09.10.2018

Stowarzyszenie Puszczykowo-Chateaugiron i Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe - Zasłużeni dla Miasta Puszczykowa

Tytuł "Zasłużony dla miasta Puszczykowa" oraz "Honorowe Obywatelstwo Miasta Puszczykowa" stanowią zaszczytne honorowe wyróżnienia za szczególnie zasłużoną dla miasta Puszczykowa działalność; jest to prawna możliwość honorowania osób, które nie czekając korzyści, z pasją i zaangażowaniem oddają swój czas dla dobra  publicznego lub wyrastając ponad przeciętność, w sposób pośredni lub bezpośredni przyczyniają się do  promocji Puszczykowa w Polsce i na świecie.

Podczas jubileuszowego koncertu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus w puszczykowskiej hali widowiskowo-sportowej zostały wręczone wyróżnienia. W tym roku tytuł Zasłużony dla miasta Puszczykowa, w uznaniu zasług dla rozwoju Puszczykowa oraz osiągnięć i postaw obywatelskich przynoszących splendor miastu i jego mieszkańcom, otrzymały dwie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Puszczykowo-Chateaugiron oraz Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe.

Burmistrz Miasta Andrzej Balcerek podczas składania gratulacji na ręce prezes Stowarzyszenia Puszczykowo-Chateaugiron p. Małgorzaty Derengowskiej powiedział O zaletach współpracy międzynarodowej bardzo dużo się mówi oraz pisze, i nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, jak ważne jest podejmowanie inicjatyw międzynarodowych. Dzięki działaniom prowadzonym przez Stowarzyszenie Puszczykowo- Châteaugiron stwierdzenie miasto partnerskie nie jest pustosłowiem. Dzięki Państwa inicjatywie i pracy współpraca z miastem partnerskim Châteaugiron rozwija się, przybiera nowe formy i dotyka coraz to szerszych dziedzin.” W lipcu 2017 roku w Puszczykowie obchodziliśmy 20-lecie partnerstwa Puszczykowa z Châteaugiron. W roku bieżącym Jubileusz świętowaliśmy goszcząc w Bretanii we Francji. Rozwój polsko-francuskiej współpracy i przyjaźni to nie jedyny aspekt, który zasługuje na uznanie. Stowarzyszenie Puszczykowo-Châteaugiron prowadzi działalność edukacyjną, artystyczną oraz społeczną. Jednoczy społeczność lokalną przygotowując konkursy, wystawy, reportaże, wieczory i spotkania z muzyką, kulturą i kuchnią francuską.”

Podczas uroczystości Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe reprezentowała Maja Sworowska.  Od niemal 25 lat Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe wnosi istotny wkład w rozwój kultury fizycznej w naszym mieście, poprzez prowadzenie licznych sekcji sportowych zrzeszonych w polskich związkach sportowych oraz sekcji nieformalnych działających hobbystycznie takich jak. Na wyróżnienie zasługują szczególne osiągnięcia zawodników PTS-u w badmintonie. Dzięki rozwojowi tej dyscypliny Puszczykowo jest rozpoznawalne nie tylko w naszym województwie, ale i w kraju. Zawodnicy organizacji mogą poszczycić się licznymi medalami zdobytymi na imprezach ogólnopolskich z Mistrzostwami Polski włącznie. Jeden z wychowanków PTS-u jest wieloletnim członkiem kadry narodowej oraz wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Elity w Badmintonie.

Organizacja ta koordynuje również akcje prowadzące do popularyzacji sportowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zwracając się do członków PTS-u burmistrz miasta Andrzej Balcerek podkreślił, iż „…podczas każdego wydarzenia, czy działania podejmowanego przez PTS, poza priorytetowym aspektem sportowym, bardzo ważna jest również integracja mieszkańców Puszczykowa. Dzięki niej i niesamowitemu klimatowi, jaki tworzą uczestnicy udaje się kontynuować z powodzeniem sztandarowe imprezy, jak również podejmować nowe sportowe wyzwania organizacyjne.” Do głównych imprez, które na stałe wpisały się w puszczykowski kalendarz wydarzeń należą: Mistrzostwa Miasta Puszczykowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie oraz Mistrzostwa Puszczykowa w Windsurfingu. Ponadto na wyróżnienie zasługują organizowane przez PTS różnego rodzaju imprezy sportowe, takie jak Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w Wakeboardzie, „Rajd Puszczyka", Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w golfie, uliczny bieg „Wyścig po Uśmiech" i konkurs na najlepszego sportowca roku.

Burmistrz na końcu ceremonii podziękował byłym i obecnym zarządom oraz członkom organizacji pozarządowych, którzy swoją aktywnością, kreatywnością, zaangażowaniem i pracą społeczną przyczyniają się do rozwoju Puszczykowa.

 

Drukuj

Urząd Miejski
w Puszczykowie

ul. Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

tel. +48 61 898 37 00

fax. +48 61 898 37 11

um@puszczykowo.pl

Urząd Miejski

NIP: 7771020151 | Regon: P-000526943

Miasto Puszczykowo

NIP: 7773159692 | Regon: 631257874

Godziny urzędowania

poniedziałek: 8:00 - 16:00

wtorek-piątek: 7:30 - 15:30

© 2016 Urząd Miejski w Puszczykowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

created by Medway