25 Maja 2024, SobotaImieniny obchodzą: Grzegorz, Maria Magdalena
photo8.jpg_old


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumWręczenie Nagród Rady Miasta
wtorek, 20 listopada 2007 14:47

nagrodyrm.jpgPo raz pierwszy w historii wręczone zostały Nagrody Rady Miasta Puszczykowa dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Laureaci odebrali wyróżnienia z rąk Przewodniczącego Rady Miasta pana Marka Błajeckiego i Przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu pani Danuty Panek-Janc. Uroczystość odbyła się w 15 listopada w Salonie Artystycznym i została uświetniona koncertem skrzypcowym „Młodzi przed konkursem”, który odbył się w ramach Puszczykowskiej Jesieni Kulturalnej.

Poniżej prezentujemy sylwetki i największe osiągnięcia nagrodzonych uczniów (wraz z wysokością wyróżnienia):

Anna Jagaciak – (nagroda w wys. 600 zł), uczennica LO w Puszczykowie i zawodniczka MKS Juvenia Puszczykowo, objęta szkoleniem centralnym przez PZLA. Zdobyła tytuły Mistrzyni Polski w trójskoku i Wicemistrzyni Polski w skoku w dal podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Reprezentowała kraj w Meczu Polska-Niemcy w Zittau oraz w Meczu Międzypaństwowym Polska-Białoruś-Ukraina w Spale, gdzie zdobyła Halowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Brała udział w Światowym Finale Pucharu Humberta w Bordeaux we Francji oraz w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Ostrawie. Polski Komitet Olimpijski delegował Anię na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Belgradzie, przyznając jej honorowy tytuł Mistrzyni Polski w skoku w dal i trójskoku na rok 2007.

Kinga Łuczak – (nagroda w wys. 600 zł), uczennica LO w Puszczykowie, zawodniczka MKS Juvenia Puszczykowo oraz zawodniczka Kadry Polski Juniorów. Wielokrotna zwyciężczyni wojewódzkich finałów Mistrzostw Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Tegoroczna Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w rzucie oszczepem (51,43m) podczas odbywającej się w Szczecinie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Życiowy wynik Kingi jest 12. wynikiem na świecie w tej kategorii wiekowej. W tym roku uczestniczyła w Światowym Finale Pucharu Humberta w Bordeaux we Francji oraz w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Ostrawie, gdzie zajęła 9. miejsce.

Kajetan Jasiczak – (nagroda w wys. 600 zł), uczeń Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie i reprezentant Kadry Narodowej Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów. Kilkakrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów. W 2006 roku zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Europy w Bakonybel na Węgrzech oraz 2. miejsce podczas Mistrzostw Świata w Rastede w Niemczech (w kl. bikejoring junior, czyli na rowerze ciągniętym przez psa). Kajetan jest tegorocznym Wicemistrzem Świata Juniorów w zaprzęgu 4 psów.

Marta Balcerek – (nagroda w wys. 600), studentka III roku politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Puszczykowa I i II kadencji. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na najlepszego studenta Primus Inter Pares 2007 pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Zwyciężczyni konkursu „Praktyki 2007” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Marta jest założycielką Polskiego Stowarzyszenia Studentów Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy UAM oraz członkiem Uniwersytetu Bałtyckiego. Obecnie przebywa na stypendium naukowym w Bayreuth w Niemczech, do którego została zakwalifikowana w ramach Programu Sokrates – Erasmus.

Adam Zeidler – (nagroda w wys. 550 zł), uczeń LO w Puszczykowie (najwyższa średnia ocen 5,6 w roku szkolnym 2006/2007), zwycięzca w konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, półfinalista Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół średnich, uczestnik III Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Anna Przondo – (nagroda w wys. 550 zł), uczennica Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie, członek Klubu Jeździeckiego Centrum Hipiki Jaszkowo. Zdobywczyni czołowych miejsc podczas Halowych Zawodów Ogólnopolskich i Zawodów Ogólnopolskich Oficjalnych na Kucach i Małych Koniach w skokach przez przeszkody. Uczestniczka zawodów regionalnych (wielokrotnie w pierwszej trójce) i ogólnopolskich; rozpoczęła również starty za granicą.

Konrad Krzyżanek – (nagroda w wys. 550 zł), uczeń Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie, zawodnik Towarzystwa Animatorów Rekreacji i Sportu, uprawia kolarstwo górskie. Zdobył pierwsze miejsce podczas Szkolnych Mistrzostw Puszczykowa i Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych. Zwycięzca Pucharu Prezesa Polskiego Związku Kolarstwa w Ogólnopolskim Wyścigu MTB. W roku 2006 Konrad został Mistrzem Makroregionu w kolarstwie MTB. Uczestniczy w zawodach kolarskich na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Filip Rachwalak – (nagroda w wys. 350 zł), uczeń Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie, otrzymał tytuł Prymusa Szkoły 2007. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla Uczniów Gimnazjum, wyróżniony w konkursie Kangura Matematycznego, reprezentant szkoły w zawodach sportowych (m.in. zajął II miejsce w biegu po Wielkopolskim Parku Narodowym i III miejsce w biegu o Puchar Nadleśniczego w Konstantynowie).

Maciej Chudak – (nagroda w wys. 300 zł), uczeń Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie, otrzymał tytuł Prymusa Szkoły 2007. W roku szkolnym 2005/2006 został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla Uczniów Gimnazjum.

Zuzanna Marciniak – (nagroda w wys. 300 zł), uczennica Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie, otrzymała tytuł Prymusa Szkoły 2007. Dwukrotna Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Gimnazjum (w roku szkolnym 2005/2006 i 2006/2007).

 

 
maj 2024
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie