25 Maja 2024, SobotaImieniny obchodzą: Grzegorz, Maria Magdalena
photo13.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumGruzini w Puszczykowie
poniedziałek, 15 października 2007 02:00

gruzini.jpg Dnia 1. października br. gościła w Puszczykowie delegacja samorządowców z Gruzji. Ich przybycie było kolejną częścią projektu „Twin Cities”, finansowanego przez ministerstwo Spraw Zagranicznych, o którym to pisaliśmy w poprzednim numerze Echa. Samorządowcy z miast Borjomi, Akhaltskhe, Aspindza, Adigeni, Ninotsimnda i gubernator prowincji Samtskhe-Javakheti, spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych m. in. Polskiego Związku Wędkarskiego „Koło”, Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego, Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa oraz Domu Pomocy Maltańskiej.

Wizyta Gruzinów była wspaniałą okazją do zaprezentowania puszczykowskich doświadczeń z zakresu partycypacji społecznej i przejrzystości działania urzędu miejskiego. Goście byli szczególnie zainteresowani procedurą udzielania dotacji dla organizacji, przeprowadzaniem konkursu na realizację zadań publicznych oraz sposobem kontroli i rozliczeń. Kolejnym punktem programu wizyty w Puszczykowie było zwiedzanie muzeum przyrodniczego w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz odwiedziny w Domu Pomocy Maltańskiej. Następnie wraz z panią burmistrz Małgorzatą Ornoch-Tabędzką, delegacja udała się na spotkanie z panią wojewodą Ewą Walaszczyk-Krzyżanowską.


Puszczykowo nie było jedyną gminą, w której gościli Gruzini. Mieli oni okazję zwiedzić również Murowaną Goślinę, Sieraków i Grodzisk Wielkopolski. Mamy nadzieje, że doświadczenia, które nasi goście zdobyli podczas pobytu w Polsce, pomogą im w tworzeniu samorządu w ich ojczyźnie.

 
maj 2024
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie