Puszczykowskie Brylanty
czwartek, 17 listopada 2011 14:29

W Puszczykowie już po raz piąty zostały wręczone nagrody Rady Miasta dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Nagroda ta jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów, których zainteresowania wykraczają poza programy szkolne i którzy wykazują się znaczącymi osiągnięciami w nauce, sporcie, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej oraz zadaniach promujących miasto. Puszczykowo może poszczycić się wieloma utalentowanymi młodymi obywatelami, o czym może świadczyć liczba przyznanych odznaczeń.

Nagrody oraz wyróżnienia 27 utalentowanym mieszkańcom Puszczykowa wręczali Przewodniczący Rady Zbigniew Czyż oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Małgorzata Szczotka. Uroczystość uświetnił koncert gitarowy grupy warsztatowej prowadzonej przez Carlosa Ramireza. Utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu 30 osobowego zespołu podbiły serca zgromadzonych w sali teatralnej Biblioteki Miejskiej, którzy głośnymi brawami domagali się bisu.

Przyznane nagrody mają na celu wspomaganie możliwości stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, a także umożliwianie udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach, konkursach, festiwalach oraz zawodach sportowych. Puszczykowskie brylanty, gdyż tak zwrócił się do zgromadzonych laureatów Przewodniczący Rady, zdobywają wyróżnienia nie tylko w skali polskiej, międzynarodowej ale i światowej. Kolejnych sukcesów i realizacji marzeń wszystkim zgromadzonym życzył Burmistrz Miasta Andrzej Balcerek

Poniżej prezentujemy sylwetki i największe osiągnięcia ubiegłego roku nagrodzonych uczniów.

ANNA JAGACIAK

Wzięła udział w mistrzostwach Świata Seniorów w trójskoku w Korei oraz w finale Uniwersjady w Shenzhen (7 miejsce s koku w dal)

KINGA ŁUCZAK

Zajęła 1 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w konkurencji rzut oszczepem oraz 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem

DOMINIKA SYKULSKA

Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2, którą ukończyła z najwyższym wyróżnieniem szkoły „Złotą tarczą” za osiągnięcia naukowe, sportowe, społeczne, społeczne i artystyczne. Swoje talenty obecnie rozwija w poznańskim gimnazjum Łejery oraz śpiewając w zespole Lumikulum. Koncertowała podczas wydarzeń o ogólnopolskiej randze o reprezentując nasze miasto w miedzy innymi Rzeszowie, Łodzi, Warszawie i Poznaniu.

MARIANNA DUCZMAL

Jest członkiem Kadry Polski juniorów w golfie. W 2011 roku zdobyła wiele wyróżnień w tym tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w golfie w kategorii strokeplay netto oraz 1 miejsce w kategorii brutto kobiet podczas turnieju Deutsche Bank Pro Am Tour . Zajęła również 1 miejsce wśród kobiet w Poznań Porsche Open. Nie sposób przeoczyć jej osiągnięć w nauce, bowiem Marianna jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego oraz drugiego etapu Olimpiady Języka Angielskiego i Olimpiady Matematycznej.

ZOFIA PAJSZCZYK

Zajęła 3 miejsce w III Mistrzostwach Polski IKA karate w konkurencji kata indywidualne kobiet (kategoria 16-20 lat)

ALEKSANDRA LIS

1 miejsce w Klubach Mistrzostwach wielkopolski w biegach przełajowych oraz 3 miejsce w kraju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegu na 1500 m i na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych w biegi na 1500 m.

EWA PAWLACZYK

Jej dyscypliną jest żeglarstwo. W tym roku zajęła 3 miejsce w mistrzostwach Polski w klasyfikacji Juniorek oraz 1 miejsce w pucharze Polski w klasyfikacji Juniorek.

MICHAŁ SAMCIK

Na VII Mistrzostwach Polski Wushu Juniorów zdobył brązowy medal w konkurencji - formy z włócznią, natomiast w 2010 roku z V Mistrzostw Europy TCFE w Wewnętrznych Sztukach Walki wrócił z 3 złotymi medalami w konkurencjach: ręczna forma stylu Chen, forma z szablą Dao i forma z włócznią.

TYTUS OSTOJA

Zdobył 3 miejsce w wyścigu na dystansie 100 m w stylu grzbietowym w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich, trzecie miejsce w kategorii rocznik 99 w zawodach pływackich Grand Prix Śremu oraz tytuł super pływaka 2009 roku. Tytus całkowicie zdominował podium Mistrzostw Puszczykowa w Narciarstwie Alpejskim i snowboardzie. Od 3 lat jest ich niedoścignionym zwycięzcą.

JAKUB WOLTMAN

Zajął czwarte miejsce w Polsce w biegu na 300 m w kategorii chłopców 11-letnich w Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie. W eliminacjach wojewódzkich Czwartków Lekkoatletycznych zwyciężył w biegu na 60 m, w skoku w dal, biegu na 300 i na 1000 m.

MACIEJ CZYŻ

Zajął piąte miejsce w Polsce w biegu na 1000 m w kategorii chłopców 12-letnich w Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie. W eliminacjach wojewódzkich Czwartków Lekkoatletycznych wielokrotnie zwyciężał zwyciężył w biegu na 1000 m.

MIESZKO KWAŚNIEWSKI

Zajmuje 10 miejsce na liście Polskiego Związku tenisowego w kategorii młodzieży do lat 14. w tym roku wygrał puchar Gór Świętokrzyskich, zdobył medal Mistrzostw Polski w tenisie do lat 14 oraz zajął 3 miejsce w turnieju Supermasters Polskiego Związku Tenisowego do lat 13.

ALEKSANDRA BASZYŃSKA

Uczestniczyła we wszystkich najważniejszych projektach Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, takich jak koncerty w Filharmonii Berlińskiej czy występy z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus. Tańczyła w repertuarze Teatru wielkiego w Poznaniu i w Cottbus. Uzyskała dyplom zawodowego tancerza w specjalności taniec sceniczny oraz nagrodę patronki szkoły Olgi Sławskiej Lipczyńskiej dla najlepszego absolwenta szkoły.

MIKOŁAJ DANIELEWICZ

Bral udział w mistrzostwach Świata Karate Shotokan, zdobył 2 miejsce w Pucharze Polski Karate Shotokan oraz 2 miejsce w Karate Shotokan, kata indywidualne. Został ogłoszony najlepszym zawodnikiem otwartego Turnieju Karate BUSHI-DO CUP zdobywając 4 miejsca pierwsze w kategoriach: kumite indywidualne, kata open, kumite drużynowe i kata w swojej kategorii

Ciekawostką jest iż oprócz karate Mikołaj lubi taniec i Bral udział w ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego.

ZUZANNA ŚWIATOWY

Jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i Francuskiego. Ucząc się w gimnazjum dwujęzycznym im. Karola Marcinkowskiego osiągała celujące wyniki w nauce i uzyskała najlepszy wynik tekstu gimnazjalnego.

WIKTORIA RUTKOWSKA

Zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym  oraz 3 miejsce w Mistrzostwach województwa Wielkopolskiego w indywidualnych biegach przełajowych. W Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w indywidualnych biegach przełajowych zajęła I miejsce.

PAWEŁ BAKUN

Zdobył brązowy medal na XIX Międzynarodowych Mistrzostwach w Badmintonie oraz 1 miejsce w kategorii junior młodszy w Mistrzostwach Puszczykowa w Badmintonie. Uzyskał najwyższą średnią w gimnazjum nr 2 w Puszczykowie (2010 r. – 5,8)

Uczniowie wyróżnieni:

KAJETAN JASICZAK

Zdobywca tytułu Mistrza Europy ECF w kategorii juniorów i III miejsca w kategorii open w Mistrzostwach Europy w bikejoringu rozegranych w Belgii. Zajął VI miejsce w Mistrzostwach Europy ESDRA we Włoszech (ciekawostka – na pożyczonym rowerze)

ADAM ZENKER

Laureat Konkursu Wojewódzkiego z fizyki oraz zdobywca 2 miejsca w kategorii Programowanie do lat 15, wybitne wyniki w nauce w Gimnazjum nr 1 w Puszczykowie.

MACIEJ KRZYŻAŃSKI

Student Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu – średnia ocen w indeksie 5,0. Zapalony miłośnik odkrywania historii Puszczykowa, zamierza poświęcić się pracy naukowej nad historią naszego miasta.

JAN ŚWIATOWY

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, reprezentuje szkołę w konkursach – m.in. wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2011.

ANNA WIATEREK

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Wybitne wyniki w nauce – w czerwcu 2011 otrzymała tytuł Prymusa Szkoły na zakończenie nauki w Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie.

EWA ORZECHOWSKA

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego ODN oraz  Konkursu historycznego o Powstaniu Wielkopolskim, wzorowe zachowanie i doskonałe wyniki w nauce.

OLGA IWASZKIEWICZ – RUDOSZAŃSKA

Wzorowa uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie, reprezentowała szkołę w konkursach z różnych dziedzin, m.in. konkurs humanistyczny, III miejsce w Union Jack, konkurs literacki „Elektrycerze”, konkurs matematyczno-przyrodniczy „Prymus”, wyróżnienie w konkursie „Kangur”

ZOFIA BOGDAŃSKA

Uczennica Gimnazjum nr 1 w Puszczykowie, wyróżnia się celującymi wynikami w nauce jak również aktywnością społeczną. Z sukcesami reprezentowała szkołę w konkursach, m.in. „Obycie umila życie”, konkursie czytelniczym „Mól książkowy”. Brała udział w akcji zbierania żywności dla potrzebujących.

WOJCIECH BŁĄDEK

Uczeń I LO w Poznaniu. Zajął II miejsce w finale ogólnopolskim konkursu „Odyseja Umysłu”. Gra na gitarze, brał udział w Koncercie Charytatywnym w celu zebrania środków na operację chorej uczennicy.

ALFRED OSSOWSKI

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie. Zajął II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików z Żeglarstwie.