Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest

Projekty archiwum

Gimnazjalista z Puszczykowa w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 grudnia 2010 14:45

W dniach 18 i 19 grudnia w Warszawie rozgrywano turniej rangi mistrzostwa Europy X Międzynarodowy Turniej Szachowy Amplico Life – Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich. Na starcie stanęło 723 zawodników i zawodniczek, w tym 52 zawodników w tytułami arcymistrzów oraz ponad 70 mistrzów międzynarodowych i mistrzów FIDE.

W mistrzostwach Europy brał również udział Wojciech Niedbała, uczeń klasy 1 a Gimnazjum Nr 1 im. Alberta Einsteina w Puszczykowie. Był to pierwszy start Wojtka w turnieju rangi Mistrzostw Europy. Wojtek, z rankingiem ELO 1696, sklasyfikowany został na 461 miejscu. Wszyscy zawodnicy rozegrali 13 rund systemem szwajcarskim tempem P-15'+10" (15 minut na partię dla zawodnika, z dodawaniem 10 sekund na każde posunięcie). W sobotę rozegrano 8 rund, w których Wojtek zdobył 3,5 pkt., a w niedzielę 5, w których uzyskał również 3,5 pkt. Turniej zakończył z bardzo dobrym wynikiem 7 pkt (6 zwycięstw, 2 remisy i 5 przegranych). Ostatecznie w Mistrzostwach Europy Wojtek awansował o 148 miejsc zajmując 313 miejsce w całym turnieju. W klasyfikacji chłopców do lat 14 Wojtek zajął 16 miejsce.

Skrót na podstawie materiałów organizatora Fundacja na Rzecz Wspierania Szachów w Warszawie we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym