10 Grudnia 2022, SobotaImieniny obchodzą: Judyta, Julia
photo8.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumDzień Seniora PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 listopada 2013 08:26

6 listopada 2013 r. obchodziliśmy Dzień Seniora. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Kościele p.w. św. Józefa w Puszczykówku, celebrowana przez proboszcza parafii – o. Marka Smyka. Dzień ten już tradycyjnie stał się wspaniałą okazją do dobrej zabawy i spotkań w gronie przyjaciół. To również sposobność podziękowania tym wszystkim ludziom i instytucjom, którzy wspierają i ułatwiają życie osobom starszym.

 

 

Po mszy seniorzy przeszli do sali Jana Pawła II. Zostali serdecznie przyjęci przez przewodniczącą naszego Zarządu – p. Danutę Janaszek. Zaproszonymi gości byli m.in, zastępca burmistrza – p. Władysław Ślisiński, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Poznaniu – p.Henryk Zywert, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – p. Karol Majewski, proboszcz parafii – o. Marek Smyk, oraz kierownik Domu Pomocy Maltańskiej – p. Jerzy Pelowski.

 

Serdecznym gratulacjom dla aktywności naszego Oddziału Rejonowego i życzeniom na przyszłość nie było końca: „…to doskonały moment, aby złożyć wyrazy szacunku tym z Państwa, którzy z ogromną pasją realizują różnorodne formy aktywizacji Seniorów. Swoim optymizmem przeciwstawiacie się Państwo stale obecnym w polskim społeczeństwie wyobrażeniom, dotyczącym życia osób na emeryturze czy rencie, a energicznymi działaniami dajecie świadectwo tego, że korzystanie z życia nie jest wyłącznym atrybutem młodości…”, te słowa Burmistrza Miasta Puszczykowa przekazał, składając życzenia seniorom z okazji ich święta, zastępca burmistrza, p. Władysław Ślisiński.

 

Kolejnym punktem programu było wręczenie „Złotych Odznaczeń Honorowych”, za długoletnią, efektywną działalnośc w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Puszczykowie. Odznaczenia otrzymali:

 

Marut Bolesław, Marciniak Bernard, Nowak Zdzisław, Pietrzak Grażyna, Słaby Elżbieta, Sitek Zofia, Sitek Ryszard, Wilczyńska Krystyna, Wojciechowska Stanisława i Weber Krystyna.

 

Nie wszyscy odznaczeni mogli być w tym dniu obecni. Odznaki wręczali przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Poznaniu – p. Henryk Zywert, przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego w Puszczykowie – p. Danuta Janaszek i z-ca przewodniczącej – p. Zdzisław Dolata. Odznaczenia były przyznane na wniosek przewodniczącej Zarządu z poprzedniej kadencji – p. Barbary Wojciechowskiej.

 

Po oficjalnej części uroczystości, przy kawie, rogalach świętomarcińskich i owocach, już trochę zmęczeni seniorzy, w liczbie około 170-ciu osób, mile i w dobrych nastrojach spędzili resztę dnia na pogawędkach, czasami z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. My, organizatorzy, Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Puszczykowie, uświadomiliśmy sobie, jak bardzo naszym seniorom potrzebne są takie integrujące spotkania.

 

 

 

 

 
grudzień 2022
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie