11.00. Codziennie także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Puszczykowa przyjeżdzali do siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach na specjalnie dla nich zorganizowane pokazy, a po ich obejrzeniu brali udział w grach i zabawach zorganizowanych przez pracowników Parku.

korejwo_-_projekcje_426.jpgProjekt zrealizowany został w ramach rządowego programu: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przez Stowarzyszenie Partnerzy dla Samorządu we współpracy z Wielkopolskim Parkiem Narodowym i Urzędem Miejskim w Puszczykowie.

W ramach inicjatyw "Poznań 2008. Rok Klimatu i Środowiska" zrealizowano także wiele innych przedsięwzięć mających na celu przybliżenie idei związanych z potrzebą ochrony klimatu i środowiska. W działania proekologiczne włączyły się szkoły, wędkarze, instytucje kulturalne i społeczne działające na terenie miasta. Za wszystkie te działania Prezydent Poznania Ryszard Grobelny podziękował Burmistrz Puszczykowa, Małgorzacie Ornoch-Tabędzkiej korejwo_-_projekcje_390.jpgpodczas konferencji podsumowującej Rok Klimatu i Środowiska.
 
wrzesień 2023
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie