21 Kwietnia 2024, NiedzielaImieniny obchodzą: Bartosz, Konrad
photo4.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwum65 lat PZERiI w Puszczykowie PDF Drukuj Email
wtorek, 11 sierpnia 2015 13:36

Uroczysta msza św. w kościele p.w. MBW, powitania, nagrody, wyróżnienia, muzyka i poczęstunek, tak 13 czerwca 2015 roku członkowie Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Puszczykowie obchodzili 65-letni jubileusz.

 

 

 

 

 

W samo południe, w pełnym słońcu, jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji członków Związku, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, zaproszonych gości, chóru „Nadwarciańskie Puszczyki” i związkowego pocztu sztandarowego.

 

Po mszy, autokar Przedsiębiorstwa EKO-RONDO, którym osobiście kierował sam właściciel firmy, p.Zenon Guźniczak, odwiózł seniorów do Leśnego Ośrodka Szkoleniowego, położonego na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Widok zadaszonych markiz i ocienionych miejsc pod parasolami, seniorzy przyjęli z wielką ulgą. W spotkaniu tym wzięło udział około 200-tu seniorów i zaproszonych gości.

 

Po oficjalnym otwarciu obchodów, zebranych gości przywitała Przewodnicząca - p.Danuta Janaszek. W kilku zdaniach wspomniała o historii naszego Oddziału i przedstawiła zebranym, członków Prezydium i Zarządu Związku.

 

Burmistrz Miasta Puszczykowa, p.Andrzej Balcerek, podziękował Zarządowi Związku za trud i zaangażowanie w aktywizację i integrację życia seniorów w Puszczykowie. Burmistrz zaznaczył, jak istotną rolę spełnia Związek wśród społeczności lokalnej Puszczykowa. Gośćmi z Urzędu Miejskiego byli również: Przewodnicząca Rady Miasta - p.Małgorzata Hempowicz, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych - p.Elżbieta Bijaczewska oraz przewodniczący Komisji Rozwoju - p.Jakub Musiał.

 

Wśród zaproszonych gości, udział w spotkaniu wzięli również: Przewodniczący Oddziału Okręgowego z Poznania - p.Henryk Zywert, przedstawiciele Odd. Rejonowego z Mosiny z przewodniczącym -p. Jerzym Malinowskim, oraz przedstawicielki Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa, panie - Gabriela Ozorowska i Krystyna Markolla.

 

Kolejnym, punktem programu było wręczanie kwiatów, dyplomów i bombonier z czekoladkami, seniorom o najdłuższym stażu członkowskim, za ponad 30 lat uczestniczenia w życiu puszczykowskiego Związku. Kwiaty i gratulacje otrzymali również tegoroczni urodzinowi solenizanci, 65-cio latkowie, równieśnicy Związku. Wśród tegorocznych solenizantów znalazł się również gospodarz L.Ośr.Szk, p.Bogdan Golczak, któremu, oprócz życzeń urodzinowych, dziękujemy za gościnność i przygotowanie terenu.

 

A wszystkim tegorocznym naszym solenizantom, rówieśnikom związku, składamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.

 

Wyróżnione dyplomami uznania, kwiatami i podziękowaniami zostały panie: skarbnik Związku - Gabriela Lewandowska, oraz przewodnicząca Komisji Kultury i Zagospodarowania Wolnego Czasu - Ewa Palm-Drobnik. Wyróżnione zostały za przykładną pracę społeczną i wzorową działalność, przez drugą już kadencję Zarządu, na rzecz gospodarki finansami i działalności kulturalnej a przede wszystkim za troskę o dobre samopoczucia naszych seniorów. Dziękujemy Paniom...

 

Uwieńczeniem przemówień i dekoracji członków, było krótkie wystąpienie Przewodniczącego Zarządu Okręgowego z Poznania, p.Henryka Zywerta, który w uznaniu za zasługi i społeczny wkład pracy całego Zarządu naszego Oddziału, na ręce przewodniczącej, Danuty Janaszek złożył gratulacje, puchar i dyplom uznania.

 

W uznaniu wsparcia i pomocy na rzecz aktywności osób starszych, p. Henryk Zywert, odznaczył Urząd Miasta Puszczykowa „Złotą Odznaką PZERiI” i dyplomem. Odznaczenie przyjął wzruszony Burmistrz Miasta - p.Andrzej Balcerek, dziękując za wyróżnienie.

 

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa, p. Gabriela Ozorowska przekazała Oddziałowi Związku piękny gobelin przedstawiający herb Puszczykowa. Gobelin utkany przez rodzimą artystkę-plastyka, p. Marię Gostylla-Pachucką, towarzyszył Stowarzyszeniu przez 16 lat jego działalności.

Dziękujemy za wyróżnienie.

 

Obchody Jubileuszowe uświetniły występy chóru - „Nadwarciańskie Puszczyki”, wystąpienie autorskie Mieczysławy Balbierz, oraz krótki koncert muzyki rozrywkowej, w wykonaniu Justyny Książek, znanej z warsztatów wokalnych w Akademii Seniora przy CAK.

 

Prawdziwą ucztą był okazały, pyszny, piętrowy tort jubileuszowy , oraz wypieki z piekarni Jacka Błaszkowiaka. Nasze podniebienia uświetniły również owoce, napoje i świeżo palona kawa pp. A.B. Golczaków.

 

Po zakończeniu spotkania, właściciel EKO-RONDO - p.Zenon Guźniczak osobiście, bezpiecznie odwiózł uczestników spotkania do Puszczykówka i Puszczykowa.

 

Uroczystość jubileuszowa przebiegała w bardzo serdecznej i ciepłej atmosferze.

 

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Urządowi Miejskiemu w Puszczykowie, za objęcie naszej jubileuszowej uroczystości 65-lecia - Honorowym Patronatem, oraz dofinansowaniem naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy również za wsparcie finansowe właścicielom lokalnych biznesów, w osobach: Błaszkowiak Jacek, Dachtera Marek, Guźniczak Zenon, Potocki Tomasz i Wudarczak Tadeusz, oraz wszystkim osobom, które okazały pomoc i zaangażowanie.

 

Dziękujemy bardzo!

 

Nina Kubzdela

 

 

 

 

 
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie