16 Lipca 2024, WtorekImieniny obchodzą: Benedykt, Stefan
photo13.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwumAktualności
Spektakl obrazu i dźwięku
poniedziałek, 26 listopada 2007 15:13

korejewo.jpg W ramach Puszczykowskiej Jesieni Kulturalnej, 22 listopada Salon Artystyczny w Pałacu Ślubów w Puszczykowie gościł reżyserkę, animatorkę oraz scenarzystkę filmów animowanych Aleksandrę Korejwo. Krótkie filmy animowane wykonane są w unikatowej technice animacji w materiale sypkim – barwionej soli. Niezwykłe połączenie muzyki, malarstwa i animacji, które było prezentowane puszczykowskiej publiczności zostało dodatkowo opatrzone komentarzem autorki. 

Więcej…
 
Dzień Pracownika Socjalnego
poniedziałek, 26 listopada 2007 10:04

dzien_pracownika_socjalnego1.jpg Pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Dbają o chorych, ubogich, pokrzywdzonych przez los. Udzielają wsparcia tym, którzy z różnych przyczyn nie radzą sobie w życiu. Mowa o pracownikach socjalnych, którzy swoje święto obchodzili 21 listopada. Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puszczykowie odwiedziła pani burmistrz, składając pracującym tam osobom życzenia dalszych sukcesów zawodowych i satysfakcji z pracy. Pani burmistrz podziękowała jednocześnie za troskę o drugiego człowieka oraz wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Więcej…
 
Projekt budżetu na rok 2008
sobota, 24 listopada 2007 13:40

Zgodnie z Ustawą o finansach publicznych Burmistrz Miasta zobowiązany jest opracować projekt uchwały budżetowej do dnia 15 listopada poprzedzającego rok budżetowy i przedstawić regionalnej izbie obrachunkowej oraz radzie miasta celem zaopiniowania. Wywiązując się z ww. terminu Burmistrz Miasta Puszczykowa, na sesji w dniu 14 listopada 2007 roku, przekazała Radzie Miasta projekt uchwały budżetowej na 2008 rok, a w dniu 15 listopada 2007 roku projekt został złożony w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Poznaniu.

Więcej…
 
Gruzini w Puszczykowie
poniedziałek, 15 października 2007 02:00

gruzini.jpg Dnia 1. października br. gościła w Puszczykowie delegacja samorządowców z Gruzji. Ich przybycie było kolejną częścią projektu „Twin Cities”, finansowanego przez ministerstwo Spraw Zagranicznych, o którym to pisaliśmy w poprzednim numerze Echa. Samorządowcy z miast Borjomi, Akhaltskhe, Aspindza, Adigeni, Ninotsimnda i gubernator prowincji Samtskhe-Javakheti, spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych m. in. Polskiego Związku Wędkarskiego „Koło”, Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego, Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa oraz Domu Pomocy Maltańskiej.

Więcej…
 
Czyste Puszczykowo
czwartek, 03 kwietnia 2008 21:23

Przystepujemy w mieście do wdrażania programu "Czyste Puszczykowo". Od lipca 2007r. zmniejszyliśmy w Puszczykowie liczbę "gniazd" z pojemnikami na segregowane śmieci.  Do końca 2007r. planujemy wprowadzenie systemu segregacji workowej.

Kilka rad dla dbających o czystość środowiska:

Dzięki starannej segregacji surowców wtórnych w naszych koszach nie ma śmieci, są za to odpady – cenne zasoby, które można powtórnie wykorzystać. Segregowanie odpadów to wielki krok na przód. Co zrobić by odpadów było mniej? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak zredukować ilość odpadów w naszym codziennym życiu, np. podczas zakupów:

1. Robiąc zakupy zwracajmy uwagę nie tylko na produkt, lecz także na jego opakowanie! Korzystniej zakupić produkt, który posiada opakowanie jak najmniej szkodliwe dla środowiska bądź wcale go nie ma. Sposobem na to może być np. częstsze robienie zakupów na targu lub tzw. „warzywniaku”

 

Aby ocenić czy opakowanie produktu jaki chcemy kupić jest przyjazne dla środowiska oraz czy można je powtórnie wykorzystać kierujmy się tzw. „EKOZNAKAMI”, które znajdują się na opakowaniach:

 

eko.jpg

 

EKO- polski znak ekologiczny

Wyroby niepowodujące negatywnych skutków dla środowiska oraz spełniające ustalone kryteria dotyczące ochrony zdrowia i środowiska.

  ekoland.jpg

 

Produkty pochodzące z gospodarstw ekologicznych i żywności produkowanej metodami ekologicznymi.


zielony_pkt.jpg

 

ZIELONY PUNKT

Producent wniósł wkład finansowy w budowę i funkcjonowanie systemu odzysku i recyklingu odpadów polskiej organizacji odzysku REKOPOL


strzaki.jpg

 

 Opakowanie, które nadaje się do ponownego wykorzystania (recyklingu)
wyrzuci.jpg

 

W celu dbałości o czystość najbliższego otoczenia należy oznakowany w

ten sposób produkt wyrzucić do kosza na śmieci

 

 

2. Napoje (wody mineralne i soki) kupujmy w przyjaźniejszych dla środowiska opakowaniach – w szklanych butelkach.   Znakomitym rozwiązaniem są także własne przetwory spożywcze: soki, kompoty, dżemy, powidła.

3. Artykuły spożywcze przechowujmy w trwałych pojemnikach z przykrywkami zamiast jednorazowych folii plastikowych i aluminiowych.

4. Chodząc na zakupy miejmy zawsze przy sobie płócienną torbę na zakupy.

5. Znoszoną odzież zamiast wyrzucać do kosza przeznaczmy na rzecz akcji charytatywnej.

 

 
 
Wręczenie Nagród Rady Miasta
wtorek, 20 listopada 2007 14:47

nagrodyrm.jpgPo raz pierwszy w historii wręczone zostały Nagrody Rady Miasta Puszczykowa dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Laureaci odebrali wyróżnienia z rąk Przewodniczącego Rady Miasta pana Marka Błajeckiego i Przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu pani Danuty Panek-Janc. Uroczystość odbyła się w 15 listopada w Salonie Artystycznym i została uświetniona koncertem skrzypcowym „Młodzi przed konkursem”, który odbył się w ramach Puszczykowskiej Jesieni Kulturalnej.

Więcej…
 
Zapraszamy na lodowisko!
czwartek, 23 grudnia 2010 12:24

Informujemy, że w dniach od 25 do 31 grudnia dzieci i młodzież uczęszczająca do puszczykowskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów może korzystać z bezpłatnego wstępu na lodowisko.

 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Mistrzostwa Miasta Puszczykowa w Karpaczu
środa, 12 marca 2014 08:34

 

W ostatni weekend ponad 100 mieszkańców Puszczykowa przyjechało do Karpacza, by w sobotni, piękny dzień rywalizować w slalomie gigancie na stokach Euro.

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 351 352 353 354 następna > ostatnia >>

Strona 354 z 354
lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie