30 Września 2022, PiątekImieniny obchodzą: Grzegorz, Hieronim
photo13.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumSeniorzy nad polskim morzem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 lipca 2015 10:00

Relacja p. Ewy Palm-Drobnik, organizatorki wyjazdu seniorów do Sarbinowa w dniach od 19 do 29 maja 2015 roku.

 


 

Wyżej wymieniona pełni funkcję przewodniczącej Komisji Kultury i Zagospodarowania Wolnego Czasu puszczykowskiego Oddz. P.Z.E.R.i I. Jest organizatorką wszelkich atrakcyjnych wyjazdów krajoznawczych, kulturalnych i rehabilitacyjnych.

 

„Wyjechaliśmy z Puszczykowa autokarem w liczbie 75 osób, wcześnie rano. W Sarbinowie przywitało nas słońce i zapach upragnionego morza, oraz smaczny obiad, w czasie którego przywitały nas bardzo miło, panie - Elżbieta i Dobrochna, właścicielki „Bursztynowego Brzegu”. Mimo zmęczenia podróżą, ruszyliśmy na spacer promenadą, wypełniając nasze płuca morskim powietrzem i zachwycając się zachodem słońca.

 

Kolejne dni pobytu, poza długimi spacerami nadmorską plażą i promenadą, wypełnione były poranną gimnastyką, prowadzoną przez kol. Halinę, uczestniczkę grupy, oraz ćwiczenia rehabilitacyjne na basenie kąpielowym w DW „Jawor”. W zajęciach tych przez osiem dni pobytu, uczestniczyło 38 seniorów, podzielonych na dwie grupy zajęciowe.

 

Barwnym i szampańskim widowiskiem była zabawa, na której obowiązywały stroje cygańskie (oczywiście pomysł p. Ewy). Fantazja w doborze odpowiednich części garderoby naszych seniorów, głównie seniorek, przekraczała wszelką wyobraźnię.

 

W intencji naszych emerytów, rencistów i inwalidów, celebrowana była w sarbinowskim kościele msza św., w czasie której grupa uczestników, członków chóru „Nadwarciańskie Puszczyki”, odśpiewała pieśni kościelne.

 

W nadmiarze zajęć i przyjemności, seniorzy nie zapomnieli o obywatelskim obowiązku, głosując w II turze wyborów, na swojego kandydata na Prezydenta RP.

 

Była również wycieczka do słynnych ogrodów tematycznych - Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Wycieczka najstarszych seniorów melexem do Mielna. Niespodzianką był koncert kapeli z sąsiedniego DW „Słonecznego Brzegu” z okazji Dnia Matki. Piękna muzyka i temat piosenek wywoływał na naszych twarzach uśmiech i zadumę. Były też łzy wzruszenia.

 

Wieczorek pożegnalny zamknął nasz pobyt nad naszym, choć chłodnym, ale jakże pięknym morzem. Rano następnego dnia wyruszyliśmy w drogę powrotną do Puszczykowa.

 

Wróciliśmy pełni sił do naszych codziennych obowiązków domowych i społecznych. Do zobaczenia za rok...”

 

Taki wyjazd rehabilitacyjny członków oddz. Puszczykowskiego P.Z.E.R.i I. nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego Burmistrza Miasta Puszczykowa i Urzędu Miejskiego, w ramach „zadań publicznych na 2015 rok”.

 

Nina Kubzdela

Sekretarz Zarządu PZERiI

w Puszczykowie

 
wrzesień 2022
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie