Azbest

Projekty archiwum

Dziewiąty szachista Województwa Wielkopolskiego w szachach indywidualnych. PDF Drukuj Email
środa, 15 grudnia 2010 11:59

XII GIMNAZJADA - FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W SZACHACH INDYWIDUALNYCH CHŁOPCÓW

Wojciech Niedbała, uczeń klasy 1 a Gimnazjum Nr 1 im. Alberta Einsteina w Puszczykowie, zajął 9 miejsce w indywidualnych szachach finału XII Gimnazjady Województwa Wielkopolskiego.

W dniu 11 grudnia odbyły się Finały Szkolnych Mistrzostw Wielkopolski w szachach - kategoria gimnazjum chłopcy i dziewczyny.  Zawody przeprowadzone w Gimnazjum nr 25 w Poznaniu.  Zawodnicy mieli naprawdę ciężkie zadanie dojechania na te zawody, gdyż w całej Wielkopolsce panowały bardzo trudne zimowe warunki na drogach. Ostatecznie na starcie stanęło 53 chłopców i 44 dziewczęta.

Turniej otworzył i zakończył Prezes SZS Wielkopolska - Zdzisław Urbańczyk, który życzył wszystkim zawodnikom powodzenia. Grano systemem dziewięciorundowym, tempo 15 minut na zawodnika w jednej partii. Wojtek Niedbała zajął 9 miejsce, wygrał 5 partii, 2 zremisował i 2 przegrał.