5 Października 2022, ŚrodaImieniny obchodzą: Apolinary, Justyn
photo8.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumSeniorzy nad morzem PDF Drukuj Email
piątek, 17 października 2014 07:29

Pierwsze kolorowe i pełne słońca dni września 2014 roku, seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Puszczykowie spędzili w Sarbinowie k/Mielna.

 

 

W dwóch równoległych turnusach - łącznie 104 osoby, wzięły aktywny udział w rehabilitacyjno-integracyjnym pobycie w OW „Bursztynowy brzeg” i „Promyczku”, w pięknym, przyjaznym, nadmorskim klimacie. 

  

Organizatorki naszych wyjazdów i właścicielki ośrodków nie szczędziły nam atrakcji. Codzienie była poranna gimnastyka oraz zajęcia na basenie w „Jaworze” prowadzone przez instruktorkę. Bogate we wrażenia były wycieczki: do Dobrzycy (unikatowe ogrody tematyczne) i do Kołobrzegu. Do Mielna, gdzie stoi domek postawiony „do góry nogami, podróżowaliśmy odpowienio przystosowanym meleksem, zwanym „ciuchcią”. Zwiedziliśmy również Gąski - 5 km. na zachód od Sarbinowa, gdzie weszliśmyu na wysoką 50-metrową latarnię morską.

 

Były spotkania taneczne, pełne zabawnych konkursów-niespodzianek i skocznej muzyki, zakończone śpiewaniem ogólnie znanych piosenek. Niezapomniane zostanie ognisko integracyjne dla obu naszych grup, zorganizowane i ufundowane przez właścicielkę „Bursztynowego brzegu”. Były pieczone kiełbaski, rytmiczna muzyka i tańce wokół ogniska. Imprezę, dokładnie o 22-giej przerwał ulewny deszcz. Pamiętano o solenizantach, których w tak krótkim - 10-cio dniowym pobycie, było aż 8-miu. „Z pełnych piersi (nam) się dla nich wyrwało...” - „Sto lat”.

 

Największą atrakcją Sarbinowa jest ponad kilometrowa, nowo wybudowana promenada, biegnąca wzdłuż pięknej nadmorskiej i czystej plaży. Wzdłuż promenady ustawione są wygodne ławeczki, na których znajdowaliśmy odpoczynek i relaks. Bardziej aktywni - od wczesnego ranka do późnego wieczora - spacerowali promenadą, bądź maszerowali plażą, pomagając sobie laseczką, kijami lub kulami, czym i jak kto mógł... Nie można było nie wchłaniać czystego morskiego powietrza i nie napawać się widokami wschodu i zachodu słońca. Przyjemnie było popatrzeć na uśmiechnętych i zrelaksowanych puszczykowskich Seniorów.

 

Pierwsza grupa uczestników stacjonująca w „Promyczku” wróciła do Puszczykowa 11 września. Grupa z „Bursztynowego brzegu” - w dniu następnym.

 

Będziemy wracać myślami do pełnego słońca Sarbinowa w zimowe, mroźne i nieprzyjazne dni, z nadzieją na ponowny wyjazd w przyszłym roku...

 

Wyjazd ten był możliwy dzięki dotacjom Urzędu Miejskiego i Oddz. Rejonowego P.Z.E.R.i I w Puszczykowie. W imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękujemy.

 

Nina Kubzdela

 

 

 

 

 
październik 2022
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie