Azbest

Projekty archiwum

Udane starty zawodników Akademii Tenisowej Angelique Kerber PDF Drukuj Email
czwartek, 10 września 2015 13:27

Bardzo dobrze na ogólnopolskich turniejach skrzatów zaprezentowali się Zuzanna Kubacha oraz Mikołaj Kończal, reprezentanci Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie. Miesiąc sierpień spędzili bardzo pracowicie, biorąc udział w kilku turniejach.

Zuzanna Kubacha na turnieju w Warszawie w singlu awansowała do półfinału przegrywając z późniejszą zwyciężczynią Adą Piestrzyńską (Legia Warszawa) 2/6, 3/6. W grze deblowej w parze z Adą Piestrzyńską (Legia  Warszawa) zwyciężyły 6/3, 6/4 Marcelinę Kotylak (WKT Mera Warszawa) i Weronikę Szałek (SKT Szczecin). W kolejnym turnieju we Wrocławiu Zuzanna Kubacha w singlu również awansowała do półfinału przegrywając z Rozalią Gruszczyńsą (KKKS Kraków) 0/6, 2/6 , która turniej singlowy wygrała. W deblu  Zuza w parze z Magdaleną Świerczyńską (UKT Winner Kraków) przegrały w finale z parą Rozalia Gruszczyńska (KKKS Kraków) / Zuzanna Jeschke (P.T. Olimpia Poznań)  4/6, 7/5, (4/10).

We Wrocławiu startował również Mikołaj Kończal, awansując w singlu do finału, w którym przegrał z Piotrem Siekanowiczem (KKT Wrocław)  6/1, 4/6, 3/10. W grze deblowej awansował do półfinału w parze z Mikołajem Lisem (MKS Szczawno Zdrój). Na ostatnim turnieju pracowitego sierpnia w Zielonej Górze Zuza odniosła zwycięstwo w singlu pokonując Julię Pawlik (MKT Łódź ) 6/0, 6/0. W grze deblowej w parzę z Darią  Górską (Legia Warszawa) awansowały do półfinału. Mikołaj w Zielonej Górze w singlu awansował do finału, w którym musiał uznać wyższość Jonasza Dziopaka (KTA) - turniejowej jedynki 2/6, 0/6. W grze deblowej Mikołaj w parze z Igorem Garbackim (SKT Szczecin) awansowali do półfinału.

Na nowej liście klasyfikacyjnej PZT Skrzatów Zuzanna Kubacha wśród skrzatek jest na 10 miejscu na 304 klasyfikowane, natomiast Mikołaj Kończal zajmuje 34 miejsce na 395 klasyfikowanych.

Anastasiya Shoshyna na listach WTA

Po udanych występach na turniejach w Hiszpanii zawodniczka Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie puszczykowianka Anastasiya Shoshyna awansowała na listy WTA.

- singiel: 906 miejsce

- debel: 983  miejsce

Wszystkim tenisistom życzymy dalszych sukcesów i awansu na listach WTA.