3 Lipca 2024, ŚrodaImieniny obchodzą: Anatol, Jacek
photo7.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwum



DRZWI OTWARTE W GIMNAZJUM NR 2
wtorek, 16 lutego 2016 08:01

 

Na tegoroczne Drzwi Otwarte, które odbyły się 14 stycznia, zaprosiliśmy nie tylko uczniów klas szóstych szkoły podstawowej oraz ich rodziców, ale również kilkoro absolwentów i przyjaciół Gimnazjum nr 2.

 

 

 

 

Absolwenci naszej szkoły wspólnie z gimnazjalistami i nauczycielami starali się przekonać gości, że nauka, którą mogą tu kontynuować od września, będzie nie tylko żmudną pracą, ale przede wszystkim niekończącą się intelektualną przygodą.


Podczas części nieoficjalnej, gdy rodzice uczestniczyli w wywiadówkach, zaprezentowaliśmy młodszym kolegom niezwykłe doświadczenia chemiczne i fizyczne, które przygotowali gimnazjaliści z klas I i III. Doświadczenia z fizyki przeprowadzane przez uczniów klasy IIIa (Jakub Basiński, Gabriel Jagiełło, Łukasz Lewandowski i Mateusz Flis) ułatwiły szóstoklasistom zrozumienie, czym jest dyfrakcja i interferencja, a także rozbudziły zainteresowanie tajemnicami optyki. Następnie Adam i Antoni Foryccy z klasy Ia zaprosili uczniów do fascynujących eksperymentów chemicznych, dzięki którym mieli niepowtarzalną szansę, by samodzielnie sprawdzić, czy stół może spłonąć, jak wysoki bywa gejzer, czy wystarczy pasty do mycia zębów dla słonia oraz jak żarłoczny może być roztwór. Po pokazach szóstoklasiści udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe, w których wzięła udział nasza absolwentka Marcelina Winkowska osiągająca spore sukcesy w lekkoatletyce. Przypomnijmy, że Marcelina to trzykrotna złota medalistka na Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych oraz brązowa medalistka na Mistrzostwach Polski w Łodzi w biegu na 100 metrów przez płotki.

 

Część oficjalną spotkania poprowadził były uczeń gimnazjum, Igor Döring, wiarygodnie wcielając się w rolę patrona szkoły – Ignacego Jana Paderewskiego. Po przemówieniu pana Krzysztofa Narożnego, dyrektora gimnazjum, uczniowie wraz z rodzicami posłuchali piosenki pt. Tak bardzo się starałam w wykonaniu uczennic z klasy Ib – Zuzanny Jakielczyk, Urszuli Grześkowiak i Martyny Spychały. Dzięki ukazującej szkolną codzienność krótkiej inscenizacji, którą przygotowali uczniowie z kółka teatralnego, przenieśliśmy się na lekcje języka polskiego, matematyki i biologii. Trzeba jednak przyznać, że aktorom skradła show wyjątkowa gwiazda- żywa agama, chętnie karmiona szarańczą przez rozentuzjazmowaną widownię. Okazją na wyciszenie emocji było wysłuchanie utworu pt. Outside wykonanego przez Martynę Wojdat i Zuzannę Ruszyńska z klasy IIa.

 

Podczas zajęć sportowych odbył się konkurs, który wyłonił trzech najodważniejszych szóstoklasistów, wykazujących się znajomością zwierząt budzących grozę. Ten nietypowy punkt programu, zarówno konkurs, jak i późniejszy pokaz zwierząt, udało się przeprowadzić dzięki pomocy panów Szymona i Michała Samcików.

 

Specjalnie na Drzwi Otwarte został nakręcony film o tym, jak I. J. Paderewski (w tej roli niezastąpiony Igor Döring) został patronem naszej szkoły. Adam Wala z klasy IIIb okazał się bardzo zdolnym operatorem kamery i montażystą – należą mu się duże brawa za wkład pracy i cierpliwość.

 

Gości czekał jeszcze występ osoby o kilku talentach! Kolejny absolwent gimnazjum- Szymon Rodziewicz (finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, ukończone z wyróżnieniem kursy informatyczne na Politechnice w Lozannie: Principles of Reactive Programming oraz Functional Programming Principles in Scala) - wykonał na gitarze utwór Rolanda Dyensa pt. Tango en Skai.

 

O magii chemii można było się ponownie przekonać, uczestnicząc w zaskakującej prezentacji pt. Od -200°C do 3000°C, czyli jak dotknąć, by się nie sparzyć – skrajne temperatury na wyciągnięcie ręki. Pokaz przygotował nasz absolwent, mgr Stanisław Wosicki, laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, absolwent dwóch Uniwersytetów- w Lund i w Poznaniu.

 

Finałowym punktem bogatego w niespodzianki programu był taniec w stylu modern jazz, który pięknie wykonała Agnieszka Górka, należąca do formacji tanecznej Power of dance.

 

Dodajmy, że po feriach szóstoklasiści wzięli udział w konkursach przedmiotowych, które kontynuowały zagadnienia prezentowane podczas Drzwi Otwartych.

 

Wszyscy mamy nadzieję, że młodsi koledzy i ich rodzice dostrzegli w naszym kameralnym gimnazjum przyjazne miejsce, idealne na kolejne trzy lata nauki. Zaangażowanie absolwentów w organizację imprezy potwierdza więzi, jakie ich nadal wiążą ze starą szkołą, co niewątpliwie przemawia na korzyść Gimnazjum nr 2.

 

Anna Czombik, kl. IIIa

 

 

 
lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie