3 Lipca 2024, ŚrodaImieniny obchodzą: Anatol, Jacek
photo5.jpg_old


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwum



Chopiniada - już trwa!
poniedziałek, 15 czerwca 2009 11:43

fryderyk_chopin.jpgSerdecznie zapraszamy Państwa w dniach 13-20 czerwca 2009 do Małej Filharmonii na Chopiniadę - cykl koncertów, których Urząd Miejski w Puszczykowie jest współorganizatorem. Ośmiodniowy Festiwal Chopinowski w Małej Filharmonii. W dziesięciu koncertach opowiemy o Chopinie i jego muzyce.

Repertuar:

13 czerwca  Koncert inauguracyjny wprowadzi nas w atmosferę festiwalu, zagra orkiestra Alexandra Grefa, a jako solista wystąpi Paweł Kowalski.

Usłyszymy Deux polonaises E-dur Józefa Elsnera, który był nauczycielem Chopina, a potem Koncert f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. 

14 czerwca  Niedziela, drugi dzień festiwalu, to opowieść o inspiracjach Chopina, w trakcie koncertu przedstawimy utwory kompozytorów, których lubił i cenił Fryderyk i którzy stanowili inspirację dla jego twórczości (m.in. Mozart). To będzie bardzo różnorodny i bardzo rozśpiewany koncert.

Wystąpią: Ilona Krzywicka – sopran, Agnieszka Świerczyńska – sopran (koloratura), Marcin Hutek – baryton, Mikołaj Adamczak – tenor, Mirosław Gałęski – fortepian. 

15 czerwca  Poniedziałek to powiew nowoczesności. Grupa taneczna Plastique Anime (kier. artystyczne Teresa Nowak) i Poznańska Formacja Hip-Hop „Yatey” (kier. artystyczne Kornelia Kowalska) oraz ich goście Ewa Rubinowska na fortepianie i Tadeusz Sudziak – live elektronik zaprezentują nam:

etiudy, mazurki, walce, preludia jako inspiracje do tworzenia muzyki i ruchu. 

Wieczorem w drugim koncercie tego samego dnia na spacer z Chopinem zabierze nas Joanna Marcinkowska.

Usłyszymy: Nokturn Des-dur op. 27 nr 2; Walc As-dur op. 42;Rondo Es-Dur op. 16; Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22; Ballada g-moll op. 23; Mazurki op. 24; Scherzo b-moll op. 31. 

16 czerwca  Czwartego dnia we wtorkowy wieczór sala będzie rozbrzmiewać pieśniami Chopina wykonanymi przez sekstet Infinito Cantare w oryginalnych aranżacjach Mirosława Gałęskiego. W koncercie wystąpi również Poznańskie Trio Fortepianowe w wykonaniu, którego usłyszymy między innymi trio fortepianowe g-moll op. 8 Fryderyka Chopina.

17 czerwca  Środa, piąty dzień festiwalu to ponownie dwa koncerty, najpierw „Dzieciństwo Chopina” Koncert złożony z wczesnych jego kompozycji w wykonaniu dzieci, w takim wieku, w jakim był Chopin komponując te utwory. Z pewnością będzie to Koncert wzruszający.

  • F.  Chopin – Walc a-moll posth.  Agata Szpalik kl.III naucz. Anna Karowska
  • F.  Chopin – Nokturn c-moll posth.  Zofia Jamróz kl.III naucz. Anna Karowska
  • F.  Chopin – Polonez g-moll, Tańce Szkockie Zuzanna Piskorz kl. IV naucz. Krystyna Filipowska
  • F.  Chopin – Polonez B-dur Izabela Cichocka kl.IV naucz.  Urszula Białas
  • F.  Chopin – Polonez As-dur Ewa Kamyszek kl.IV naucz.  Maria Stankowiak
  • F.  Chopin – Nokturn cis-moll posth. Krzysztof Maliński kl.IV naucz.  Alicja Gutowska
  • F.  Chopin – Mazurek g-moll Weronika Dolczewska kl.VI naucz. Maria Strzałkowska
  • F.  Chopin – Contredance Ges-dur Aleksandra Binkowska kl.VI naucz. Mirosław Gałęski

Do tego trzy utwory ludowe grane na skrzypcach przez Martę Majchrzycką kl.II naucz. Janusz Dąbrowski + akompaniator

Wieczorem natomiast będziemy mogli wysłuchać niezwykłego, unikalnego koncertu w wykonaniu zespołu Poznań Brass, który wykona utwory w aranżacji na instrumenty dęte blaszane:

  • Modesta Musorgskiego:  Obrazki z wystawy; Promenade; Tuileries; Catacombs; The Great Gate of Kiev;
  • Fryderyka Chopina: Mazurek C-dur, Op. 68 nr 2;
  • Roberta Schumanna: Marzenie;
  • Fryderyka Chopina: Preludium c-moll Op. 28 nr 20;
  • C. Debussyego: Dziewczyna o włosach jak len;
  • Fryderyka Chopina: Mazurek F-dur, Op. 68 nr 3
  • Jana Ignacego Paderewskiego: Menuet Op.14 nr 1;
  • Fryderyka Chopina: Tristesse Etiude Op. 10 nr 3;
  • Antona Dworzaka: Humoreska;
  • Fryderyka Chopina: Preludium Deszczowe Op. 28 nr 4:
  • Emila Młynarskiego: Mazur;
  • Fryderyka Chopina: Romans;
  • Felixa Mendelssohna: War March of the Priests from Athilla
  • Fryderyka Chopina: Polonez A-dur Op. 40 nr 1

18 czerwca Czwartek to koncert na dwa fortepiany podczas którego za pośrednictwem Adonisa Gonzaleza (pianisty ze Stanów Zjednoczonych) i Marka Pająka. Chopin porozmawia o jazzie i bluesie!

19 czerwca Piątek, siódmy dzień festiwalu, tym razem cofniemy się do czasów Chopina – mężczyzny – lwa salonowego lub jak teraz określa to młodzież „imprezowicza”. Na scenie dwa fortepiany, Przy jednym „Liszt” (Maciej Pabich), przy drugim Chopin (Jacek Kortus), a miedzy nimi madame…

20 czerwca Sobota Koncert Finałowy na scenie przepych i legenda Chór „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją samego profesora Stefana Stuligrosza.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mirosław Gałęski. Jest absolwentem poznanskiej A.Muzycznej w zakresie fortepianu (1985 r. - klasa prof.J.Janskiego), dyrygentury symfonicznej (1989 r. klasa prof. W. Krzemienskiego) a takze Podyplomowego Studium Emisji Głosu A.Muzycznej w Bydgoszczy.


Mirosław Gałęski

Mirosław Gałęski

W latach 1990-98 był pracownikiem A. Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest wykładowca A.Muzycznej w Poznaniu(od 1989), korepetytorem chóru Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu (od 1983), a także prowadzi klasę fortepianu w szkole muzycznej II st.

Od ponad dwudziestu lat jest członkiem Rady Artystycznej Swiatowego Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie. W latach 1996-2008 był stałym akompaniatorem (pianista i organista), a także asystentem -dyrygentem chóru “Poznanskie Słowiki” prof. Stefana Stuligrosza.

Z zespołem tym dał ponad 430 koncertów i nagrał 2 CD. Ma w swym dorobku takze dwie autorskie płyty. Zajmuje się również kompozycją (ok. 60 pozycji) i aranżacją (ponad 200 pozycji). Koncertuje przede wszystkim jako pianista, kameralista i akompaniator.

źródło: www.malafilharmonia.pl

 
lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie