25 Maja 2024, SobotaImieniny obchodzą: Grzegorz, Maria Magdalena
photo5.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumSztuka inspirowana pięknem natury - 2008r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2009 16:55

korejwofilm.jpg

Ekologia inaczej – uniwersalny język sztuki inspirowany pięknem natury
Przedsięwzięcie organizowane w ramach imprez towarzyszących XIV Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu


Projekt "Ekologia inaczej. Promocja przyrody i krajobrazu Wielkopolskiego Parku Narodowego poprzez sztukę - propagowanie nowatorskich form edukacji ekologicznej połączonej z prezentacją twórczości artystycznej Aleksandry Korejwo inspirowanej pięknem natury.” Dofinansowanie projektu wynosiło 61 088,64 zł oraz  18 280,00 zł  z budżetu miasta Puszczykowa. Uzyskane środki pochodziły z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach linii budżetowej Rządowego Programu -Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W ramach Roku Środowiska i Klimatu ogłoszonego przez miasto Poznań oraz imprez towarzyszących XIV Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu miasto Puszczykowo wraz ze Stowarzyszeniem Partnerzy dla Samorządu przy współpracy Wielkopolskiego Parku Narodowego zorganizowało imprezę skierowaną do gości XIV Konferencji Klimatycznej w Poznaniu.

Celem przedsięwzięcia zatytułowanego „Ekologia inaczej – uniwersalny język sztuki inspirowany pięknem natury” była edukacja ekologiczna poprzez sztukę.  O atrakcyjności wydarzenia stanowiło ukazanie, w scenerii Wielkopolskiego Parku Narodowego, piękna i wartości polskiej przyrody i krajobrazu, które są inspiracją dla twórczości filmowej i malarskiej puszczykowskiej artystki Aleksandry Korejwo.

Prezentacja podsumowująca Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie

rok_klimatu_net.jpg

logo_puszczykowo.jpgfio_strona.jpg

logo_stowarzyszenie_partnerzy_dla_samorzadu.jpgwpn_net.jpg

herb_poznania.jpeg

 

Pobierz film


korejwo_-_projekcje_124.jpgW dniach 6-11 grudnia 2008 zaprosiliśmy miłośników przyrody i sztuki do Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego na wystawę malarstwa oraz pokaz unikatowych, animowanych obrazów filmowych ilustrowanych muzyką klasyczną. Najnowszym dziełem, które zobaczyli uczestnicy tego niecodziennego, kulturalno-przyrodniczego wydarzenia, był film „SCHERZO” do muzyki Fryderyka Chopina.

Prace nad filmem pani Aleksandra rozpoczęła za granicą, gdy pracowała dla wytwórni Walta Disneya. Dalsze prace  kontynuowała w Polsce. Według artystki film nie został jeszcze ukończony. Dziesięciominutowe "Scherzo" powstawało z przerwami prawie 10 lat. korejwo_-_projekcje_232.jpgTechnika, którą  posługuje się Aleksandra Korejwo przy tworzeniu animacji, wymaga bardzo dużo czasu i cierpliwości. Polega na przesuwaniu ptasim piórkiem malowanych soli. Zadziwiające efekty zastosowania tej techniki do filmu animowanego pokazała właśnie podczas grudniowej prapremiery.

W kameralnej atmosferze sali Wielkopolskiego Parku Narodowego obok najnowszej produkcji, można było zobaczyć także wcześniejsze filmy pani Korejwo. W korytarzach Ośrodka Muzelano-Dydaktycznego WPN, w ktrym odbywał się pokaz filmu, obejrzeć też można było obrazy artystki oraz fotogramy kierownika Centrum Edukacji Ekologicznej WPN Jarosława Wyczyńskiego.

korejwo_-_projekcje_460.jpg

Specjalnie dla uczestników Konferencji Klimatycznej w Poznaniu, w dniu 9 grudnia odbyła się jego światowa premiera. Pokazy odbywały się w dniach 6 – 11 grudnia 2008r., w godzinach 15.30-17.30,  w Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Dla mieszkańców Puszczykowa zorganizowano dodatkowe specjalne pokazy w dniach 6-7 grudnia o godzinie 11.00. Codziennie także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Puszczykowa przyjeżdzali do siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach na specjalnie dla nich zorganizowane pokazy, a po ich obejrzeniu brali udział w grach i zabawach zorganizowanych przez pracowników Parku.

korejwo_-_projekcje_426.jpgProjekt zrealizowany został w ramach rządowego programu: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przez Stowarzyszenie Partnerzy dla Samorządu we współpracy z Wielkopolskim Parkiem Narodowym i Urzędem Miejskim w Puszczykowie.

W ramach inicjatyw "Poznań 2008. Rok Klimatu i Środowiska" zrealizowano także wiele innych przedsięwzięć mających na celu przybliżenie idei związanych z potrzebą ochrony klimatu i środowiska. W działania proekologiczne włączyły się szkoły, wędkarze, instytucje kulturalne i społeczne działające na terenie miasta. Za wszystkie te działania Prezydent Poznania Ryszard Grobelny podziękował Burmistrz Puszczykowa, Małgorzacie Ornoch-Tabędzkiej korejwo_-_projekcje_390.jpgpodczas konferencji podsumowującej Rok Klimatu i Środowiska.
 
maj 2024
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie