4 Lipca 2024, CzwartekImieniny obchodzą: Elżbieta, Julian
photo10.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwum



"Nie daj się nabić w butlę" - ruszyła ogólnopolska kampania na rzecz bezpiecznego korzystania z butli gazowych
środa, 07 lipca 2010 10:40

Ruszyła ogólnopolska kampania na rzecz bezpiecznego korzystania z butli gazowych "Nie daj się nabić w butlę". Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników butli gazowych w Polsce oraz wzrost świadomości konsumentów o mechanizmach rynku gazu w butlach, w tym o prawidłowych zasadach użytkowania produktu. Podejmowane działania są odpowiedzią na zjawisko rosnącej liczby niebezpiecznych zdarzeń z udziałem butli gazowych.


Tylko prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie rynku butli gazowych może zapobiec wzrostowi liczby wypadków. - mówi Sylwester Śmigiel, przewodniczący Polskiej Organizacji Gazu Płynnego – organizatora kampanii. Prowadzone przez POGP statystyki pokazują, że średnio raz w tygodniu dochodzi do zdarzenia, w wyniku którego oprócz strat majątkowych, ludzie doznają uszczerbku na zdrowiu a nawet tracą życie. Dlatego też uznaliśmy za konieczne podjęcie działań edukacyjnych prewencyjnych, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników butli – dodaje Sylwester Śmigiel. Jednym z działań realizowanych w ramach kampanii jest infolinia ekspercka: (22) 321 50 88, gdzie można wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące ważności posiadanej butli, jej oznakowania, itp.


W obrocie handlowym znajduje się około 11 milionów 11-kg butli gazowych. Każda z nich jest napełniana kilka razy w roku. Używane są głównie do gotowania, ale także do ogrzewania, zasilania parasoli grzewczych, grilli, wózków widłowych. Większość urządzeń na gaz płynny jest umiejscowiona w budynkach mieszkalnych. Powszechność i miejsce użytkowania butli gazowych w Polsce powoduje, że wszelkie nieprawidłowości obecne na tym rynku niosą duże ryzyko dla milionów Polaków.

Każdy uczestnik rynku (dostawca, dystrybutor, konsument) ma określone obowiązki i prawa. Jednym z podstawowych obowiązków mających bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa konsumenta jest napełnianie butli wyłącznie przez uprawnione rozlewnie gazu.

 
lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie