23 Października 2016, NiedzielaImieniny obchodzą: Ignacy, Roman
photo13.jpg


Budżet Obywatelski
Aktualności
Nasze miasto
Rada Miasta
Urząd Miejski
Wirtualne biuro
Dokumenty strategiczne
Inwestycje
Projekty
Organizacje pozarządowe
Informator miejski
Ogłoszenia drobne
Polecane linki
Azbest
 
 
Projekty archiwum
Zadaj pytanie Burmistrzowi  |   Odpowiedzi na zadane pytania
Pytanie do opracowujących ROZKŁAD JAZDY bezpłatnych autobusów miejskich : czy rozkład obowiązuje we wszystkie dni tygodnia ? Brak informacji na ten temat.
Janusz (2016-10-14 18:52:04)
Szanowny Panie,

rozkład jazdy bezpłatnych autobusów obowiązuje we wszystkie dni robocze tygodnia. Ponieważ autobusy lokalnej linii kursują tylko w dni robocze, umieszczanie dodatkowych informacji na rozkładach jazdy nie jest konieczne.

Z poważaniem,
z upoważnienia Burmistrza Miasta
Remigiusz Motycki
(2016-10-18 12:28:46)
Szanowny Panie Burmistrzu,
chciałbym uprzejmie zapytać dlaczego nie przestrzegane są ustalenia zawarte w rankingu dróg sporządzonym na potrzeby wyznaczenia priorytetów budowy ulic w Puszczykowie. Zgodnie bowiem z rankingiem opublikowanym na stronie puszczykowo.pl aktualnie realizowana inwestycja budowy ulicy Zacisze sklasyfikowana jest na 21 miejscu. Tymczasem wiele ulic znajdujących się wyżej w rankingu, jak chociażby bliska mojemu sercu ulica Świerkowa (pozycja 16 w rankingu) nadal czeka na realizację. Cieszę się z prowadzonych w Puszczykowie inwestycji w tym budowy hali widowiskowo-sportowej, natomiast uważam, że jeżeli wyznacza się pewne zasady (jak ranking ulic) to powinny być one przestrzegane.

Z wyrazami szacunku,
Marcin Idziorek

Marcin (2016-09-22 21:08:42)
Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że projekty na budowę poszczególnych ulic zlecane są w kolejności zgodnej z rankingiem dróg. Zaprojektowanie i uzyskanie odpowiedniej decyzji pozwalającej rozpocząć budowę trwa od roku do nawet trzech lat. Zdarza się również, że uzyskanie decyzji jest niemożliwe, z uwagi np. na nienormatywną szerokość drogi, a uzyskanie wymaganej szerokości wiązałoby się z wykupami prywatnych działek na cele drogowe. W chwili obecnej Urząd Miejski posiada pełną dokumentację z odpowiednimi decyzjami jedynie na ulicę Nowe Osiedle. Pozostałe ulice zlecone do projektowania, w tym ulica Świerkowa, są ciągle na etapie uzyskiwania decyzji.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2016-10-18 12:29:51)
Szanowny Panie Burmistrzu,
Chciałabym zapytać jakie jest Pana zdanie na temat tzw. " ogławiania " drzew w Puszczykowie. Mieszkam w Puszczykowie od niedawna ale mam wrazenie ze ogrom tego zjawiska przybiera na sile pomimo , ze wprowadzone od 2015 r. przepisy wyraznie wypowiadaja sie na ten temat wyznaczajac wysokie kary za ten proceder .
Sadze , ze miasto powinno przeprowadzic kampanie informacyjna i rozwiac mity , ktore szerza sie wsrod mieszkancow zwiazane z pseudozagrozeniami , ktorych rosnace czesto od kilkudzisieciu lat drzewa nigdy nie wyrzadzily a ktore tak naprawde moga miec miejsce wlasnie w momencie ich " oglowienia" . Oglawianie zwiększa niebezpieczeństwo – drzewo ogłowione stanowi większe zagrożenie niż drzewo niecięte, gdyż jest ono bardziej podatne na złamanie przez silny wiatr.
Okaleczone drzewa budza moj wewnetrzny sprzeciw i sa dowodem na absolutny brak wiedzy na ten temat a juz obraz Puszczykowa z " kikutami " drzew w tle na pewno nie swiadczy dobrze o jego mieszkancach.
Z wielka prosba o konstruktywna interwencje w tej sprawie ,
Kamila Kaźmierczak

Kamila (2016-09-14 08:47:56)
Szanowna Pani,

poruszyła Pani Bardzo ciekawy problem. Jest wiele przyczyn cięcia koron drzew. Do ich najczęstszych należą:
- brak wystarczającej przestrzeni pośród zabudowy mieszkalnej. Rosnące drzewo wykształcające koronę wchodzi w kolizję z obiektami budowlanymi, w napowietrzne sieci energetyczne, zacieniania pomieszczenia mieszkalne,
- nieprawidłowa budowy korony drzewa wynikająca z cech genetycznych,
- brak dostatecznej wytrzymałości na działanie silnych wiatrów z powodu np. podniesionego środka ciężkości, uszkodzenia pnia, uszkodzenia systemu korzeniowego czy kolizji z infrastrukturą techniczną.

Są też gatunki krótkowieczne, szybko rosnące np. topole, klony jesionolistne, gdzie konieczna jest ingerencja w korony dla poprawienia statyki drzewa. Istotnym powodem radykalnego cięcia koron jest też sędziwy wiek drzew, które często mają niewydolny system korzeniowy a po takim zabiegu mają szansę na pobudzenie regeneracji i odbudowę korony bliżej pnia dzięki skróceniu transportu wody od korzenia do liści. Trudno jest przekonać właściciela sąsiedniej działki, na której spadające w czasie wichury drzewo wyrządziło wielotysięczne szkody, zniszczyło dach, czy samochód, przekonując, że jego drzewa nie są niebezpieczne. Bez wątpienia wiele zabiegów ze słusznych powodów nie jest wykonywanych prawidłowo. Właściciel drzewa najczęściej z powodów finansowych sam dokonuje redukcji korony w sposób nieprawidłowy, mając na względzie jedynie usunięcie zagrożenia a nie dalszy prawidłowy rozwój drzewa. W najbliższym czasie postaram się, aby na stronie internetowej miasta pojawiały się cyklicznie artykuły wzmacniające wiedzę czytelników na temat obowiązków prawidłowego wykonywania prac związanych z należytym utrzymaniem zieleni o czym mówią przede wszystkim: ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska oraz, ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r o ochronie przyrody.

Z upoważnienia Burmistrza Miasta,
Janina Kozeńska
(2016-09-26 15:52:31)
Jestem mieszkanką ulicy Wiązowej w Puszczykowie. Wcześniej widziałam plan dotyczący przebiegu ekranów akustycznych przy stacji kolejowej Puszczykówko, na którym pokazano przebieg ekranu wzdłuż peronów przy granicy posesji od strony ulicy Wiązowej na całej długości peronów. Odpowieadałam też na pytanie ankietowe dotyczące ekranów w Puszczykowie prosząc o ich montaż jednak o zachowanie charakteru Puszczykowa doborem materiałów, z których będą wykonane ekrany. Obserwuję w ostatnim czasie montaż ekranów, ale na opisanym odcinku nic się nie dzieje. Czy mogę prosić o informację w jaki sposób zostaną zamontowane na tym odcinku ekrany akustyczne, jak będą przebiegały, jak mieszkańcy ulicy Wiązowej, szczególnie odcinka na przeciw peronów będą chronieni przed hałasem emitowanym przez przejeżdżające, ruszające i hamujące pociągi? Pozdrawiam
Mirosława (2016-09-07 22:18:32)
Szanowna Pani,

Miasto zwróciło się o odpowiedź do wykonawcy modernizacji linii kolejowej E59. Poniżej znajduje się odpowiedź od Krzysztofa Sękowskiego, Dyrektora Kontraktu, Trakcja PRKiK S.A.:

„Ekran nr E42Lc będzie zamontowany zgodnie z projektem. Odcinek na wysokości od ulicy Dworcowej na odcinku około 90 m przebiega po prywatnej działce i w tym miejscu Wykonawca oczekuje na rozwiązanie zamienne od Inżyniera i Nadzoru Autorskiego. Co do postępu prac informuję, że kolejność wznoszenia ekranów jest wynikiem dostosowania do technologii prowadzenia robót, jest zaplanowana i przemyślana. W miejscu składu węgla Wykonawca uzgodnił z właścicielem, że ekran zostanie tutaj wybudowany po sprzedaży większości węgla przed zimą, aby uniknąć przemieszczania dużych ilości węgla i umożliwić bezproblemowy wjazd dla samochodów ciężarowych”.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta

(2016-09-26 14:03:12)
Panie Burmistrzu,
minęło 9 miesięcy od mojego pierwszego pytania w sprawie bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Wysokiej (przejście w stronę ul. Podgórnej). W czerwcu Miasto oczekiwało na propozycję konkretnych rozwiązań technicznych od ZDW w Poznaniu.
Jest nowy rok szkolny, mamy nowy parking przy szkole, który ma być ułatwieniem dla kierowców. A co z dziećmi, które chodzą pieszo do szkoły? Czy ktoś zadba o ich bezpieczeństwo?
Na wspomnianym przejściu CODZIENNIE dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Czy naprawdę musi dojść do tragedii, aby przyspieszyć jakieś kroki, które poprawią bezpieczeństwo naszych dzieci? Może da się zrobić coś więcej niż tylko oczekiwać na rozwiązania?
Proszę o szybką i konkretną odpowiedź.
Pozdrawiam

Weronika (2016-09-06 16:29:44)
Szanowna Pani,

po ustaleniach z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, na czterech przejściach dla pieszych przez drogę wojewódzką 430 (w tym przy ul. Podgórnej), zostaną zamontowane aktywne znaki drogowe z lampami ostrzegawczymi. Zdecydowanie wpłynie to na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Jest to inwestycja realizowana przez Miasto Puszczykowo wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Na dzień 19.10.2016 roku został wyznaczony termin podpisania umowy z ENEA S.A. na montaż liczników energii do zasilania instalacji. Aktywne znaki drogowe będą montowane w terminie do 31 października 2016 roku pod warunkiem, że ENEA S.A do dnia 21.10.2016 roku zamontuje liczniki energii przy poszczególnych przejściach dla pieszych.

Z poważaniem,

Andrzej Balcerek

Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2016-10-18 09:03:00)
Moje pytanie to właściwie ciekawość kiedy wreszcie któryś z organów dbających o ład, porządek i BEZPIECZEŃSTWO mieszkańców znajdzie chwilę czasu i spowoduje że z ul. Niwka Stara zniknie samochód parkujący 24h na dobę centralnie na zakręcie powodując tym samym ogromne zagrożenie dla innych użytkowników tej drogi . Wieczorami to miejsce jest szczególnie niebezpieczne , aż strach pomyśleć że jest czas że mrok jest coraz szybciej z poważaniem W Domagała

waldemar (2016-08-31 20:42:33)
Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana e-mail skierowany do Urzędu Miejskiego w Puszczykowie, dotyczący samochodów parkujących na łuku drogi na ul. Niwka Stara, informuję Pana uprzejmie, iż przez strażników Straży Miejskiej w Puszczykowie została przeprowadzona wizja lokalna tego fragmentu ulicy oraz przeprowadzono rozmowę z ich właścicielami, podczas której nakazano im parkowanie tychże pojazdów na terenie swoich posesji lub na parkingu na ul. Niwka Stara. W przypadku powtórzenia się problemu parkowania pojazdów w tym miejscu, rozpoczniemy procedurę zmiany projektu organizacyjnego ul. Niwka Stara, polegającą na ustawieniu znaków drogowych B-36 (zakaz zatrzymywania się) na tymże odcinku drogi zarówno po jednej, jak i drugiej stronie ulicy lub znaku drogowego D-4 (strefa zamieszkania). Sądzę, iż rozmowa z właścicielami pojazdów przyniesie pozytywny skutek bez konieczności wprowadzenia zaproponowanych zmian.

Z poważaniem,
Dariusz Borowski
Komendant Straży Miejskiej w Puszczykowie
(2016-09-22 14:23:25)
Szanowny Panie Burmistrzu
W nawiązaniu do modernizowanej linii kolejowej w naszym mieście mam dwa pytania dotyczące budowy ekranów akustycznych. Pytanie nr 1 - Czy w/w ekrany (w rejonie ul. Reymonta) będą budowane zgodnie z projektem wykonawczym czy też uzgodniono jakieś zmiany? Jeżeli tak to proszę o informacje jakie poczyniono ustalenia.
Pytanie nr 2 - czy zostało już uwzględnione w w/w inwestycji wejście na peron od ul. Reymonta?

Michał (2016-08-29 09:12:52)
Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że Miasto zwróciło się o odpowiedź do wykonawcy modernizacji linii kolejowej E59. Poniżej znajduje się odpowiedź od Krzysztofa Sękowskiego, Dyrektora Kontraktu, Trakcja PRKiK S.A.:

"Ad 1: W rejonie ulicy Władysława Reymonta zaprojektowany jest ekran akustyczny nr E39Pd o wysokości 5 m. Ekrany będą wykonane zgodnie z projektem.
Ad 2: W rejonie ulicy Władysława Reymonta będą zamontowane w ekranie drzwi ewakuacyjne. Drzwi montowane w ekranach otwierają się tylko od strony torowiska. Przejścia przez ekran w tym miejscu nie ma w projekcie".

Po negocjacjach Urząd Miejski zwrócił się do Wykonawcy o dokonanie zmiany w projekcie i uwzględnienie propozycji wykonania wejścia na peron od ulicy Reymonta.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2016-09-26 14:01:34)
Szanowny Panie,
zwracam sie z pytaniem dot. ul. Przyszkolnej i jej oswietlenia. Od ponad roku dwie sasiadujace latarnie na koncu tej ulicy nie dzialaja (przy lesie).

Nadchodzi jesien i to oswietlenie jest absolutnie konieczne dla utrzymania bezpieczenstwa w tej czesci miasta.

Bede wdzieczny za informacje kiedy usterki zostana usuniete i oswietlenie ulicy powroci.

Serdecznie pozdrawiam
Tomasz Piasny

Tomasz (2016-08-27 19:34:06)
Szanowny Panie,

w odpowiedzi na pytanie informuję, że na wniosek Miasta obie latarnie na ulicy Przyszkolnej zostaną wymienione. Według otrzymanych zapewnień, Enea przystąpi do wymiany słupów na ulicy Przyszkolnej ok. 30 września br.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2016-09-26 13:49:00)
Dzień Dobry,
Panie Burmistrzu, chciałam zwrócić uwagę na dwie sprawy dotyczące porządku i estetyki w Puszczykowie. Obie zauważyli odwiedzający Puszczykowo moi goście - turyści.
1. niezabudowana narożnikowa duża działka w samym
centrum Puszczykowa przy ul. Poznańskiej, vis a
vis ARTURO - całkowicie zarośnięta wysokimi
chwastami! To przykry i wstydliwy widok no i
pylenie chwastów na całą okolicę, w tym ładnie
utrzymane i zadbane RONDO. Wystarczyłoby koszenie
- o ile nam wiadomo właściciel działki mieszka
w Puszczykowie...
2. ciągle aktualny i powracający temat gałęzi drzew
i krzewów wychodzących poza płoty posesji, w wielu
miejscach trzeba zejść z chodnika z obawy by nie
"dostać po głowie" (kłopotliwe zwłaszcza po
deszczu) lub nie uszkodzić ubrania.

W obu ww. przypadkach wystarczy egzekwowanie od właścicieli posesji ich obowiązków przez Straż Miejską. To niewiele a poprawia estetykę miasta i uwrażliwia na innych - mieszkańców i turystów.

z poważaniem,
Gabriela

Gabriela (2016-07-21 13:23:01)
Szanowna Pani,

odpowiadając na Pani pytanie informuję, że teren vis a vis sklepu "ARTURO" jest terenem prywatnym i został wystosowany wniosek do właściciela o regularne porządkowanie terenu i utrzymywanie go w należytym stanie. Na dzień dzisiejszy teren został wykoszony.
Ponadto, przeprowadzono rozmowę z Komendantem Straży Miejskiej, aby sukcesywnie docierał do właścicieli posesji z których gałęzie drzew i krzewów wychodzą poza płoty, utrudniając przejście chodnikiem. Zaznaczyć należy, że część Mieszkańców na prośbę o przycięcie krzewów zareagowała pozytywnie, ale jest grupa Mieszkańców do których należy monitować wielokrotnie, co też będziemy czynić.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2016-08-10 08:16:29)
Dzień dobry
Mam jedno pytanie. Czy kiedykolwiek doczeka się oświetlenia fragment ulicy Podleśnej na odcinku między ulicą Cienistą a Wiosenną ? Wieczorami panują tam egipskie ciemności. Tymczasem wiele osób idzie tą drogą wracając z pociągu, wiele osób jeździ rowerem wracając ze sklepów lub kościoła. Brak oświetlenia zmusza do wyboru innej dłuższej drogi aby ominąć tą część ulicy.
Pozdrawiam Anna

Anna (2016-07-13 17:27:15)
Szanowna Pani,

w celu wybudowania oświetlenia drogowego należy posiadać prawo do dysponowania nieruchomością, na której ma być oświetlenie wybudowane.

Stan prawny części ul. Podleśnej w tym odcinka pomiędzy ulicami Wiosenną i Cienistą jest na etapie regulacji własności – własność WPN. Ze wstępnych ustaleń wynika, że regulacja własności zakończy się w drugim półroczu 2017 roku.

Po uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości będzie możliwe wybudowanie oświetlenia na odcinku pomiędzy ulicą Cienistą a Wiosenną, w pasie ulicy Podleśnej. W tym celu będzie konieczne uzyskanie warunków technicznych od Enea Oświetlenie Sp. z o.o., wykonanie projektu budowlanego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2016-07-20 13:31:11)
Szanowny Panie Burmistrzu,
wracam do mojego pytania ze stycznia br.:
Czy Miasto podejmie jeszcze jakieś kroki, aby zwiększyć bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych na ul. Wysokiej (przejście w stronę ul. Podgórnej)?

W wyniku zlikwidowania fotoradaru na drodze 430 przy ul. Podgórnej sytuacja na przejściu dla pieszych jest wyraźnie gorsza i jest ono coraz bardziej niebezpieczne. Niestety znak, który w tym miejscu postawiono nie załatwia sprawy. Kierowcy (również TIR-ów) nagminnie przekraczają w tym miejscu dopuszczalną prędkość. Już samo oczekiwanie na przejście na wyjątkowo wąskim chodniku jest dla dzieci niebezpieczne. Przypominam, że z przejścia korzystają głównie uczniowie SP1 i Gimnazjum, dlatego apeluję o pochylenie się nad tą sprawą, żeby chociaż po wakacjach dzieci w Puszczykowie miały możliwość bezpiecznego dotarcia do szkoły.


Weronika (2016-05-25 08:24:28)
Szanowna Pani

uprzejmie informuję, że w listopadzie 2015 roku zwróciłem się w imieniu Mieszkańców Puszczykowa do ZDW w Kościanie z prośbą o zamontowanie sygnalizacji świetlnej, lub aktywnych znaków drogowych D6 na przejściach dla pieszych na drodze nr 430 w granicach administracyjnych Miasta. W maju 2016 roku odbyło się spotkanie w terenie z przedstawicielami ZDW oraz KM Policji w Poznaniu, na którym określono zagrożenia i możliwości poprawy bezpieczeństwa na poszczególnych przejściach dla pieszych. Obecnie oczekujemy na propozycję konkretnych rozwiązań technicznych, którą przygotowuje dla nas ZDW w Poznaniu. Miasto jest zdecydowane uczestniczyć w kosztach montażu i uruchomienia urządzeń.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2016-06-08 14:48:15)
Dzień Dobry,

Panie Burmistrzu, zwracam się z pytaniem dlaczego zostały ścięte 3 (trzy!) dorodne drzewa przy ul. Dworcowej vis a vis Społem.
Drzewa te były urokiem i ozdobą okolicy,przy trasie turystycznej z dworca do Jezior; latem dawały też miłe zacienienie, to przecież był piękny starodrzew, który jest nie tylko ceniony przez mieszkańców ale świadczy o klimacie i charakterze naszego unikatowego miasta. Podobna sytuacja była 2/3 lata temu - rozmawiałam z Panem nt. nagłej wycinki drzew przy ul. Moniuszki. Pokazał mi Pan wówczas ekspertyzę dokumentującą chorobę drzew. Na moją uwagę, że dorodne drzewa w Puszczykowie wycina się z zaskoczenia stawiając mieszkańców przed faktem zamiast uprzedzić i wytłumaczyć dlaczego jest taka konieczność - przyznał mi Pan rację. Wydawało się, że taka sytuacja się nie powtórzy, że wyciągnie Pan właściwe wnioski. Podobnie nie rozumiemy dlaczego wycięto ogromne i piękne drzewo przy Tablicy Pamięci Władysława Tomaszewskiego przy ul. Cyryla Ratajskiego! W sposób nieodwracalny zniknął urok tego miejsca a nasadzone małe drzewko nie zastąpi poprzedniego wyglądu - proszę zobaczyć na zdjęciach z uroczystości odsłonięcia ww. Tablicy!
Na marginesie: dzisiaj jest powszechna praktyka sadzenia dużych drzew w miejsce usuniętych, jeśli np. są chore. Tak ratuje się parki miejskie i nie tylko. W Puszczykowie mieszkańcy a także turyści są uwrażliwieni na wycinkę drzew; to właśnie one przesądzają o klimacie Puszczykowa i one do miasta przyciągają.
Dlaczego po raz kolejny samorząd pozbawia nas tego DOBRA - zieleni?!

z poważaniem,
Gabriela

Gabriela (2016-05-16 07:58:40)
Szanowna Pani,

wycinki wskazanych drzew przy ul. Dworcowej dokonano zgodnie z decyzją Starosty z dnia 12.02.2016 r. Wydanie decyzji zostało poprzedzone oględzinami, podczas których stwierdzono, że topole są w złym stanie fitosanitarnym, osiągnęły zaawansowany wiek oraz znaczne rozmiary i mają wysoko osadzone punkty ciężkości, korony są zdeformowane, a część konarów o znacznych rozmiarach jest sucha i pozbawiona warstwy korowiny. Jednocześnie stwierdzono, że drzewa te rosną bezpośrednio przy budynku pawilonu handlowego oraz w bliskiej odległości od zabudowy mieszkalnej co stanowi zagrożenie bezpieczeństwa ludzi, mienia i ruchu drogowego. Podobnie, wycięcie drzewa rosnącego przy ul. C. Ratajskiego w pasie drogowym, zostało poprzedzone uzyskaniem decyzji Starosty, w której stwierdzono, że drzewo jest w złym stanie fitosanitarnym, większość gałęzi jest sucha i pozbawiona warstwy korowiny, co wskazuje, że ww. wiąz nie rokuje dalszej przydatności hodowlanej. Ponadto decyzja wskazuje, że usunięcie tego drzewa ma na celu wyeliminowanie istniejącego zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, mienia i ruchu drogowego. W związku z powyższym należy stwierdzić, że wskazane przez Panią wycinki drzew odbyły się w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że w razie wątpliwości ze strony mieszkańców, pracownicy Urzędu na bieżąco udzielają wyczerpujących odpowiedzi dotyczących zgłaszanych problemów.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa.

(2016-06-08 15:02:21)
Dzień dobry,
Panie Burmistrzu,
zwracam się z pytaniem, dlaczego Gmina nie oferuje informatorów, map, czy przewodników z zaznaczonymi szlakami turystycznymi pieszymi/rowerowymi obejmującymi Puszczykowo i teren WPN? Czy podjęte zostaną takie działania? Materiały promujące okolice byłyby przydatne nowym mieszkańcom (do nich się zaliczam) i turystom.
Pozdrawiam,

Monika (2016-05-04 13:00:25)
Szanowna Pani,

materiały o których Pani pisze są stale dostępne w Centrum EkoInfo znajdującym się w budynku nastawni PKP przy stacji Puszczykowo (ul. Poznańska 1). Stoisko z tymi materiałami będzie także dostępne na Dniach Puszczykowa. Ponadto Pani Anna Polaszczyk, która zajmuje się Centrum, chętnie udzieli Pani dodatkowych informacji. Centrum EkoInfo pracuje od wtorku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30 oraz w soboty od 10:00 do 18:00, nr tel. 61 633 6283 oraz 698 900 835.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2016-06-08 14:44:25)
Czy w następnym roku można by było zainwestować trochę w Stare Puszczykowo? np: naprawienie drogi,naprawienie chodników.

Pozdrowienia od Mieszkańca Puszczykowa

Olek (2016-04-24 14:09:24)
Szanowny Panie,

jesteśmy w trakcie wykonywania dokumentacji ulicy Krótkiej, Rolnej, Krańcowej, Klasztornej oraz dokumentacji budowy nowej nawierzchni ulicy Sobieskiego. Po ich wykonaniu i zatwierdzeniu, przystąpimy do budowy.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2016-05-12 14:29:24)
Witam!

Kiedy zostanie zbudowany skatepark w puszczykowie

Pozdrawiam!

Kamil (2016-04-21 15:15:11)
Szanowny Panie,

temat skateparku jest nam znany. Budowa skateparku planowana była na 2016 roku, lecz z uwagi na koszty postanowiono w bieżącym roku wybudować projektowane elementy typu miejsca na ogniska, miejsca na gry planszowe oraz boisko do bule. Przy konstruowaniu budżetu na rok 2017, przedstawię radnym propozycję przyjęcia budowy skateparku na terenie CAS-u. Jeśli radni zatwierdzą propozycję, skatepark zostanie wybudowany.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2016-05-11 09:57:07)
Dzień dobry Panie Burmistrza,
Proszę o odpowiedź na pytanie dlaczego Urząd Miasta nie jest czynny chociaż raz w tygodniu w godzinach dostępnych dla ludzi pracujących czyli przynajmniej do 17.00?
Dlaczego chcąc załatwić cokolwiek muszę wziąć urlop?
Czy to mieszkańcy są dla urzędu czy urząd dla mieszkańców?
Pozdrawiam
Magdalena Jackowiak

Magdalena (2016-03-14 22:37:40)
Szanowna Pani,

Urząd Miejski w Puszczykowie jest czynny w poniedziałki od godziny 8:00 do 16:00 i od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Wydłużenie pracy Urzędu, np. w poniedziałek do godziny 17:00, wiązałoby się z koniecznością zmiany regulaminu organizacyjnego i zmianą systemu czasu pracy. W związku z nielicznymi zgłoszeniami w tej sprawie ze strony mieszkańców, w najbliższym czasie taka zmiana nie jest przewidziana.

Z poważaniem.
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa

(2016-06-08 14:43:19)
Witam,
Panie burmistrzu wobec silnym obwarowan dotyczacych wypuszczania psow luzem poza tereny wlasnej posesji mam pytanie.Jesli w lasach, na lakach oraz na terenach przyleglych jest zakaz wypuszczania psow mam pytanie- kiedy Puszczykowo zorganizuje wybiegi dla psow? Miejsca wyznaczone i ograniczone siatka gdzie psy moglyby pobiegac bez ciaglego stresu, ze trzeba bedzie zaplacic mandat? Wybiegi maja juz w zasadzie wszystkie miasta.U nas terenow jest pod dostatkiem, ktore sa wlasnascia miasta.Chociazby zakole Warty.W zasadzie kazdy dom posiada jednego dwa lub wiecej psow.Stad moje pytanie...kiedy bedzie takie miejsce w Puszczykowie?

Agnieszka (2016-03-01 11:33:58)
Szanowna Pani,

informuję, że na terenie Miasta Puszczykowa, przy ul. Wspólnej został stworzony ogrodzony wybieg dla psów z którego można skorzystać. Jednakże pragnę zaznaczyć, że rozproszona zabudowa Miasta, domy z dużymi ogrodami umożliwiają wybieg czworonogów bez konieczności wyprowadzania ich.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2016-03-24 12:04:28)
Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy Miasto podejmie jakieś kroki, aby zwiększyć bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych na ul. Wysokiej (przejście w stronę ul. Podgórnej)? Od czasu zlikwidowania fotoradaru jest ono znów bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla przechodzących tamtędy dzieci - uczniów SP1 oraz Gimnazjum. Kierowcy nagminnie przekraczają w tym miejscu dozwoloną prędkość.
Druga rzecz to chodnik przy przejściu, na którym zalega śnieg - dziś do wysokości dziecięcych kolan.
Bardzo proszę o interwencję.
Pozdrawiam!

Weronika (2016-01-12 20:06:51)
Szanowna Pani,

z troski o bezpieczeństwo pieszych, Miasto wystąpiło do Zarządu Dróg Wojewódzkich z wnioskiem o zamontowanie sygnalizacji świetlnej lub aktywnych znaków drogowych na wszystkich przejściach dla pieszych na drodze wojewódzkiej 430 w granicach administracyjnych Puszczykowa. Do końca lutego 2016 roku ZDW udzieli odpowiedzi co do sposobu rozwiązania problemu. Poza tym Straż Miejska wystąpiła z pismem do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie o rozważenie możliwości przejęcia przez Inspektorat masztu wraz z fotoradarem, zlokalizowanego na drodze 430 przy ul. Podgórnej. Inspektorat jest na etapie analizowania możliwości jego przejęcia  i włączenia do systemu. W sprawie odśnieżania chodnika przy przejściu dla pieszych: chodnik został odśnieżony i oczyszczony.

Z upoważnienia Burmistrza Miasta Puszczykowa,
Remigiusz Motycki
(2016-02-08 11:19:48)
Dzień dobry,

uprzejmie dziękuję za odpowiedź, niemniej nawiązując do Pana słów:
"w odpowiedzi na pytanie informuję, że ul. Wodziczki leży na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, dlatego też wprowadzanie jakichkolwiek zmian organizacji ruchu w tym obszarze (np. wprowadzanie zakazu postoju wzdłuż ulicy), musi być wykonywane w porozumieniu z Dyrekcją WPN"
ponawiam prośbę o taką interwencję z ramienia Urzędu Miasta (bądź wskazanie wymaganych od Wspólnoty Rusałka przedsięwzięć). Poproszę o odpowiedź, czy Państwo poinformowali już WPN o takim problemie bądź w jakim terminie działanie to zostanie przedsięwzięte.

Śmieci leżące (także dziś) to jeden aspekt, a druga kwestia to brak poczucia bezpieczeństwa wywołany stojącymi wieczorami i nocą na poboczach samochodami wraz z przebywającymi wewnątrz osobami, a ten temat nie został ujęty w Pana odpowiedzi - będę wdzięczna za możliwość zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Rusałki (a jak wiemy na tej trasie miały już miejsce niebezpieczne sytuacje).

Będę wdzięczna za informację o terminie interwencji Urzędu Miasta Puszczykowo do WPN oraz informację o spodziewanym / proceduralnym terminie odpowiedzi z WPN.

Z poważaniem.

Alicja (2015-12-29 19:37:48)
Szanowna Pani,

Miasto nie prowadziło żadnych uzgodnień z WPN dotyczących zmiany organizacji ruchu na ul. Wodziczki, ponieważ Pani sugestia jest odosobniona. Mieszkańcy willi Rusałka nie widzą potrzeby wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń, nie widzą również zagrożenia z powodu parkujących tam pojazdów. Policja również nie odnotowała żadnych zdarzeń, czy zgłoszeń o podejrzanym zachowaniu kogokolwiek w rejonie ul. Wodziczki w Puszczykowie. Miasto zwróciło się do Policji z prośbą o objęcie częstszym patrolem rejonu ul. Wodziczki.

Z upoważnienia Burmistrza Miasta Puszczykowa,
Remigiusz Motycki
(2016-02-08 11:18:11)
Dzień dobry.
Zwracam się z prośbą do Urzędu Miasta, żeby wraz z Lasami Państwowymi wprowadziła zakaz postoju w miejscu drogi w lesie, wzdłuż ul. Wodziczki wraz z restrykcjami za jego złamanie.

Każdorazowo po weekendzie przy drodze leżą butelki, papiery, opakowania jednorazowe - tworząc na terenie Parku Narodowego nieestetyczny widok, a dla mieszkańców Rusałki stanowi to nieładna trasę do domu, ale także permanentny zwyczaj zbierania śmieci (zdarzały się także miski, kosze, wiadra), jak również opłaty za ich wywóz. Ponadto wieczorem i nocą stoją tam samochody wraz z osobami siedzącymi wewnątrz, stanowiąc brak komfortu podczas pieszego powrotu do domu mieszkańcom Rusałki.

Zważywszy, że jest parking leśny po drugiej stronie ulicy (nieopodal Almar), a także parking przy Leśnym Ośrodku Szkoleniowym, ewentualni turyści i spacerowicze mają miejsce, w którym istnieje możliwość pozostawienia samochodu.

Liczę na skuteczne interwencję i będę wdzięczna, jak na wiosnę uda się taki zakaz postoju wprowadzić. Będę wdzięczna za przekazanie informacji zwrotnej.

Z poważaniem.

Alicja

Alicja (2015-12-10 18:15:18)
Szanowna Pani,

w odpowiedzi na pytanie informuję, że ul. Wodziczki leży na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, dlatego też wprowadzanie jakichkolwiek zmian organizacji ruchu w tym obszarze (np. wprowadzanie zakazu postoju wzdłuż ulicy), musi być wykonywane w porozumieniu z Dyrekcją WPN. Pragnę dodać, iż ulica Wodziczki, podobnie jak pozostałe ulice na terenie Miasta, są systematycznie oczyszczane z podrzucanych śmieci. Często do takich prac są kierowane osoby wykonujące prace społecznie użyteczne. Nie mniej jednak chciałbym podziękować za troskę o otoczenie i zbieranie przez Mieszkańców Rusałki śmieci z pobocza drogi.

Z upoważnienia Burmistrza Miasta Puszczykowa,
Remigiusz Motycki
(2016-03-07 10:19:59)
Witam,
Proszę o pilną interwencję w sprawie stanu chodnika na przystanku autobusowym przy SP nr2 ul Libelta/ Gwarna w kierunku Mosina- wysiadanie z autobusu grozi złamaniem nogi, albo ogólnym poważnym potłuczeniem pasażerów- nie mówiąc już o wysiadających niepełnosprawnych, starszych, czy osoby z wózkiem dziecięcym.Płyty chodnikowe są uszkodzone od dłuższego czasu, ale w dniu dzisiejszym ( 13.11) sytuację oceniam,jako groźną dla zdrowia a nawet życia.
Pozdrawiam

sabina (2015-11-13 11:51:39)
Szanowna Pani,

uprzejmie informuję, iż po Pani interwencji naprawa uszkodzonego chodnika została zlecona oraz wykonana.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2016-01-05 15:17:05)
Witam,
zbliża się sezon zimowy. Mam wobec tego pytanie kiedy zostanie sprzątnięty teren wzdłuż ulicy Jarosławskiej (chodnik,trawnik, teren leśny od strony ul. Wysokiej)? Ostatni raz sprzątanie zostało wykonane na wiosnę tego roku i skutki braku kontynuacji tych działań w kolejnych miesiącach widać na każdym kroku (śmieci aż rażą w oczy). Proszę o informację jak często miasto sprząta ten teren i dlaczego nie można oczekiwać regularnych akcji w tym zakresie? Dlaczego wzdłuż ulicy nie ma więcej śmietników?
Pozdrawiam!

Agnieszka (2015-10-17 16:00:11)
Szanowna Pani,

ulica Jarosławska jest drogą gminną, utrzymywaną ze środków Miasta. Ulica ta podobnie jak pozostałe ulice Miasta jest zamiatana, zbierane są śmieci z pobocza drogi i obrzeży lasu.
W najbliższym czasie zostanie rozważona możliwość ustawienia dodatkowego kosza na śmieci na ul. Jarosławskiej przy wejściu do lasu. Pragnę zauważyć, że likwidacja części koszy z terenu miasta była konsekwencją podrzucania do nich śmieci domowych.
Ulica Wysoka natomiast jest drogą wojewódzką, jej utrzymanie leży w gestii Zarządu Dróg Wojewódzkich rejon w Kościanie. Miasto monitoruje również stan tego terenu i gdy jest taka konieczność zwraca się do Zarządu Dróg Wojewódzkich o uporządkowanie pobocza drogi - szczególnie w granicach administracyjnych Puszczykowa.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2015-11-03 08:29:53)
Już dwukrotnie czytałam w "Echu Puszczykowa", że zostanie uruchomiony autobus pomiędzy różnymi częściami naszego miasta (w artykule wspominał Pan o przetargu). Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji mniej więcej na kiedy planowane jest rozpoczęcie kursowania tej linii... A już nie mogę się jej doczekać:) Z pozdrowieniami Maria Wieczorek
Maria (2015-10-13 21:23:26)
Miasto zakłada w planach na 2016 rok uruchomienie połączenia autobusowego łączącego Stare Puszczykowo z Puszczykowem  i Niwką aż do szpitala. Na stronie internetowej Miasta Puszczykowo (BIP zakładka ogłoszenia inne) umieszczono ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta. Uruchomienie nowej linii będzie możliwe od kwietnia 2016 roku pod warunkiem, że koszt usługi zaproponowany przez oferentów będzie się mieścił w granicach naszych możliwości finansowych.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2015-10-19 13:49:48)
Na Mosirze gdzie jest zbudowane ostatnio dużo atrakcji brakuje skateparku kiedy i gdzie zostanie zbudowany? W puszczykowie jest mnóstwo młodzieży na bmxach deskorolkach i rolkach.
Jan

Jan (2015-08-23 00:31:33)
Szanowny Panie,

aktualnie teren Centrum Animacji Sportu (dawnego MOSiR-u) jest zagospodarowywany według projektu opracowanego na podstawie przyjętej przez Radę Miasta koncepcji. Temat powstania skateparku w Puszczykowie był wielokrotnie omawiany, ze względu na to, że koncepcja ta nie uwzględniła wcześniej jego budowy. W najbliższym czasie wystąpię do projektanta o opinię ws. możliwości zlokalizowania pojedynczych elementów skateparku na terenie CAS. Po uzyskaniu wstępnej wyceny, przedłożę wniosek do zaopiniowania Radzie Miasta. Dodatkowo chciałbym poddać pod dyskusję temat powstania skateparku na Zakolu Warty.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2015-09-11 08:42:53)
Witam,
Panie Burmistrzu, zapytuję kiedy będzie utwardzana/remontowana ul. Bałtycka - wiem, że była zaplanowana na rok 2015.
Chodnikiem nie da się przejść tyle w nim niebezpiecznych "przeszkód" - żeby nie połamać nóg trzeba zejść z chodnika.
Proszę o doprecyzowanie terminu remontu,
z poważaniem,
Gabriela

Gabriela (2015-08-14 14:41:44)
Szanowna Pani,

ulica Bałtycka będzie budowana wraz z ulicą Grunwaldzką. Postępowanie przetargowe zostało już ogłoszone. Otwarcie ofert wyznaczono na dzień 21 sierpnia. Podpisanie umowy, przy założeniu, że wszystkie złożone oferty będą kompletne, przewidujemy na pierwszy tydzień września. Przed rozpoczęciem robót, tradycyjnie Burmistrz zaprosi Mieszkańców na spotkanie z wykonawcą i inspektorem nadzoru. O terminie spotkania Mieszkańcy zostaną powiadomieni pisemnie.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2015-08-18 11:40:19)
Szanowny Panie Burmistrzu
Codziennie kilka razy jadę rowerem lub spaceruję wzdłuż ulicy Podleśnej a następnie jej przedłużeniem w lesie w kierunku kościoła. Niemal codziennie obserwuję na ulicy a szczególnie często w lesie psy małe i niestety również duże które biegają bez smyczy. W odległości większej lub mniejszej od psa spaceruje właściciel który uważa jak sądzę że to sytuacja normalna a pies musi się wybiegać. Dobrze byłoby aby straż miejska mogła odbywać na tej trasie patrole rowerem lub pieszo aby karać mandatem właścicieli psów i uświadomić im że pies poza posesją zawsze powinien być prowadzony na smyczy.
Z poważaniem Anna

Anna (2015-06-16 19:21:44)
Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani zapytanie uprzejmie informuję, iż Straż Miejska w Puszczykowie ze względu na okres wakacyjny i związane z tym nieraz pojedyncze służby w godzinach od 6:00 do 22:00 nie ma możliwości pełnienia patroli pieszych. Podczas patroli zmotoryzowanych we wspomnianym przez Panią rejonie Straż Miejska wielokrotnie upominała mieszkańców o konieczności wyprowadzania psów na smyczy natomiast na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego Straż Miejska nie posiada uprawnień do wystawiania mandatów, gdyż teren ten podlega jurysdykcji Straży Parku.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza Miasta
(2015-07-16 14:47:41)
Szanowny Panie Burmistrzu piszę w sprawie placu zabaw dla dzieci. Obiecał Pan że wiosną sprawdźcie jak rozwiązać problem przysłowiowej patelni tego placu.W sobotę byłam z moją wnuczka o godzinie 10 rano i nie było możliwości aby dziecko mogło skorzystać ze zjeżdżalni lub z huśtawki wszystko było tak nagrzane od słońca, że można się było poparzyc.W takie ciepłe dni niestety nasze maluchy nie mogą korzystać z tego placu.Trzeba powiesić tabliczkę na furtkę , korzystać wczesną wiosną lub jesienią. Żal mi tych wszystkich maluchów że nikt nie zadbał o komfort ich zabawy.
Karina (2015-06-16 06:55:50)
Szanowna Pani,

uprzejmie informuję, że temat, który Pani porusza jest nam znany. W momencie powstawania placu dokonano nasadzeń drzew, jednak są one jeszcze w okresie wegetacji. Planujemy dokonać dodatkowych nasadzeń, co w zasadzie powinno załagodzić problem, o którym Pani pisze.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza Miasta Puszczykowa
(2015-07-16 14:45:01)
Chciałabym się dowiedzieć czym kierują się obecne władze typując ulice do utwardzenia.
Doznałam niemałego szoku kiedy przeczytałam o remoncie ul. Kasztanowej. A my z Kosińskiego nadal czekamy. Nawet chodnika u nas nie ma, a okresowe "równanie ulicy" robi więcej szkody niż pożytku.

Ania (2015-05-29 12:34:27)
Szanowna Pani,

kolejność budowy ulic w Puszczykowie wynika z rankingu dróg utworzonego w kadencji 2006-2010, aktualizowanego w 2014 roku. Ranking jest dostępny na stronie internetowej Puszczykowa.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza Miasta Puszczykowa
(2015-07-16 14:43:26)
Panie Burmistrzu
Czy zdaje Pan sobie sprawę ze podległy Panu wydział który sygnowany jest majestatem Urzędu miasta łamie prawo? A mianowicie Straż Miejska wysyła do osób podejrzanych o popełnienie wykroczenia drogowego formularze z zapytaniem o dane osobowe typu: ilość dzieci, miejsce zatrudnia, źródło utrzymania etc. Czy dane te mają związek ze sprawą?

Do tego dochodzi karygodna praktyka stosowana przez tą straż gminną (miejską), polegająca na kierowaniu (lub straszenie o skierowaniu) do sądów rejonowych wniosków o ukaranie za rzekome wykroczenie z art. 65 § 1 i 2 Kodeksu wykroczeń (a jest to wprowadzenie w błąd lub nieudzielenie wiadomości instytucji uprawnionej do legitymowania) wobec osób przesłuchiwanych w charakterze podejrzanego.

na zakończenie dodam:
Nikt nie ma obowiązku dowodzenia swojej niewinności ani też dostarczania dowodów na swoją niekorzyść. Osoba podejrzewana przez Policję lub straż gminną (miejską) o popełnienie wykroczenia – ma prawo do odmowy udzielenia odpowiedzi na każde pytanie.
W praktyce prawo to łamane jest powszechnie i nagminnie. W szeroko rozpowszechnionej praktyce, organy procesowe pouczają podejrzanych o przysługującym im prawie do odmowy składania wyjaśnień, ale przed udzieleniem tego pouczenia, bezprawie wyłudzają od nich informacje dotyczące ich stanu materialnego, stanu zdrowia, oraz szczegółowych danych osobowych.

I Pan na to pozwala?
Będę uszczypliwy ale też przypomnę:
Umowa o pracę (z wyborcami) wynosi 4 lata w przypadku piastowania tego rodzaju urzędu. Wyborcy liczą ze w tym okresie nieprawidłowości będą likwidowane, a osoby niekompetentne, niedouczone, niezdolne do pełnienia obowiązków publicznych usuwane. Jako wyborca liczę na Pana.

pozdrawiam TJ

tomasz (2015-05-21 11:24:30)
Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana zapytanie skierowane w dniu 15 lipca br. do Burmistrza Miasta Puszczykowa uprzejmie informuję, iż wszystkie druki oraz formularze wysyłane przez Straż Miejską w Puszczykowie zostały sprawdzone pod względem prawidłowości prawnej oraz zaakceptowane przez prawników współpracujących z tutejszym Urzędem Miejskim w Puszczykowie. Dane o których Pan wspomina, a dotyczące informacji na temat miejsca zatrudnienia, oraz w miarę możności warunkach materialnych, rodzinnych i osobistych. zgodnie z art 57 § 3 pkt 2 kpw są niezbędne do skierowania przez oskarżyciela publicznego wniosku o ukaranie do Sądu i tak jak Pan słusznie zauważył zgodnie z art 54 § 6 kpw osoba co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie ma prawo odmówić złożenia wyjaśnień oraz zgłosić wnioski dowodowe, ponadto zgodnie z art 54 § 7 kpw od przesłuchania osoby o której mowa w § 6 można odstąpić, jeżeli było by to połączone ze znacznymi trudnościami, osoba ta może nadesłać wyjaśnienia do właściwego organu w terminie 7 dni od odstąpienia od przesłuchania. Wszystkie powyżej wspomniane informacje zawarte są zarówno w druku ''notatka urzędowa'' (notatka z odstąpienia od przesłuchania) oraz w załączonym ''pouczeniu o prawach i obowiązkach osoby podejrzanej'' zrozumiałym więc i logicznym jest, że nikt nie próbuje wyłudzić powyższych informacji, gdyż stanowią one wyłącznie podstawę do sporządzenia przez oskarżyciela publicznego wniosku o ukaranie do Sądu. Co więcej wspomniana korespondencja kierowana jest tylko do osób, które korzystają z możliwości jaką daje art 97 § 2 kpw, a tym samym odmawiają przyjęcia mandatu karnego lub w sposób jawny uchylają się od odpowiedzialności za popełnione wykroczenie próbując w sposób niezrozumiały interpretować zapisy prawne. Podsumowując pragnę również nadmienić, iż zgodnie z uchwałą 7 Sędziów Sądu Najwyższego z dnia 30 września 2014 roku sygn. Akt I KZP 16/14 mającej moc zasady prawnej, Straży Miejskiej przysługują uprawnienia oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia z art 96 § 3 kw.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza Miasta Puszczykowa
(2015-07-16 14:45:52)
Szanowny Panie Burmistrzu!!!

Kto powołuje Przewodniczącego ds. Przeciwdziałania Przemocy, który nadzoruje prace zespołu interdyscyplinarnego działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Puszczykowie?

Z poważaniem
mieszkanka Puszczykowa


Karina (2015-05-17 14:56:19)
Szanowna Pani,

powołanie Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie reguluje Uchwała Nr 41/11/VI Rady Miasta Puszczykowa z dnia 29 marca 2011 r. w sprawie: określenia trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania. Załącznik do powyższej uchwały w części dotyczącej szczegółowych warunków funkcjonowania zespołu interdyscyplinarnego określa, że „Zespół na pierwszym posiedzeniu spośród jego członków wybiera: Przewodniczącego, Zastępcę i Sekretarza”.
Zespół Interdyscyplinarny został powołany Zarządzeniem Nr 43/11/VI Burmistrza Miasta Puszczykowa z dnia 30 czerwca 2011 r. Na pierwszym posiedzeniu Zespołu, które odbyło się dnia 17 października 2011 roku powołani członkowie Zespołu wybrali spośród siebie, drogą głosowania Przewodniczącą.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2015-07-20 15:20:43)
Czy w planach miasta Puszczykowa brane są pod uwagę porządne remonty ulicy Dworcowej, Mazurskiej? nie wspominając o chodnikach, krawężnikach,ścieżkach rowerowych, które pamiętają czasy PRL-u.

Ulica Dworcowa jest ulicą , która również prowadzi do centrum miasta, a jest całkowicie zapomnianą ulicą.

Prosimy o ujęcie ulicy Dworcowej i Mazurskiej w planach.
Owszem ulica Mazurska jest łatana ,ale to nie wygląda estetycznie.

Pozdrawiam i życzę przyjemnego dnia.

PrzybyłJolanta (2015-04-17 14:07:19)
Szanowna Pani,

ulica Dworcowa jest drogą powiatową, koszty związane z jej utrzymaniem są pokrywane ze środków Starostwa Powiatowego. W ostatnich latach wyremontowano kompleksowo odcinek drogi od przejazdu kolejowego do ul. Kasprowicza. W tym roku naprawiono kompleksowo skrzyżowania ul. Dworcowej z Prusa i Graniczą, dwa najbardziej zniszczone fragmenty ścieżki rowerowej przy wjazdach na posesje. Chodnik na odcinku od Kasprowicza do Mazurskiej zostanie naprawiony przez przełożenie fragmentów nawierzchni lub wymianę pojedynczych płytek. Ilość środków przeznaczonych na utrzymanie dróg powiatowych nie pozwala na wykonywanie napraw w większym zakresie. Zapewniam, że przy każdych planowanych remontach cząstkowych ul. Dworcowa jest brana pod uwagę w pierwszej kolejności. W sprawie ul. Mazurskiej informuję, że utwardzony odcinek drogi został ujęty w planach remontów kompleksowych dróg. Realizacja będzie uzależniona od możliwości budżetu Miasta. Do tego czasu nawierzchnia drogi będzie na bieżąco naprawiana.

Z upoważnienia Burmistrza Miasta,
Remigiusz Motycki
(2015-07-15 14:39:02)
Dzień dobry,
Pani Burmistrzu czy miasto zamierza coś zrobić z siedzibą UM, za którą płaci podobno niewyobrażalne koszty najmu oraz przeprowadza remonty? Proponowałbym wybudowanie nowego obiektu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych na placu pomiędzy apteką a policją przy ulicy Poznańskiej, było by to bardzo korzystne z punktu widzenia mieszkańców, w przyziemiu można ulokować np. punkt informacji miejskiej oraz straż miejską oraz przenieść do nowego budynku Urząd Stanu Cywilnego, a w podziemiach zlokalizować bezpłatny parking.
J.Kuźniarski

Jakub (2015-04-06 21:14:09)
Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, iż aktualnie jesteśmy na etapie planowania rozbudowy obecnej siedziby Urzędu Miejskiego. Budowa nowego obiektu wiązałaby się ze sporymi kosztami, a nie chcielibyśmy, aby środki przeznaczone na inwestycje miejskie zostały wykorzystane wyłącznie na nową siedzibę Urzędu Miejskiego. Dzięki programom pomocowym Unii Europejskiej jest możliwe otrzymanie dofinansowania, które w znacznej części pokryje koszty planowanej rozbudowy. Chciałbym również poinformować, że za aktualną lokalizację nie ponosimy żadnych kosztów najmu, ponieważ budynek ten jest własnością Miasta.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2015-04-27 09:55:07)
Witam serdecznie.
Mieszkanką Puszczykowa jestem od niedawna i sprowadziłam się do tego miasta zauroczona zielenią, ładem krajobrazu publicznego i ekologicznym charakterem licznych programów, którymi miasto się promuje.
Niestety po kilku miesiącach jestem rozczarowana brakiem troski o czystość miasta, a w szczególności rejonu ulicy Jarosławskiej w Puszczykowie Starym. Wzdłuż całej ulicy rażą w oczy liczne śmieci (plastikowe butelki, torebki, puszki, szkło, papierki po chipsach), które od miesięcy nie są sprzątane. Przy ulicy jest tylko jeden kosz na śmieci! Podobny problem jest wzdłuż głównej arterii miasta – drogi 430 - przydrożny pas lasu aż roi się od szpecących śmieci, które nie stanowią pozytywnej wizytówki miasta.
Mam zatem pytanie dlaczego teren ten (ul. Jarosławska i las przy drodze 430) nie jest regularnie sprzątany? Czy nie można delegować pracowników służb porządkowych by regularnie oczyszczali teren?
Pozdrawiam, Joanna

Joanna (2015-03-20 22:32:39)
Szanowna Pani,

dziękuję za zainteresowanie i troskę o estetykę naszego Miasta. W odpowiedzi na zadane przez Panią pytania chciałbym przekazać, że służby miejskie systematycznie zbierają śmieci z terenu Puszczykowa. Pomimo funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami, wciąż borykamy się z problemem podrzucanych śmieci, między innymi na obrzeżach lasu, w przydrożnych rowach czy ulicznych koszach na śmieci. Obrzeża przy ul. Jarosławskiej zostały oczyszczone w dniu 25 marca 2015 roku. Chciałbym zaznaczyć, że droga 430 jest w utrzymaniu Zarządu Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Kościanie. W sprawie porządkowania pobocza wysłaliśmy pismo do ZDW.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępcca Burmistrza

(2015-04-07 11:36:01)
Dzień Dobry,

Czy miasto planuje w przyszłości zainwestować pieniądze w odnawialne źródła energii ?

Marcin (2015-03-11 18:40:10)
Szanowny Panie,

pod pojęciem odnawialne źródło energii rozumie się źródło wykorzystujące w procesie przetwarzania energię wiatru, geotermalną, fal, prądów i pływów morskich spadku rzek, promieniowania słonecznego oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu wysypiskowego, a także biogazu powstałego w procesach odprowadzania i oczyszczania ścieków albo rozkładu składowanych szczątek roślinnych i zwierzęcych. W poprzednich latach Urząd Miejski organizował spotkania dla Mieszkańców, między innymi w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Wysokiej, na temat odnawialnych źródeł energii, jednak zainteresowanie było znikome. W planach miejskich inwestycji, szczególnie budynków użyteczności publicznej, mają pojawić się instalacje wykorzystujące promieniowanie słoneczne. Oczywiście realizacja zamierzeń odbywać się będzie w ramach posiadanych środków w budżecie Miasta, jak również rozmaitych programów pomocowych Unii Europejskiej.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2015-03-24 13:43:57)
1. Czy miasto robi coś, żeby naprawić przepust pod drogą i wzmocnić nasyp drogi wjazdowej do Puszczykowa przy stacji PKP Puszczykowo? W tym roku w Wielkopolsce jest duża kwota (miliard) na remonty dróg. To o wiele więcej, niż było w poprzednich latach. Jest szansa na naprawę, która jest niezbędna i może ustrzec część Puszczykowa przed wiosennymi podtopieniami.
2. W Echu Puszczykowa podano wiadomość, że w tym roku będzie opracowana dokumentacja wykonania nawierzchni na ulicy Niwka. Taka dokumentacja była już wykonana za kadencji p.Ornoch-Tabędzkiej. Czym ta nowa ma się różnić od poprzedniej? Kiedy może zostać zrealizowane ułożenie nawierzchni na tej ulicy? Czy ze względu na jej długość brane jest pod uwagę podzielenie jej na odcinki? Część jest już utwardzona, może resztę też można robić fragmentami, jeśli koszt całości jest zbyt wysoki?

Krystyna (2015-02-10 08:00:15)
Szanowna Pani,

przepust na ul. Poznańskiej został wyremontowany przez Miasto w 2010 roku. Natomiast zadanie polegające na wzmocnieniu nasypu zostało przejęte przez Zarząd Dróg Powiatowych ponieważ ten odcinek ul. Poznańskiej jest drogą powiatową. Miasto w 2009 roku zrezygnowało z wykonywania dokumentacji budowy ul. Niwka Stara gdyż obejmowała swym zakresem prywatne działki, których wykup wiązałby się z dużymi kosztami dla Miasta. Obecnie Miasto jest właścicielem tych gruntów, dlatego po uzyskaniu nowych uzgodnień (poprzednie utraciły ważność) zlecono opracowanie nowej dokumentacji. Budowa ulicy Niwka Stara, zgodnie z rankingiem, będzie budowana w roku 2016.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2015-03-09 14:07:53)
Witam.
W Puszczykowie ,Puszczykówku i Starym Puszczykowie wzdłuż ul. Czarnieckiego zakładane były kable -światłowody które polepszają łączność internetową.
Kiedy takie kable zostaną założone na śtarym Puszczykowie wzdłuż ulicy Sobieskiego i przyległych.

pzdr. J. Cz.

Jan (2015-02-09 20:53:21)
Szanowny Panie,

rejon ulicy Sobieskiego w Puszczykowie nie jest brany pod uwagę w najbliższych planach na ułożenie kabli światłowodowych. Taką wiadomość uzyskaliśmy od firmy INEA, że ten rejon będzie okablowany po ewentualnym otrzymaniu dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta

(2015-03-09 14:08:51)
Szanowny Panie Burmistrzu,
zwracam się do Pana z zapytaniem czy urząd miasta przewiduje uporządkowanie lasku pomiędzy ul. Pomorską a Mazurską. Po trzebieży przeprowadzonej w pażdzierniku ubiegłego roku pozostały na tym terenie spore ilości ściętych gałęzi drzew oraz krzaki. Powoduje to duży nieporządek terenu oraz prowokuje mieszkańców do wwożenia tam odpadów z przydomowych ogrodów.

Błażej (2015-02-06 22:07:58)
Szanowny Panie,

w ubiegłym roku została wykonana trzebież na terenie lasu przy ulicy Mazurskiej oraz między ulicą Mazurską a Pomorską. Zakres prac obejmował wycinkę oznaczonych drzew, zrąbkowanie gałęzi z koron drzew  oraz porządkowanie terenu przyległego do drogi i placu zabaw. Pozostawiono tylko gałęzie w głębi lasku - z dala od części spacerowej. Jest to ogólnie przyjęta praktyka w lasach – gałęzie te po rozkładzie będą stanowić naturalną pożywkę dla pozostałej roślinności. Jeżeli chodzi o śmieci podrzucane do lasu, według naszej oceny ich ilość w lasku przy ulicy Mazurskiej zmniejszyła się po wykonaniu trzebieży. Trzeba zaznaczyć również, że okoliczni Mieszkańcy wykazują inicjatywę i kilka razy w roku organizują porządkowanie tego właśnie terenu.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2015-03-09 14:06:51)
Szanowny panie Burmistrzu Bardzo się cieszę że młodzież i dzieci dostaną do użytku piękny teren wśród zieleni. Ale najmłodsze pociechy Puszczykowa nadal w upalne dni będą się smażyć,na przysłowiowej patelni nikt nie pomyślał o tym żeby maluchy i ich opiekunowie spędzali milo czas wśród zieleni. Obecny plac zabaw dla maluchów jest koszmarem w upalne dni, tam nie ma gdzie się schować przed ostrym słońcem. Maluchy mogą korzystać z placu zabaw tylko rano lub późnym popołudniem. Mam więc zapytanie czy pomyśli pan co można zrobić z tym problemem . myśle że najmłodsi Puszczykowianie zasługują na komfort zabawy w choć trochę zacienionym miejscu wśród zieleni.z poważaniem Karina Matusiewicz
Karina (2015-02-02 11:01:39)
Szanowna Pani,

w momencie ustalania nowej lokalizacji placu zabaw, zostały wykonane nasadzenia drzew, które w przyszłości zapewnią cień korzystającym z placu dzieciom. Chcąc jednak możliwie szybko zapewnić komfort zabawy i umożliwić korzystanie z placu zabaw przez cały dzień, w okresie wiosennym przyjrzymy się możliwości wykonania nasadzeń wyższych drzew.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza Miasta

(2015-02-11 10:17:47)
Witam serdecznie
Zwracam się z zapytaniem o odśnieżanie i sypanie dróg;konkretnie chodzi mi o prawo skręt z ulicy Wysokiej w ulicę Studzienną.Za każdym razem gdy spadnie śnieg lub jest ślisko ten odcinek szosy nie jest ani posypany ani odgarnięty.Dodam,że miałam już tam stłuczkę-kierowca jadący od Poznania nie opanował na oblodzonej nawierzchni samochodu i uderzył w moje auto-na szczęście skończyło się tylko na rozbitych samochodach,ale mogło być gorzej.Proszę o zwrócenie na to uwagi.
Dziękuję,pozdrawiam
Agnieszka Sz.

AGNIESZKA (2015-01-06 16:38:26)
Szanowna Pani,

dziękuję za przedstawione spostrzeżenia dotyczące zimowego utrzymania dróg. Chciałbym Panią zapewnić, że bezpieczeństwo na drogach jest dla Urzędu Miasta bardzo ważnym zagadnieniem. Służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg monitorują ich stan na bieżąco. Jeżeli na drogach wystąpi gołoledź, w pierwszej kolejności są utrzymywane główne ciągi komunikacyjne oraz strome podjazdy. Ulica Studzienna również w pierwszej kolejności jest objęta pracami. Jeżeli nie ma konieczności utrzymania ulic na całych długościach, posypywane solą są niebezpieczne skrzyżowania. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach nie zależy tylko od właściwego utrzymania nawierzchni – szczególnie w zimie potrzebna jest jeszcze rozwaga kierowców, w tym dostosowanie prędkości do istniejących warunków.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2015-02-05 13:01:14)
Szanowny panie ,czy mógłby ktoś z rady miasta przejśc się ulicami Puszczykowa które podobno tak kochają i zwrócić uwagę na znaki drogowe umieszczone przy chodnikach na wysokości głowy wcale nie wysokiego człowieka,np.ul.Dworcowa, lub Libelta ,a jest tego więcej ,mam nadzieję że nie będzie trzeba czekać aż ktoś z mieszkańców trafi do szpitala z rozciętą głową z poważaniem Domagała
Waldemar (2015-01-04 16:31:39)
Szanowny Panie,

Pana uwaga dotycząca sposobu zamontowania niektórych znaków drogowych na terenie Puszczykowa jest słuszna. Wykonano wstępny przegląd oznakowania na drogach. Już w roku 2014 wymieniono rury przy kilkunastu znakach. Niestety znaków, przy których trzeba będzie zmienić mocowanie jest wiele, dlatego też proces zmiany montażu został podzielony na etapy. W tym roku wymienimy rury przy kolejnych kilkudziesięciu znakach – w pierwszej kolejności tych, które stwarzają największe zagrożenie. Dziękuję jednocześnie za zaangażowanie i wykazaną troskę o bezpieczeństwo Mieszkańców naszego Miasta

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2015-02-05 12:59:18)
Szanowny Panie Burmistrzu
Proszę o odpowiedź na dwa pytania. Po pierwsze- czy ranking dróg zostanie zaktualizowany-niezaznaczone są ulice które zostały już utwardzone. Pytanie drugie- czy ulica Podleśna znajdzie się kiedykolwiek w tym rankingu ? Znak zakazu ruchu jest przez wszystkich ignorowany , poza tym nie ma takiego zakazu dla osób skręcających pojazdem w ulicę Podleśną z ulicy Jasnej. Ulica Podleśna jest torem wyścigowym dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Te ostatnie powodują że nawierzchnia po opadach to zwały błota w których ugrzęzły już niejednokrotnie samochody mieszkańców naszej ulicy.
Z poważaniem Anna

Anna (2014-12-21 15:52:43)
Szanowna Pani,

uaktualniony rankig ulic został zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miasta. Ulica Podleśna znajduje się na 52 pozycji w rankingu. Ponadto Straż Miejska otrzymała polecenie monitorowania ulicy Podleśnej, szczególnie pod katem przestrzegania zakazu ruchu. Jeśli tylko warunki atmosferyczne będą sprzyjające, ulica Podleśna zostanie wyrównana.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta

(2015-02-02 13:50:13)
W pierwszej kolejności składam gratulacje z wygranych wyborów. Pytania i pewne sugestie na pewno będą.

Z poważaniem
Roman Czapla

Roman (2014-11-17 19:32:48)
Szanowny Panie,
dziękuję serdecznie za gratulację. Jak zawsze jestem otwarty na rozmowę z mieszkańcami.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2014-12-08 11:58:26)
Panie Burmistrzu,

mam pytanie a zarazem prosbe, mieszkam przy bardzo duzym drzewie Debie podniosl chodnik, coraz niebezpieczniej chodzi sie po chodniku, czy my skromni sasiedzi mozemy prosic o zrobienie chodnika na okolo drzewa, dzieki czemu bedzie sie zylo Nam latwiej i bezpieczniej.
Za kilka chwile spadnie snieg, trudno sie odsnieza chodnik ktory jest nierowny.

z uszanowaniem
sasiedzi z Powstancow Wielkopolskich oraz Kopernika.

sasiedzi (2014-10-22 20:54:24)
Szanowna Pani,
w najbliższym czasie problem zostanie rozwiązany.
Z poważaniem
Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza Miasta
(2014-12-15 09:57:07)
Szanowny Panie! Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi na moje pismo złożone w sierpniu br. w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa dzieci (wjazd do podziemnych garaży na tyłach "Biedronki"), nie widać też żadnych zmian, żeby to zapewnić. Zamiast odpowiedzi znajduję ulotkę z prośbą o wsparcie w nadchodzących wyborach. Jadwiga Weigt
Jadwiga (2014-10-14 09:47:52)
Szanowna Pani,

otrzymane pismo od Pani przesłaliśmy dnia 29.08.2014 r. do Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Rynek 4 w Puszczykowie, która jest zarządcą wymienionego terenu, celem zajęcia stanowiska w sprawie zjazdu do garażu umiejscowionego pod budynkiem. Wspólnota Mieszkaniowa odpowiedziała, iż jest to teren prywatny, a dzieci powinny znajdować się pod opieką rodziców czy prawnych opiekunów.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta Puszczykowa


(2014-12-08 11:40:53)
panie Burmistrzu,czy w Puszczykowie mozna spalac trawy mokre
ktore zadymiają sasiednia posesje.Sasiad spaljący odpowiada można -przeszkadza to proszę zamknąć okna. dziękuję z góry za opowiedż krystyna zdanowska

krystyna (2014-10-13 22:18:22)
Szanowna Pani,

w Puszczykowie nie ma zakazu spalania resztek roślinnych na powierzchni ziemi. Jednak spalanie mokrej trawy, które zadymia okolicę i przeszkadza sąsiadom narusza przepisy o ruchu drogowym i przepisy kodeksu cywilnego.

Z poważaniem
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2014-12-08 09:40:02)
Szanowny Panie Burmistrzu,
Zwracam się do Pana z pytaniem dotyczącym odbioru odpadów.Czy możliwe jest by wzorem gminy Komorniki (która również jest w związku SELEKT)ustalone zostało z firmą Eko by ta odbierała wszystkie odpady wystawione przez mieszkańców zarówno zmieszane jak i zielone. Teraz Eko odbiera tylko z pojemników dodatkowe worki pozostawiając.Sądzę ,że wprowadzenie możliwości oddania liści i trawy w dodatkowych workach w terminie odbioru kubłów znacząco wpłynęło by na czystość lasów (brak wysypywania do nich liści)oraz co najważniejsze czystość powietrza (brak tlących się godzinami w ogrodach stert liści.

Błażej (2014-10-01 21:47:41)
Szanowny Panie,

do końca listopada tego roku liście odbierane były nieodpłatnie w firmie Eko-Rondo. Od maja 2015 roku, zgodnie z harmonogramem 1 raz w miesiącu, liście włożone do biodegradowalnych worków będą odbierane sprzed posesji (tak jak teraz odbierane są odpady segregowane). W przypadku sporadycznie zwiększonych ilości odpadów zmieszanych, które nie mieszczą się w pojemniku należy worek z odpadami umieścić na otwartym pojemniku, wówczas odpady w worku tak umieszczonym zostaną również odebrane.

Z poważaniem
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2014-12-08 09:39:04)
Witam.
Proszę o podanie wykazu osób i podmiotów którym Pan w 2013r udzielił ulg w zakresie podatków oraz umorzeń i wykazu osób którym udzielił Pan pomocy publicznej.
Informacji tej brak w biuletynie informacji za 2013r.
Pozdrawiam Jan Czajka

Jan (2014-04-13 15:26:46)
Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że dane, o które Pan prosi publikuje się w BIP-ie do 31 maja roku następnego, niezależnie w załączeniu przesyłam wykazy.

http://puszczykowobip.wokiss.pl/bip/finanse/ulgi-w-splacie-podatkow-i-oplat.html

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2014-04-29 12:07:03)
Przeczytałam Pańską odpowiedź na list jednego z mieszkańców dotyczącą wyegzekwowania od radnego Czyża zwrotu diet za okres 2 lat, kiedy był już skazany prawomocnym wyrokiem.

Pisze Pan, że nie ma możliwości wyegzekwowania zwrotu wynagrodzeń i nawet nie będzie Pan czynił starań, by odzyskać nasze pieniądze.

Protestuję przeciw Pańskiemu zaniechaniu.

Abstrahując od tego, że są gminy, które dały radę odzyskać niesłusznie wypłacane diety, chciałam Pana zapytać, dlaczego Pan nawet nie próbuje zwrócić się w tej sprawie do p. Czyża?

Skąd Pan wie, że te pieniądze zostały już roztrwonione?

Czy jest Pan uprawniony, i zna byłego radnego na tyle dobrze, by z góry przesądzać, że nie zechce on tej kwoty zwrócić mieszkańcom?

Chcę znać stanowisko byłego radnego w tej sprawie, i niniejszym zwracam się do Pana z formalnym wnioskiem,by Pan takie pismo wystosował i zapoznał nas z odpowiedzią p. Czyża.
Jolita Barczak

Jolita (2014-03-15 18:36:50)
Szanowna Pani,

temat zwrotu diet wypłaconych radnemu Czyżowi wyjaśniałem już w poprzedniej odpowiedzi. Burmistrz Miasta musi działać w granicach prawa i według opinii kancelarii prawnej obsługującej UM w aktualnej sytuacji prawnej nie ma możliwości wezwania do zwrotu diety przez radnego. Pan Czyż może oczywiście wpłacić darowiznę na rzecz Miasta w wysokości pobranych diet, ale zależy to tylko i wyłącznie od jego decyzji i jest dobrowolne a nie następuje na „formalny wniosek” wystosowany z urzędu.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa

(2014-03-28 14:21:22)
Czy na terenie miasta można spalać w ogrodzie, gałęzie śmieci ,liście itp.Jeżeli nie,to co należy zrobić
jeżeli sąsiedzi palą,a dym się snuje po ulicy,wchodzi do domu ,nie pozwala korzystać ze świeżego powietrza itd.

krystyna (2014-02-24 17:54:06)
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję, że zgodnie z § 4 pkt 1 Regulaminu Utrzymania Porządku i Czystości na terenie miasta Puszczykowa na gruncie dopuszcza się spalanie wysuszonych części zielonych, gałęzi i liści pod warunkiem, że spalanie to nie zadymia dróg oraz nie jest uciążliwe dla sąsiadów. W przypadku uciążliwości ogniska należy poinformować Straż Miejską, bądź Policję, które podejmą stosowne działania.


Z poważaniem,
Dariusz Borowski Komendant Straży Miejskiej w Puszczykowie

(2014-03-04 08:28:53)
Szanowny Panie Burmistrzu,
dzisiaj byłam na ulicy Jasnej w Puszczykowie i utknęłam w błocie, samochód musiał być wypchany.
Ta ulica to obraz nędzy i rozpaczy, pewnie za blisko Urzędu, żeby ją zobaczyć...O ile pamiętam w rankingu ulic sprzed lat była dosyć wysoko, nawet nie wiem czy nie był już zrobiony projekt techniczny. Ulica jest krótka ale ani przez nią przejść ani przejechać.
Zapraszam Pana do obejrzenia - 2 minuty drogi z Urzędu na Podleśnej - proszę samemu ocenić.
Jakie ma szanse na utwardzenie?
Z poważaniem, Gabriela Ozorowska

Gabriela (2014-02-16 18:22:47)
Szanowna Pani,

odpowiadając na Pani pytanie, informuję, iż budowa ulicy Jasnej jest przewidziana wg kolejności z rankingu ulic na 17 miejscu wśród ulic jeszcze nie wybudowanych. Z tej liczby Urząd Miejski jest w posiadaniu dokumentacji budowlanej i aktualnego pozwolenia na budowę 4 ulic. Zlecone jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę kolejnych 9 ulic. Termin wykonania dokumentacji budowlanej, uzyskania pozwolenia na budowę oraz budowy ulicy zależy od wielkości środków finansowych przeznaczonych w budżecie miasta na budowę ulic w Puszczykowie. W chwili obecnej nie można przewidzieć, w którym roku nastąpi budowa ulicy Jasnej. W roku 2008 została wykonana dokumentacja budowlana oraz wydana decyzja pozwolenia na budowę ulicy Jasnej, lecz inwestycja ta nie znalazła się do roku 2013 w budżecie Miasta. Po tym czasie pozwolenie na budowę straciło ważność, co powoduje konieczność opracowania nowej dokumentacji budowy ulicy.

Z poważaniem,
Władysław Ślisiński Zastępca Burmistrza
(2014-03-17 12:37:40)
Szanowny Panie Burmistrzu!
Chciałabym dowiedzieć czy prawdą jest, że po adaptacji budynku „Starej szkoły” na Gimnazjum nr 1 harcówka i sala plastyczna na poddaszu będą zlikwidowane i przeznaczone na potrzeby gimnazjum?
Z poważaniem
Bogna Urbaniak-Wichniewicz

Bogna (2014-02-10 22:15:15)
Szanowna Pani,

nic podobnego - harcówka i sala plastyczna na poddaszu nadal będą pełniły swoją funkcję w dotychczasowym miejscu. Na potrzeby gimnazjum zostaną przeznaczone pomieszczenia na parterze i część pomieszczeń na piętrze.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2014-02-11 13:15:24)
Witam Panie Burmistrzu,
jeszcze raz chciałbym zadać pytania, które skierowałem do Pana 16.12.2013 r i na które nie otrzymałem odpowiedzi.
- w jakiej wysokości wynagrodzenie pobrał p. Z.Czyż z kasy miasta w okresie 01.05.2012 - 31.12.2013r?
- Czy Urząd Miasta zamierza domagać się zwrotu tych pieniędzy i kiedy oraz jakie podejmie kroki?
Z poważaniem
Czarek Wichniewicz

Cezary (2014-01-16 14:31:29)
Szanowny Panie,

łączna suma diet pobranych przez Zbigniewa Czyża w okresie od maja do grudnia 2013 r. wynosi: 26.325,90 zł. Urząd Miejski nie będzie dochodził pobranych kwot od Pana Czyża, który utracił bierne brawo wyborcze w trakcie trwania kadencji. W obecnym stanie prawnym nie ma możliwości skutecznego żądania zwrotu diet pobranych przez Radnego. Istotne znaczenie ma fakt, że Miasto nie poniosło z tego powodu materialnej szkody. Ponadto świadczenie wypłacone Radnemu było należne, gdyż radny pełnił swoje obowiązki, a wygaśnięcie mandatu następuje dopiero z dniem podjęcia uchwały.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa

(2014-02-03 13:20:03)
Witam!
Mam pytanie. Mianowicie czy w Puszczykowie znajduje się już jakiś skatepark lub czy jego budowa jest planowana na najbliższe kilka lat?
Pozdrawiam!

Jacek (2013-12-04 21:39:34)
Szanowny Panie,

obecnie w Puszczykowie nie ma żadnego skateparku. W tegorocznym budżecie nie zaplanowano jego budowy. Być może jednak realizacja planu budowy skateparku pojawi się w następnych latach.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2014-01-07 12:17:03)
Szanowny Panie Burmistrzu,
Straż Miejska widzi tylko mojego pieska i chętnie go łapie, bo jest potulny. Ja nie wymyśliłam tych piesków,wystarczy spytać mieszkańców ul. Gołębiej. Straż nadal nie reaguje na nasze zgłoszenie, twierdząc, że nie będą łapać, bo piesek może ugryżć. Każdy argument jest dobry, tylko po co nam taka straż?!!!,aha, pozostają mandaty za parkowanie, kierowcy raczej nie gryzą. Życzę powodzenia, a piesków czeka śmierć głodowa jak przestaniemy je karmić, lub śmierć pod kołami samochodów. Cóż zwykła znieczulica!!!.

Jadwiga (2013-11-10 11:18:20)
Szanowna Pani,

pragnę poinformować, że Straż Miejska w Puszczykowie, wspólnie z mieszkańcami ulicy Gołębiej, prowadzi działania zmierzające do odłowienia tych psów, jednak stosowana karma z zawartością środka wyciszającego jak na razie nie przyniosła efektów. Ze swojej strony mogę zapewnić, iż wszelkie starania będą podejmowane aż do osiągnięcia pożądanego skutku.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-11-21 11:29:42)
Proszę o wyjaśnienie sprawy permanentnej awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Libelta i Kasprowicza, przy szkole podstawowej nr 2.
Już nie po raz pierwszy sygnalizacja ta utrzymuje światło czerwone dla samochodów przejeżdżających ciągiem ulic z pierwszeństwem przejazdu (Libelta Kasprowicza) zmieniając się na zielone jedynie na bardzo krótki czas. Awaria taka miała już raz miejsce i również wtedy na naprawę trzeba było czekać kilka tygodni. W chwili obecnej awaria trwa już kilka miesięcy (!) i nie widać, żeby cokolwiek było w tej sprawie robione.
Bardzo proszę o informację kiedy ta awaria będzie wreszcie usunięta i co urząd i Pan osobiście jako burmistrz naszego miasta zamierzacie zrobić aby więcej nie dopuszczać do kolejnych tak długotrwałych awarii sygnalizacji na tym skrzyżowaniu?

Maciej (2013-11-06 09:21:17)
Szanowny Panie,
w ostatnich miesiącach dwukrotnie doszło do uszkodzenia pętli indukcyjnych wbudowanych w jezdni ulicy Kasprowicza, sterujących sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. Po usunięciu uszkodzenia w krótkim czasie doszło do ponownej awarii, sterowanie sygnalizacją przeszło automatycznie w tryb stało-czasowy. Miasto zleciło firmie specjalistycznej zdiagnozowanie przyczyn awarii, a po ich określeniu nastąpi natychmiastowe wykonanie naprawy, z przywróceniem funkcji z pierwszeństwem przejazdu ulicą główną. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-11-25 12:38:39)
Szanowny Panie Burmistrzu,
Bardzo proszę o zaopiekowanie się pięcioma pieskami podrzuconymi miesiąc temu na ulicę Gołębią. Moje prośby do Straży Miejskiej i Urzędu Miasta pozostają bez echa. Straż Miejska twierdzi,że nasze miasto nie ma schroniska. Może by zlikwidować Straż Miejską i za te środki wybudować schronisko. Dlaczego Luboń ma 18 klatek i dodatkowo umieszcza ogłoszenia prosząc o adopcję, a ich Straż Miejska jeżdzi rowerami. Może tak zaoszczędzimy na schronisko. Nasze miasto jest narażone na podrzucanie piesków, a mieszkańcy mają własne psy i nie mogą sami poradzić z tym zjawiskiem. Usilnie proszę o pomoc, zwłaszcza, że idzie zima !!!.
Z poważaniem
Jadwiga Przychodzka tel. 792-254-115

Jadwiga (2013-10-24 10:36:42)
Szanowna Pani,
Straż Miejska wraz z doktorem Blumczyńskim rozpoczęła działania, mające na celu schwytanie zwierząt i bezpieczne przewiezienie ich do przytuliska w Łęczycy, ponieważ, w wyniku Porozumienia Międzygminnego, mamy prawo umieszczać tam porzucone zwierzęta. Warto zaznaczyć, że gmina Luboń jest gminą większą od Puszczykowa i być może zmaga się z szerszą skalą tego problemu. Umieszczanie zwierząt w Łęczycy jest rozwiązaniem tymczasowym, trwającym do momentu wybudowania wspólnego dla wielu gmin schroniska w Kostrzyniu. Ponadto Strażnicy Miejscy przez cały czas monitorują teren miasta Puszczykowa i nie stwierdzają zwiększonej ilości bezpańskich psów, co więcej, na ulicy Gołębiej nie znaleziono żadnego porzuconego psa.
Z poważaniem, Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-10-31 14:16:05)
W związku zamknięciem przejazdu kolejowego na ul.3-Maja, i nie załatwienia mieszkańcom tego rejonu Puszczykowa chodźby przejścia - kładki dla pieszych zwracam się o rozpatrzenie alternatywy w postaci komunikacji miejskiej - np. zmiana linii autobusowej - z rejonu Wodnej, 3 maja za torami. Aktualnie rodzice pieszo prowadzą dzieci do przedszkola, starsi ludzie udają się do szpitala itp. Kładka na 3 maja skracała ten czas a teraz słyszymy że zostanie zamknięta - przejście do szpitala czy przedszkola przez przejście ul Dworcową wydłuży się o ok. 1 godz. (nie wszyscy maja auta). Mieszkańcy tej części Puszczykowa mogą czuć się zapomniani - można zmienić wydłużyć o 2/3 przystanki trasy autobusów np z porozumieniu z Mosiną - było by argumentem dla ztm czy innego przewoźnika (tym bardziej że nie wywalczono dla nas chodźby kładki) aby mieszkańcy tej częsci Puszczykowa mogli nie czuć się zapomniani i normalnie funkcjonować w mieście.
przemysałw (2013-10-19 10:20:28)
Szanowny Panie,
miasto Puszczykowo zleciło organizację transportu publicznego Miastu Poznań, które za pośrednictwem ZTM wykonuje to zadanie. Po zasięgnięciu opinii w ZTM okazuje się, że wprowadzenie zmian co do trasy przejazdu autobusów będzie trudne, ponieważ wymaga to uzgodnień z pozostałymi członkami Porozumienia Międzygminnego, do którego należy Puszczykowo. Wiąże się to oczywiście z większymi kosztami obsługi transportu. Wiadomo, że wprowadzone zmiany będą najbardziej istotne dla mieszkańców naszego Miasta, natomiast gmina Mosina może nie być zainteresowana rozszerzeniem usługi. Warto będzie przedyskutować ten problem na spotkaniu przedstawicieli gmin, na które ZTM może przygotować symulację kosztów.
Z poważaniem, Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-10-31 14:14:32)
Witam, jestem studentką gospodarki przestrzennej UAM w Poznaniu. Obecnie zajmuję się analizą strategii gminy Puszczykowo. Stąd moje pytanie do Pana, jakie inwestycje przewidziane w Strategii zostały już zrealizowane, bądź są w fazie realizacji. Dodatkowo, jeśli można, chciałabym się dowiedzieć jakie są koszta owych inwestycji wskazanych w Strategii oraz najważniejsze pytanie, czy istnieje Strategia Rozwoju Gminy Puszczykowo, czy istnieje tylko Strategia Rozwoju Miasta?
Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i odpowiedź,
Paulina Kwapis

Paulina (2013-10-10 12:16:28)
Szanowna Pani,
Strategia Rozwoju Miasta Puszczykowo jest tym samym, co strategia rozwoju gminy Puszczykowo, gdyż Puszczykowo to gmina miejska, która obejmuje swoim obszarem wyłącznie miasto Puszczykowo. W ostatnich latach zrealizowano następujące inwestycje wymienione bezpośrednio lub pośrednio w Strategii Rozwoju Miasta Puszczykowo:

Zagospodarowanie Rynku i ul. Kościelnej – parkingi, mała architektura, zieleń,
Dokończenie budowy kompleksu obiektów o funkcji usługowej lub usługowo-mieszkalnej, wraz z małą architekturą,
Budowa nowego oświetlenia ulic - zadanie ciągłe,
Urządzanie nowych terenów zielonych - zadanie ciągłe,
Udział w budowie schroniska dla zwierząt w gminie Kostrzyn,
Budowa boisk sportowych - 3 szt.
Budowa sali sportowej przy SP2,
Budowa przystani rzecznej,
Budowa ścieżki rowerowej i spacerowej,
Budowa kanalizacji i wodociągu na nowopowstałych ulicach - zadanie ciągłe,
Budowa nawierzchni utwardzonych i chodników na drogach gruntowych i remonty i modernizacje asfaltowych ulic - zadanie ciągłe, ok 3-4 km rocznie,
Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Niwka Stara,
Rozbudowa infrastruktury oświatowej - SP2

Większość działań wskazanych w strategii ma charakter ciągły i jest realizowana systematycznie, zgodnie z możliwościami budżetowymi. Koszty zadań inwestycyjnych są przedstawione w publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej rocznych sprawozdaniach z wykonania budżetu.
Z poważaniem, Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-10-31 14:13:24)
Gdzie znajdę analizy dotyczące potrzeb kulturalnych młodzieży z Puszczykowa?
Michał (2013-10-07 15:05:58)
Szanowny Panie,
analizami aktywności i potrzeb młodzieży z Puszczykowa zajmuje się Komisja Edukacji Kultury i Sportu, która na swych co miesięcznych spotkaniach omawia m.in. działalność młodzieży na polu kulturalnym. Informacje o posiedzeniach Komisji można znaleźć na stronie internetowej www.puszczykowo.pl
Z poważaniem, Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-10-31 15:12:38)
Panie Burmistrzu
Zwracam się do Pana ponownie z pytaniem ,na które nie otrzymałem odpowiedzi (ok 3 m-ce temu).
Na którym miejscu w rankingu ulic znajduje się ul.Azaliowa ?
Proszę o krótką zwięzłą odpowiedź.

Przemysław (2013-09-28 12:15:08)
Szanowny Panie,
ranking dróg i kryteria wyboru ulic przewidzianych do utwardzenia na terenie miasta Puszczykowa znajdują się na stronie internetowej miasta www.puszczykowo.pl, w zakładce Inwestycje. Ulica Azaliowa nie jest uwzględniona w tym rankingu, ponieważ nie była oficjalnie nazwana w momencie jego powstawania w roku 2008.
Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-10-30 12:14:10)
Witam Pana .Chciałabym wiedzieć co to za monitoring na parkingu przy Biedronce? Nie można ustalić sprawczyni,która uciekła z miejsca kolizji.Nie widać nr.rejestracyjnych a zdjęcie osoby prowadzącej pojazd jest bardzo małe i niewyraźne. Widać tylko samochód. Pozostałam z uszkodzonym samochodem a Pani mająca drogie auto uciekła..Szkoda tylko pieniędzy podatników na takie atrapy.Kto zajmował się ustawianiem kamer i czy nadal będzie to niby monitoring? z poważaniem G.B.
Grażyna (2013-09-25 20:25:33)
Szanowna Pani,
na terenie Rynku w Puszczykowie zlokalizowanych jest pięć kamer stacjonarnych i jedna kamera obrotowa. Kamery stacjonarne rejestrują fragmentaryczny obraz terenu Rynku, natomiast kamera obrotowa nie jest na stałe ustawiona na małą płytę parkingową przy Biedronce, lecz rejestruje obraz z terenu całego Rynku i ze względu na bezpieczeństwo obywateli musi pozostać w niezmienionym miejscu. Do tej pory nie spotkaliśmy się z sytuacją, w której obraz zarejestrowany przez kamery jest nieczytelny i uniemożliwia ustalenie wszystkich niezbędnych danych, dlatego też podejmiemy natychmiastowe działania, w celu sprawdzenia jakości obrazu i wpływu czynników zewnętrznych na rejestrowany obraz.
Z poważaniem, Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-10-31 14:11:20)
witam serdecznie mam pytanie czy nie idzie zrobic swiatel na posadzego tam jest masakra o wyjazd ostatnio byl tam wypadek i jak by byly swiatla by nie doszlo to tegiego stanu dziekuje i prosze pomyslec pozdrawiam
bankus (2013-09-11 21:19:14)
Szanowny Panie,
droga numer 430 jest drogą wojewódzką i w związku z planowaną przebudową, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu nie wyraża zgody na jej modernizację.
Z poważaniem,
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta Puszczykowa
(2013-10-30 12:15:09)
Panie Burmistrzu ! Czy jest nadzieja po zamknięciu przejazdu kolejowego na ul.3-Maja , że pojawi się tam tunel dla pieszych i rowerzystów . Pozwolił by on na dojście mieszkańców rejonu ulic Kochanowskiego , Jastrzębiej do sklepów na Nowym Osiedlu oraz na ul.Kraszewskiego . Ponadto ułatwił by dotarcie mieszkańców Mosiny z rejonu ul.Wodnej do Szpitala , jak też nam mieszkańcom ulic z rejonu szpitala i Nowego Osiedla do Mosiny . Pozdrawiam J.Rybczyński
Janusz (2013-08-19 18:41:03)
Szanowny Panie,

projekt na modernizację linii kolejowej Poznań - Wrocław jest już od kilku lat uzgodniony i nie ma możliwości dokonania w nim zmian. Burmistrz Miasta zwracał się z prośbą do PKP o pozostawienie przejazdu w osi ulicy 3 Maja, jednak wniosek nie został uwzględniony w projekcie. Dlatego ten przejazd będzie zamknięty zarówno dla ruchu samochodowego, jak też pieszego. Na terenie naszego Miasta pozostaną czynne dwa przejazdy kolejowe: w ulicy Dworcowej i Poznańskiej. Natomiast na wysokości ulicy Kopernika/Fiedlera powstanie przejście podziemne dla pieszych.

Z poważaniem
Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza
(2013-08-29 12:10:34)
Witam, chciałabym się dowiedzieć kto i dlaczego sadzi nowe drzewa na zakolu Warty? Czy to była jakaś "akcja ekologiczna". Trochę to przypomina "noszenie drzew do lasu" ale może jest jakieś głębsze uzasadnienie, którego nie znamy? Bardzo proszę o wyjaśnienie,
z poważaniem,
Gabriela O.

Gabriela (2013-08-16 10:06:44)
Szanowna Pani,
Z terenów należących do miasta zostały wycięte drzewa. W związku z powyższym decyzją Starosty musieliśmy dokonać nasadzeń zastępczych. Zakole Warty to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można takich nasadzeń dokonać. Większość terenów miejskich to drogi z gęstą infrastrukturą podziemną. Drzewa zasadzone na zakolu to rząd drzew wzdłuż zejścia w stronę Wart. Liczba zasadzonych drzew uzależniona jest od ilości drzew wyciętych
W przypadku niewykonania zasadzeń zastępczych miasto musiałoby zapłacić wielotysięczne kary za wycinkę drzew, m. in pod budowę placu zabaw.
Z poważaniem
Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza
(2013-08-29 12:09:51)
Czy Puszczykowo planuje w dłuższej perspektywie budowę basenu sportowo-rekreacyjnego? Spora część satelitarnych miejscowości Poznania taki basen posiada (i są to miejscowości porównywalne rozmiarem): Suchy Las, Swarzędz, Koziegłowy, Kórnik.
Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Puszczykowo mogło by w tej kwestii połączyć siły z Mosiną. Na dzień dzisiejszy dla kogoś kto lubi (bądź ze względów zdrowotnych wręcz musi) pozostaje jeżdżenie do Poznania albo do Kórnika.
Wiem, że jest basen w SPAlarni, o realnie o pływaniu można myśleć w basenach min 25m.

Bartłomiej (2013-07-17 15:16:19)
Szanowny Panie,

budowa basenu sportowo-rekreacyjnego jest inwestycją bardzo kosztowną, którą bardzo trudno jest zaplanować przy uwzględnieniu wielkości budżetu Puszczykowa. W strategicznych planach inwestycyjnych miasta w zakresie rozbudowy infrastruktury priorytetami są rozbudowa dróg, a także w dalszej perspektywie budowa wielofunkcyjnej sali sportowej, na które przeznaczana jest większość środków inwestycyjnych. Budowa basenu ze środków publicznych jest więc projektem mało realnym do zrealizowania w perspektywie najbliższych lat.

Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2013-07-29 13:56:45)
Szanowny Panie Burmistrzu!
Proszę o wyjaśnienie, czy funkcjonująca przy skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Strażackiej baza ciężkiego sprzętu budowlanego, funkcjonuje zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i za zgodą władz. Czy posiada odpowiednie decyzje środowiskowe i pozwolenia. Czy wiadomo Panu Burmistrzowi, że prócz bazy transportowej na tym terenie funkcjonują duże zbiorniki paliw zaopatrywane przez cysterny. Z tych zbiorników dokonuje się dystrybucji paliw do sprzętu budowlanego. Czy funkcjonowanie bazy paliwowej w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych jest zgodne z prawem, a jeśli tak to jakie przepisy na to pozwalają. Proszę o zbadanie tej sprawy i interwencję, jako że wzmożona ostatnimi czasy aktywność na tym terenie, znacząco przyczynia się do wzrostu hałasu, zanieczyszczenia środowiska, niszczenia nawierzchni dróg i chodników. Zwiększa też bardzo zagrożenie pożarowe w tym rejonie ( zbiorniki paliw ).

Tadeusz (2013-07-16 14:27:37)
Szanowny Panie,
teren u zbiegu ulic Poznańskiej i Strażackiej  w obowiązującym do 2003 roku planie zagospodarowania przestrzennego miasta Puszczykowa przeznaczony był pod teren usług innych. W okresie od 2004 do 10.06.2013 dla tego obszaru nie obowiązywał żaden plan zagospodarowania przestrzennego. Od 11.06.2013 obowiązuje Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Puszczykowie w rejonie ulic: ks. Posadzego, Kościelnej, Piaskowej, obręb Puszczykowo, ark. 5, 7, 8 - uchwała Nr 208/13/VI Rady Miasta Puszczykowa z dnia 23 kwietnia 2013r. - opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego rok 2013 , poz. 3704 z dnia 27 maja 2013r.
W planie tym jest to teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej lub usługowej, gdzie dopuszcza się lokalizację:
- zabudowy usługowej jako funkcji samodzielnej; usług nieuciążliwych: towarzyszących funkcji mieszkaniowej w zakresie usług oświaty, kultury, handlu o powierzchni sprzedaży nie więcej niż 200 m2, bankowości, administracji, sportu, turystyki i rekreacji, zdrowia i opieki społecznej, gastronomii, obsługi biurowej,
- jednego wolno stojącego budynku gospodarczo-garażowego o powierzchni nie przekraczającej 65,0m2 na jednej działce budowlanej, przy czym na działkach z granicą frontową od strony ulicy KD-Z sytuowanie wyłącznie w głębi działki.
a) w przypadku lokalizowania usług oświaty jak dla terenów zabudowy związanej ze stałym lub czasowym pobytem dzieci i młodzieży,
b) w przypadku lokalizowania usług sportu, turystyki, rekreacji i wypoczynku jak dla terenów rekreacyjno – wypoczynkowych,
c) w przypadku lokalizowania usług opieki społecznej jak dla terenów domów opieki społecznej,
d) w pozostałych przypadkach jak dla terenów przeznaczonych na cele mieszkaniowo – usługowe,

Dla budynków istniejących w dniu uchwalenia planu niespełniających ustaleń planu w zakresie parametrów zabudowy, zachowanie przy przebudowie ich parametrów zabudowy w zakresie wysokości, geometrii dachu, powierzchni zabudowy, intensywności zabudowy i minimalnego udziału powierzchni biologicznie czynnej.

Ewentualne oddziaływanie czy uciążliwość prowadzonej na terenie nieruchomości działalności powinna być ograniczona do granic posesji.

Przeprowadzenie kontroli stanu zabudowy, poszczególnych obiektów, zgodności działalności z pozwoleniem na budowę lub decyzją o zmianie sposobu użytkowania - leży w kompetencji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Poznaniu ul. Zielona 8.

W celu ograniczenia uciążliwości związanych z ruchem pojazdów ciężarowych, Miasto wprowadziło zakaz wjazdu samochodów ciężarowych na ulicę Strażacką.
Ponieważ pojazdy korzystające z bazy firmy przy ul. Poznańskiej systematycznie niszczą pas drogi ulicy Poznańskiej, Burmistrz wystąpił do firmy z propozycją poszerzenia wjazdu od strony ul. Poznańskiej. Określono jakie warunki techniczne muszą być spełnione przy wykonywaniu ww prac. Pomimo deklaracji ze strony firmy poszerzenia wjazdu w terminie do 30.06.2013 roku na ich koszt, żadne prace nie zostały wykonane. Pas zieleni już kilkakrotnie był odtwarzany na koszt Miasta, Straż Miejska dwukrotnie ukarała mandatami karnymi kierowców pojazdów ciężarowych za niszczenie pasa zieleni w obrębie wjazdu na teren bazy firmy.

Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2013-07-30 15:25:03)
1. Kiedy mieszkańcy Puszczykowa zostaną poinformowani na jakie konto/subkonto mają wnosić opłaty za wywóz śmieci? Dotychczas docierają do nas tylko informacje o tym, że opłaty mamy wnosić najpóźniej do 15 każdego miesiąca.
2. Czy w przypadku przyjazdu do nas kogoś na na przykład 2 tygodnie mamy obowiązek zgłaszania zmiany ilości osób śmiecących w naszym gospodarstwie? A czy w wypadku wyjazdu mieszkańców na czas przypuśćmy trzech tygodni możemy odliczyć te osoby od kosztów wywozu śmieci?

Krystyna (2013-07-10 19:09:00)
Szanowna Pani,
19 lipca br. rozpoczęliśmy roznoszenie indywidualnych numerów kont, na które będą Państwo wpłacać należność za odbiór odpadów. Osoby roznoszące pisma posiadają imienny identyfikator z pieczątką Urzędu Miejskiego w Puszczykowie, a także imienne upoważnienie wystawione przez Związek Międzygminny Centrum Zagospodarowania Odpadów „Selekt”. Lista osób upoważnionych znajduje się na stronie internetowej miasta w dziale rewolucja śmieciowa – baner po prawej stronie z rysunkiem kubła na śmieci. Opłaty należy dokonać do końca miesiąca. W deklaracji wskazuje się liczbę osób faktycznie zamieszkałych na danej nieruchomości (zamieszkałych z zamiarem stałego pobytu). Odpowiadając na trzecie Pani pytanie, chcąc odliczyć opłatę w związku z wyjazdem mieszkańców danej posesji należy złożyć korektę deklaracji, w której wylicza się stawkę od osoby na miesiąc. Korektę trzeba złożyć w ciągu 14 dni od wystąpienia zmian. Nowa stawka będzie wówczas obowiązywała od kolejnego miesiąca.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2013-07-29 13:55:47)
Dzień dobry!
Proszę uprzejmie o podanie aktualnego harmonogramu na drugie półrocze wywozu śmieci i pozostałych odpadów komunalnych .
Dziękuję
Z poważaniem
Daniel Pawlicki

Daniel (2013-07-01 12:34:17)
Szanowny Panie,
harmonogram odbioru odpadów segregowanych i niesegregowanych nie uległ zmianie. Harmonogram jest dostępny na stronie internetowej miasta, w dziale rewolucja śmieciowa – baner po prawej stronie z rysunkiem kubła na śmieci. Na początku lipca był również dostarczony wraz z workami na śmieci do każdego z właścicieli nieruchomości przez przedstawiciela firmy Eko Rondo, która w imieniu Międzygminnego Związku Selekt będzie odbierał odpady z terenu Puszczykowa.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2013-07-29 13:54:53)
Witam

Proszę o zgodę i przesłanie informacji na temat ilości dróg i kilometrów w mieście i gminie Puszczykowo.
Informacja ta jest mi niezbędna do uzupełnienia danych potrzebnych do pracy jaką piszę na wydziale transportu Politechniki Poznańskiej.


dziękuje
Bartosz Kozłowski

Bartosz (2013-05-09 13:36:46)
Szanowny Panie,
w Puszczykowie łączna długość dróg utwardzonych (nawierzchnia bitumiczna, kostka brukowa, beton) wynosi 43 km. Drogi nieutwardzone (tłuczeń, grunt) łącznie wynoszą 34,2 km. W mieście znajduje się 158 ulic. Życzę powodzenia przy pisaniu pracy.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta
(2013-05-23 11:00:52)
Dzień dobry. Ponad dwa lata temu kilkukrotnie zgłaszałam prośbę o naprawę oświetlenia przy ul. Wodziczki, ulicy, która prowadzi przez las. Wystosowałam też listowną prośbę (poczta, mail). Poza odpowiedziami o planowanej interwencji nic się nie wydarzyło w kwestii naprawy oświetlenia.

Drogę tę codziennie pokonuje wielu mieszkańców (w tym dzieci) i niesprawne oświetlenie nie daje komfortowego powrotu do domu.

Aktualnie nie stawiam już pytania - te zadawałam już kilkakrotnie, ale proszę o naprawę oświetlenia do końca maja 2013 roku (co stanowić będzie trzyletni czas Państwa reakcji).

Z poważaniem.

Alicja (2013-05-01 23:59:55)
Szanowna Pani,
nieprawdą jest, że oświetlenie na ulicy Wodziczki jest niesprawne od ponad dwóch lat. Od tego czasu w korespondencji z Urzędem Miejskim zgłasza Pani bieżące usterki w postaci mrugających pojedynczych żarówek. Żarówki są wymieniane, a instalacja jest monitorowana. Wczoraj została zlecona kontrola całej linii oświetleniowej na ul. Wodziczki. Stwierdzono przepalenie się 2 żarówek, które zostaną wymienione w dniu jutrzejszym tj. 24.05. br.
Z poważaniem
Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza
(2013-05-23 11:02:44)
witam Pana Burmistrza
Od kilkunastu dni panuje wiosenna pogoda .od kiedy będzie można się spodziewać naprawy chodników po pracach kablowych .Pofałdowane płytki a także ich brak na 3Maja3 nie tylko szpeci ale jest niebezpieczne (mój ojciec jest słabo widzący i taki tor przeszkód jest bardzo uciążliwy) Pozdrawiam

Marian (2013-04-18 17:02:48)
Szanowny Panie,
z powodu przedłużającej się zimy firma Inea, nie mogła przystąpić do naprawy uszkodzonych chodników. Prace naprawcze na terenie Puszczykowa zostały rozpoczęte i mają zostać zakończone do 30 kwietnia. Niemniej Pana interwencja została przekazana do firmy Inea. W razie braku naprawy chodnika na ulicy 3 Maja do dnia 30 kwietnia proszę o kontakt z pracownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej, p. Alicją Marciniak pod nr tel 61 898 37 lub email: marciniak@puszczykowo.pl
Z poważaniem Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta
(2013-04-25 15:28:34)
Miasto Puszczykowo zamierza zakupić budynek na Rynku z przeznaczeniem m.innymi na potrzeby biblioteki. Mam pytanie - czy władze miasta sprawdziły nośność stropów w w.w. budynku? Książki w takiej ilości jaka jest w bibliotece sporo ważą i mocno obciążą stropy budynku. Moim zdaniem należy wykonać ekspertyzę budowlaną przez uprawnionego budowlańca dotyczącą wytrzymałości stropu na potrzeby biblioteki.
Ryszard (2013-02-24 17:39:52)
Szanowny Panie,

Zakupiony przez miasto budynek na Rynku z założenia miał pełnić funkcje publiczne, więc nie wprowadzono w tym zakresie żadnej zmiany. Obecnie jesteśmy na etapie rozważania wariantów zagospodarowania tego obiektu. Nie została podjęta ostateczna decyzja o przeznaczeniu tego budynku. Jednocześnie analizowane są zapotrzebowania lokalowe na najbliższe lata w Szkole Podstawowej nr 1. Rozbudowa Szkoły Podstawowej to bardzo wysoki koszt, min. 2 miliony zł. Natomiast zwiększona liczba uczniów dotyczy tylko kilku pierwszych roczników. Decyzja jaka zostanie podjęta, uwzględniająca uwagi mieszkańców, jak i analizy, ma służyć wszystkim mieszkańcom, rozwiązać problemy lokalowe szkoły, jak i rozwinąć bazę lokalową miasta – służącą jego obywatelom.

Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2013-03-29 12:19:55)
Dzień dobry,
Dziękuję za odpowiedź dotyczącą mojego pytania dotyczącego prawidłowego oznakowania strefy parkowania na rynku przed sklepem Biedronka.
W związku z udzieloną odpowiedzią proszę o dodatkową informację czy i kiedy mogę się spodziewać publikacji wyników kontroli o której wspomina Pan Burmistrz w swojej odpowiedzi.
Z poważaniem,
Arkadiusz Kulik

Arkadiusz (2013-02-21 15:29:48)
Szanowny Panie,
Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy oznakowania zgadzamy się z Pana opinią, że oznakowanie parkingu, znajdującego się przy sklepie Biedronka na Rynku powinno być uzupełnione o dodatkowe znaki. Część prac naprawczych została już wykonana. Natomiast prace związane z oznakowaniem pionowym zostaną przeprowadzone przy sprzyjających warunkach pogodowych. W sprawie nieprawidłowości nakładania mandatu przez Straż Miejską prowadzone jest postępowanie wyjaśniające przez Wielkopolską Komendę Policji.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza
(2013-03-29 12:19:04)
Szanowny Panie Burmistrzu,

Sprawa dotyczy wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych na parkingu przed sklepem "Biedronka" w Puszczykowie.

W związku z nieprawidłowościami w działaniach Komendanta Straży Miejskiej w Puszczykowie zwracam się do Pana Burmistrza o spowodowanie działań mających na celu przywrócenie porządku prawnego.

Poniższy przypadek dotyczy parkingu zlokalizowanego przed sklepem Biedronka na puszczykowskim rynku:

Aby wystąpiły podstawy do nałożenia mandatu karnego za parkowanie pojazdu na w/w miejscu musi nastąpić wykroczenie. W tym wypadku niedostosowanie się do znaków pionowych i poziomych. Moim zdaniem w tej sytuacji nie ma ani znaku pionowego (D18 czy D18a) ani poziomego. Tabliczka T-29 nie jest znakiem drogowym. Tym bardziej, że nie wiadomo którego miejsca dotyczy. Tak więc nakładanie mandatów karnych przez Straż Miejską w Puszczykowie (z art. 92 KW) nie powinno mieć bezwzględnie miejsca. Nie wspominając, ilu Naszych mieszkańców już zostało niesłusznie ukaranych za nieprawidłowe oznakowanie i tym samym nieprawne interwencje Straży Miejskiej.

Ponadto oczekuję iż zostaną podjęte czynności związane z prawidłowym oznakowaniem tego miejsca jak również podjęcie czynności powodujących "anulowanie-zwrot" nałożonych mandatów karnych. W celu przypomnienia, za parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych.

Proszę zwrócić uwagę, że kwoty z mandatów nakładanych przez SM zasilają budżet Puszczykowa, zatem środki pochodzące z mandatów nakładanych na puszczykowskim rynku stanowią nielegalna formę dodatkowego „opodatkowania” zwanym potocznie podatkiem szeryfa.

Informuję również iż zwrócę się do wielkopolskiego Komendanta Policji o przeprowadzenie czynności kontrolnych w Straży Miejskiej w Puszczykowie z powodu szeregu nieprawidłowości. Poinformuję również mieszkańców Naszego miasta o sytuacji w lokalnych mediach.

Poniżej cytuję wyjaśnienie z Dziennika Gazety Prawnej dotyczącego problemu oznakowania miejsc dla osób niepełnosprawnych. .

*„Za parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości 500 zł. Bywa jednak, że straż miejska wezwana do interwencji nie podejmuje na miejscu czynności. Powodem takiego zachowania funkcjonariuszy jest złe oznakowanie tego typu miejsc postojowych.

– Sytuacje, gdy straż miejska odstępuje od interwencji z uwagi na nieprawidłowe oznakowanie takich miejsc, rzeczywiście się zdarzają, ale nie są zbyt częste – mówi Monika Niżniak, rzeczniczka stołecznej Straży Miejskiej. Zaznacza, że tak jest, gdy na przykład oznakowanie jest niewłaściwego koloru albo namalowane odręcznie, a nie według szablonów i wymiarów określonych w przepisach.

Zasady oznakowywania miejsc dla osób niepełnosprawnych określa rozporządzenie ministra infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. nr 220, poz. 2181 z późn. zm.).

Oznakowanie miejsc

W przypadku miejsc postojowych dla niepełnosprawnych problem polega na tym, że powinny być one oznakowane znakami pionowymi i poziomymi. Bywa, że zarządca terenu (np. na parkingu sklepowym) stawia wyłącznie znaki pionowe oznaczone symbolem D18 (miejsce parkingowe) lub D18a (parking – miejsce zastrzeżone) i dodatkowo zamieszcza tabliczkę informującą, że miejsce jest dla osób niepełnosprawnych (znak T-29). Zapomina jednak o oznakowaniu poziomym. W takim przypadku straż miejska wezwana do interwencji, gdy nieuprawniony kierowca zajął takie miejsce, niewiele może zrobić.

Rozporządzenie zaleca, by miejsce dla niepełnosprawnych miało znak pionowy D-18 lub D-18a wraz z tabliczką T-29, na której namalowany jest symbol osoby niepełnosprawnej. Natomiast oznakowanie poziome powinno zawierać znak P-24, czyli namalowany białą farbą symbol osoby niepełnosprawnej. Oczywiście muszą być też wymalowane linie oznaczające miejsce postoju. Dopuszcza się też znak poziomy P-29 (koperta), który informuje, że miejsce jest zastrzeżone. Jest on stosowany, gdy wykorzystano pionowy znak D18a (parking – miejsce zastrzeżone). W takiej kopercie również musi się znaleźć symbol osoby niepełnosprawnej – znak P-24.

Znaki poziome

Rozporządzenie określa jednak, że miejsca dla niepełnosprawnych mogą być oznaczone wyłącznie znakami poziomymi – o ile są one prawidłowe. W takiej sytuacji zaleca się jednak, by równolegle stosowano znaki pionowe. Nie jest to jednak konieczność. Dlatego, jeżeli miejsce postojowe ma tylko znaki poziome, to istnieje podstawa do interwencji ze strony straży miejskiej. Potwierdza to Adam Jasiński, konsultant w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

– Miejsce dla osoby niepełnosprawnej może być oznaczone tylko znakami poziomymi. Zaleca się jednak stosowanie także oznakowania pionowego, które jest lepiej widoczne – mówi Adam Jasiński. Dodaje, że problem pojawia się, gdy spadnie śnieg.

Okazuje się bowiem, że jeżeli znak poziomy jest nieczytelny (zasypany przez śnieg), a nie ma znaku pionowego, to wówczas kierowca parkujący na miejscu dla osoby niepełnosprawnej nie zostanie ukarany. Dlatego zarządca parkingu
powinien dbać o czytelność oznakowania.

W sytuacji, gdy zarządca nie stosuje pionowego oznakowania, powinien pamiętać, że nawet poziome znaki muszą być wyrysowane według zasad określonych w rozporządzeniu.”

* Źródło: Dziennik Gazeta Prawna Artykuł z dnia: 2011-05-24

Z poważaniem,
Arkadiusz Kulik
Puszczykowo, dnia 11 lutego 2013

Arkadiusz (2013-02-11 11:33:26)
Szanowny Panie,
Bardzo Panu dziękuję za uwagi przekazane za pomocą formularza "Pytanie do burmistrza". Jednocześnie informuję, iż zobowiązałem pracowników Urzędu Miejskiego, odpowiedzialnych za prawidłowe oznakowanie ulic i parkingów na terenie naszego miasta, aby mając na uwadze Pana uwagi, przeanalizowali oznakowanie parkingu, znajdującego się przy sklepie Biedronka na Rynku. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości lub braków w oznakowaniu zostali oni zobowiązani do ich niezwłocznego uzupełnienia.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza Miasta
(2013-02-20 13:48:31)
Szanowny Panie Burmistrzu,

piszę w imieniu swoim i czytelników współprowadzonego przeze mnie bloga Zielone Puszczykowo. Chciałbym zapytać o ankietę w sprawie lokalizacji dyskontu spożywczego na rogu Magazynowej i Poznańskiej. Trochę mnie dziwi, że akcja przeprowadzana przez prywatnego inwestora i wbrew interesom miasta oraz mieszkańców najbliższej okolicy zostaje tak lekko potraktowana. W informacji na oficjalnej stronie miasta nie podano nawet treści pytania. Co więcej nie bardzo wiadomo, dlaczego w tej sprawie mają się wypowiadać wszyscy mieszkańcy Puszczykowa, a nie tylko okolic żywotnie zainteresowanych wybudowaniem/niewybudowaniem marketu. Ta ankieta, poza ewentualnym sukcesem propagandowym inwestora, nie ma żadnej wartości merytorycznej. Może lepiej było zorganizować prawdziwy sondaż, z prawdziwymi pytaniami i przedstawieniem sprawy z różnych punktów widzenia? Czy mogę prosić o wyjaśnienie celowości tego przedsięwzięcia (jak rozumiem jest opłacane z pieniędzy prywatnych ale organizowane za zgodą miasta) oraz ewentualnego wpływu na decyzję SKO oraz Pańską w zakresie pozwolenia na budowę? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin Muth / Zielone Puszczykowo

Marcin (2012-11-09 13:54:43)
Szanowny Panie,
Wiadomość na stronie internetowej miasta dokładnie informuje o zleceniodawcach i charakterze ankiety na temat powstania sklepu dyskontowego u zbiegu ulic Poznańskiej i Magazynowej. Zamieszczono ją właśnie po to, żeby mieszkańcy wiedzieli, że nie jest to inicjatywa Urzędu Miejskiego. Nie podano treści pytania, bo nie ustalał go nikt z UM. Zasięg badania został określony przez zlecającego. Miasto nie ma podstaw prawnych do udzielania lub nieudzielania zgody na badania ankietowe. Podmiot zlecający badania został uprzedzony o braku wpływu ich wyników na decyzje administracyjne. Jeśli będzie taka potrzeba Rada Miasta może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych określając samodzielnie zasięg oraz formę badania.

Pragnę zauważyć, że informacja na stronie internetowej zapobiega również takim niebezpieczeństwom jak podawanie się osób za ankieterów lub nieuczciwe wyciąganie od mieszkańców dodatkowych informacji – takie sytuacje miały miejsce choćby podczas spisu powszechnego.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-11-16 14:41:45)
Witam Panie Burmistrzu!

Ostatnio wiele ulic w pobliżu naszej zostało pokrytych kostką brukową jak np. ul. Langego. I teraz pierwsze pytanie:

1. Czy ul. Reja również jest przewidziana do pokrycia kostka? Jeśli tak to na kiedy jest planowane rozpoczęcie prac?

2. Zakładając, że ul. Reja została przewidziana do pokrycia kostką to czy planowane jest również wykonanie "garbów" ograniczających prędkość? Bo martwi nas fakt iż na ulicach świeżo zrobionych takich garbów nie ma a co za tym idzie kierowcy rozwijają zdecydowanie zbyt duże prędkości. Martwi nas to ze względu na fakt iż jesteśmy rodzicami 3 letniego dziecka a na naszej ulicy mieszkają jeszcze inne dzieci o które z pewnością martwić się będą inni rodzice...

Filip (2012-09-19 08:20:29)
Szanowny Panie,
Według rankingu budowy dróg uchwalonego przez Radnych Miasta Puszczykowa ulica Reja znajduje się obecnie na 42 pozycji. W związku z tym na dzień dzisiejszy niemożliwym jest określenie dokładnej daty budowy tej ulicy. O budowie progów zwalniających decydują mieszkańcy budowanej ulicy na spotkaniu organizowanym przez Burmistrza przed rozpoczęciem budowy.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-10-01 15:15:10)
Na ul. Nowowiejskiego niedawno została położona nowa nawierzchnia z kostki brukowej.Mam pytanie cóż to za partacze wykonali tą prace, dawno nie widziałem tak nie równo położonej kostki. Dlaczego nie jest to zrobione tak jak na ul.Norwida (pilnowali radni rzetelności wykonanej pracy).Kto poza tym odebrał taki bubel za który prawdopodobnie zapłacono z naszych podatków
z poważaniem W. D.

Waldemar (2012-09-15 19:30:24)
Szanowny Panie,
Pana wątpliwości i uwagi zostały przekazane zarówno głównemu wykonawcy, jak i inspektorowi nadzoru. Roboty związane z budową ulicy Nowowiejskiego zostały zakończone i odebrane bez uwag, a prowadzone były zgodnie z projektem zatwierdzonym przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Proponuję Panu spotkanie z głównym wykonawcą w najbliższy czwartek o godz. 14.00 na ul. Nowowiejskiego.
Z poważeniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-10-02 09:34:10)
Witam
Kilka dni temu zwróciłam się drogą internetową do Wielkopolskiego Parku Narodowego z prośbą o wycięcie gałęzi zwieszających się na ulicy Podleśnej na odcinku od ulicy Słonecznej do ulicy Cienistej. Uniemożliwiają one swobodny przejazd, wykluczją wymijanie dwóch pojazdów lub jednoczesną jazdę samochodu i rowerzysty. Poza tym kłują-bo są to głównie gałęzie akacji. Nie wiem czy taka wycinka leży w gestii WPN czy Urzędu Miejskiego-na razie zero reakcji-w związku z powyższym proszę o zainteresowanie się tą sprawą.
Z poważaniem Anna

Anna (2012-09-04 19:14:39)
Szanowna Pani,
Wycinka ta leży w gestii Wielkopolskiego Parku Narodowego, dlatego w ubiegłym tygodniu zwróciłem się do dyrektora WPN z prośbą o wycięcie gałęzi drzew z pasa drogowego przy ulicy Podleśnej.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-10-01 14:58:10)
Szanowny Panie Burmistrzu,

Jestem przyszłym mieszkańcem Puszczykowa (w tej chwili rusza budowa).
Parę dni temu przechodziłem ulicą Dworcową koło pięknie wyremontowanego dworca w Puszczykówku. Bardzo zdziwiłem się, że pozwolono aby obok stanęła szpetna budka z hot dogami, stojąca na betonowych klockach.
Czy takie brzydkie konstrukcje powinny stać w reprezentacyjnych miejscach miasta?

Z poważaniem,
Michał Goc

Michał (2012-08-26 18:49:02)
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie wyjaśniam, że zgoda na ustawienie budki z hot-dogami została wydana tylko czasowo do 30.09.2012r. Z uwagi na fakt, że architektura obiektu odbiega od wstępnie przedstawionych informacji dotyczących jej wyglądu i estetyki, zgoda ta nie zostanie przedłużona.

Z poważaniem
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta

(2012-09-05 10:33:24)
Szanowny Panie Burmistrzu zwracam się z zapytaniem o dziki swobodnie chodzące po naszych ulicach.Mieszkam na Starym Puszczykowie na ulicy Gołębiej,w niedzielę około godziny 23.00 z ulicy Zalesie na ulicę Gołębią"wymaszerowało"pięć dzików i nie były to małe warchlaczki tylko dorosłe sztuki.Zwracam się z zapytaniem co miasto zrobi w tym kierunku bo dziki chodzą także w biały dzień a za chwilę dzieci zaczną chodzić do szkoły bo dziki maszerują po obu końcach Gołębiej,na Zalesiu i na Pszenicznej.Czy będzie musiało dojść do jakiegoś nieszczęścia to miasto dopiero się tym zainteresuje?Wypłaszanie poprzez włączanie "koguta"przez straż miejską nie daje żadnych rezultatów więc może czas pomyśleć o innej metodzie.Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszka (2012-08-21 18:39:59)
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie wyjaśniam, że w lipcu w Urzędzie Miejskim w Puszczykowie zorganizowano spotkanie w tej sprawie, na którym ustalono, że przyczyną obecności dzików na posesjach jest przede wszystkim brak ogrodzeń i uprawy na działkach, przyciągające zwierzęta na żer.
Leśnicy, myśliwi i strażnicy leśni apelują, aby mieszkańcy, mający swoje domy w okolicach, gdzie żerują dziki, uporządkowali swoje ogrody (kompostowniki, sterty gałęzi, zarośla z chwastami) i wykonali trwałe ogrodzenia posesji (płoty, siatki, ogrodzenia z elektryzatorem tzw. elektryczne pastuchy).
Obecni na spotkaniu przedstawiciele Nadleśnictwa i Koła Łowieckiego zaznaczyli, że redukcja zwierzyny na terenie Miasta jest niemożliwa i nie mają prawa wykonywania polowania na terenach zabudowanych, gdyż zwierzyna w stanie wolnym jest własnością Skarbu Państwa, natomiast ich działalność polega na planowaniu wielkości hodowli i prowadzeniu hodowli na terenie obwodów łowieckich.
Ustalono również, że Urząd Miejski opracuje zalecenia co należy robić, aby zniechęcić dziki do żerowania w pobliżu domów i przekaże je zainteresowanym mieszkańcom. Ponadto Miasto wystąpiło też z pismem do Dyrekcji Wielkopolskiego Parku narodowego z pytaniem, w jaki sposób jest prowadzona gospodarka łowiecka na terenie WPN, czy jest ograniczana liczebność dzików (nadmierny wzrost populacji dzików może stworzyć zagrożenie wystąpienia chorób, w tym pomoru świń). Drugie pismo zostało skierowane do Starostwa Powiatowego z prośbą o wskazanie miejsca, do którego należy przewozić odłowioną zwierzynę.
Przedstawiciele Nadleśnictwa Konstantynowo oraz Koła Łowieckiego „Żbik” w Mosinie deklarują przeprowadzenie pogadanek w szkołach na temat postępowania w przypadkach kontaktu z dziką zwierzyną w okresie roku szkolnego, i innych problemów związanych z obecnością zwierząt na terenie zamieszkałym przez ludzi.

Z poważaniem
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza

(2012-09-05 10:19:42)
Witam
Dokładnie 30 czerwca ubiegłego roku prosiłam o interwencję w sprawie gałęzi wrastających w linię energetyczną na odcinku ulicy Podleśnej od Urzędu Miejskiego do skrzyżowania z ulicą Jasną. Otrzymałam odpowiedź że sprawa została przekazana na posterunek energetyczny w Mosinie celem pilnej kontroli. Minął ponad rok a gałęzie rosną sobie dalej. W maju b. roku jeszcze raz osobiście byłam w urzędzie w pierwszym budynku na pokoju nr 1. Uprzejmy pan poinformował mnie że sprawę pilnie wyjaśni.Do dnia dzisiejszego gałęzi nie wycięto. Być może ktoś uznał że owe gałęzie niczemu nie przeszkadzają-sądzę jednak że sprawą nikt się poprostu nie zainteresował.W przeszłości kilkakrotnie dochodziło do zwarcia przewodów właśnie przez gałęzie targane wiatrem. Liczę na ostateczne wyjaśnienie tej sprawy.
Z poważaniem Anna

Anna (2012-07-26 17:33:43)
Szanowna Pani,

każdą interwencję zgłaszaną przez Mieszkańców niezwłocznie przekazujemy do realizacji firmom zgodnie z kompetencjami. Gałęzie wrastające w linie napowietrzne z pewnością mogą spowodować zagrożenie nie tylko dla Mieszkańców, ale także mogą spowodować awarię samych linii. Po naszym zgłoszeniu ENEA ocenia potencjalne zagrożenie i zleca wykonywanie prac, wg ustalonej przez siebie kolejności. W dniu 3 sierpnia 2012 roku wysłano kolejne pismo z prośbą o usunięcie kolizji drzew z liniami napowietrznymi na wybranych odcinkach ulic, z wnioskiem o dokonanie przeglądu wszystkich zadrzewionych odcinków dróg na terenie naszego Miasta.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-08-09 12:31:55)
Dlaczego nie ma możliwości wejścia na boisko Szkoły Podstawowej od strony ulicy Poznańskiej?

Kto posiada uprawienia do otwierania bramy, i kto te prawa nadał?

Jakiś czas temu widziana była osoba otwierająca tę bramę jedynie w celu przejścia tamtędy, po czym ponownie ją zamknęła, aby nikt inny nie mógł wejść na boisko.

Jakub (2012-07-24 18:43:25)
Szanowny Panie,
administrowaniem boiska zajmuje się dyrektor Gimnazjum nr 1. Ze względu na bezpieczeństwo oraz liczne zniszczenia i zaśmiecenie terenu wejście na boisko od ul. Poznańskiej na noc jest zamykane. W okresie wakacji furtka od ul. Poznańskiej otwarta jest od godz. 7.00 do godz. 14.30, a podczas roku szkolnego w godzinach 7.00 do 18.30. Na boisko sportowe, dostępne 24h/dobę, można wejść przez główną bramę szkoły, czyli od ul. Podgórnej.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza Miasta
(2012-07-26 11:27:16)
Szanowni Państwo!

Dziękuję bardzo za wspaniały, energetyczny (jakże by inaczej) koncert Luxtorpedy podczas dni Puszczykowa. To był trafiony wybór! Byłam zaskoczona informacją,że to w sumie- z racji pochodzenia lidera-zespół puszczykowski. Wielki plus za zorganizowanie uczestnikom powrotu do domu! Oby więcej tak miłych i sprawnie przeprowadzonych imprez.

Pozdrawiam Pana Burmistrza i całe Puszczykowo!


Honorata (2012-06-18 19:41:13)
Szanowna Pani,
Dziękuję za słowa uznania. Jestem dumny, że w Puszczykowie mieszka tak wielu utalentowanych ludzi, którzy rozsławiają nasze miasto. Zapraszam na kolejne puszczykowskie imprezy.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 09:54:51)
Szanowny Panie Burmistrzu, z uwagi na obecność Muzeum Fiedlera i siedziby firmy Sevroll od wielu miesięcy istnieje na naszej ulicy problem z dojazdem do posesji. Częstokroć kierowcy parkują auta po obu stronach ulicy, uniemożliwiając skręt z ulicy Fiedlera w ulicę Słowackiego (zbyt mało miejsca na manewr). Proszę pomyśleć o zakazie parkowania dla odwiedzających Muzeum i skierowaniu ich na pobliski parking dla autobusów mieszczący się u wylotu ulicy Fiedlera.Nadmienić należy, że wzdłuż ulicy Słowackiego nie ma chodnika i bezpieczeństwo pieszych w takim tłoku również jest zagrożone. Z poważaniem mieszkanka ulicy Słowackiego.
Magdalena (2012-06-13 13:07:39)
Szanowna Pani, problem komunikacyjny w okolicy Muzeum Arkadego Fiedlera jest nam znany. Zdajemy sobie sprawę, że zwiększona ilość samochodów związana z ruchem turystycznym jest uciążliwa dla Mieszkańców. Jednak wprowadzenie ograniczeń ruchu, jakie Pani proponuje, jest niemożliwe. Nie możemy tak drastycznie ograniczać dostępu turystom do Muzeum, jednej z wizytówek naszego Miasta, w tym osobom niepełnosprawnym i z małymi dziećmi. Przed laty ograniczono wjazd autobusów w ulicę Fiedlera i to już w znacznym stopniu zwiększyło bezpieczeństwo pieszych i spokój Mieszkańców. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby wspomniane uciążliwości komunikacyjne, były jak najmniejsze. Straż Miejska zwiększy kontrole sposobu parkowania w okolicy Muzeum, ze szczególnym uwzględnieniem skrzyżowań ulic.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 09:53:42)
Kiedyś p. Burmistrz obiecał kosz na śmieci na przystanku na ul Poznańska/Kopernika, kosza do dziś nie ma. Rozumiem że urząd ma teraz na głowie ważniejsze sprawy jak np strącanie ze stołków ludzi, powszechnie szanowanych i dobrych w tym co robią (konkursy dyrektorskie). Ot cała puszczykowska "normalność".
Anna (2012-06-08 18:22:15)
Szanowna Pani,
dziękuję za troskę o utrzymanie czystości na terenie Miasta. Przy ulicy Poznańskiej jest już zamontowanych 30 koszy na odpady w miejscach, gdzie przemieszcza się najwięcej ludzi. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są znacznie większe, jednak możliwości finansowe miasta są ograniczone. Kosz, o który Pani wnioskuje, zostanie zamontowany do końca lipca. Przypominam Pani, że zgodnie z regulaminem, na pytania które nie zostały podpisane imieniem i nazwiskiem nie odpowiadamy. W tym przypadku, kolejny już raz, zrobiliśmy dla Pani wyjątek. Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 09:52:28)
witam
dot. przedłużenia lini autobusowej dla mieszkańców ul.3 maj za torami. Mam nadzieję ze temat jest Państwu znany. Proszę o ponowne rozpatrzenie tej prośby - wcześniej ten problem moinitował kilkakrotnie Pan Przemysław.
Dojście do szkoły, na dworzec PKP, do szpitala, przedszkola,kościoła, mieszkańców tej części miasta jest bardzo kłopotliwe. Mieszkańcy tej części Puszczykowa aby dojść do tzw. Centrum miasta zdani są tylko na swoje nogi, dzieci z tornistrami muszą pokonać spory odcinek same aby dojść do szkoły - gdyż przystanek autobusowy jest w takim miejscu że do szkoły opłaca się dojść pieszo niż czekać na autobus.
Widok Babć maszerujacych po wnuki do przedszkola czy szkoły też nie jest nam obcy latem jest jeszcze ok ale zimą po kolana w śniegu, bądż w czasie roztopów w wodzie bo kierunek przez przejazd w stronę przedszkola też stanowi swego rodzaju wyczyn. Obawiam się tylko jednego że kiedyś moze się coś stać mam 2 dzieci, pracuję muszę dojechać do P-ia, i jak sobie pomyśle że moje dzieci będą musiały ten odcienk pokonać same bez opieki osoby dorosłej ogarnia mnie strach. Dochodzę do wniosku że nie ma co narażać Je na niebezpieczeństwo tylko zapisać je do szkoły w Poznaniu, szkoda bo w końcu my też wyberamy włodarzy miasta tylko oni o pewnych rejonach "swojego" miasta nie pamiętają.

małgorzata (2012-05-21 11:34:17)
Szanowna Pani,
problem komunikacji zbiorowej na terenie naszego Miasta był już wielokrotnie dyskutowany, również z udziałem Radnych Rady Miasta. Były przedstawiane propozycje rozbudowy systemu komunikacji zbiorowej, np. o dodatkową linię przez Stare Puszczykowo, linię mikrobusów łącząca Puszczykowo i Mosinę – właśnie ulicą 3 Maja. Problemy, jakie się pojawiły, to z jednej strony koszty dla Miasta, z drugiej opłacalność dla przewoźnika. W ostatnich latach pojawiły się w okolicy Puszczykowa nowe linie autobusowe, np. linia łącząca Sasinowo z Puszczykowem i Mosiną. Ten przewoźnik przy konstruowaniu przebiegu trasy, kierując się potrzebami mieszkańców, również nie uwzględnił ulicy 3 Maja. Wszystkie jednak propozycje w ostateczności sprowadzają się do możliwości i kosztów. Możliwości nasze są ograniczone, ponieważ jesteśmy związani porozumieniem międzygminnym z ZTM w Poznaniu. Każda zmiana trasy, czy dodatkowa trasa musi być akceptowana również przez pozostałych członków porozumienia. Należy przypuszczać, że np. dodatkowe kursy autobusów do Mosiny ulicą 3 Maja, nie są istotne dla mieszkańców Komornik, czy Lubonia, tym samym nie będzie akceptacji wprowadzania takich zmian. Ponad to każda dodatkowa trasa przez Puszczykowo, to wzrost kosztów utrzymania transportu zbiorowego przez gminę, a środki budżetowe na dzień dzisiejszy nie pozwalają nam na opłacenie przedłużenia linii autobusowej.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 09:42:25)
Szanowny Panie Burmistrzu!
Dzisiaj ok. godz. 18.00 na wysokosci ok 200 m nad Puszczykowem przeleciały kolejny raz z ogromnym hukiem na włączonych "dopalaczach" dwa wojskowe myśliwce. Proszę o informację, czy wojsko ma zezwolenie na przeloty na tak niskiej wysokości nad naszym miastem, czy służby miejskie monitorują lub rejestrują ewentualne naruszenia, czy Urząd podejmował lub ma zamiar podjąć interwencję w sprawie naruszania wyznaczonych wojsku korytarzy powietrznych w wyniku czego zakłócany jest spokój w Naszym Mieście.

Tadeusz (2012-05-10 18:28:08)
Szanowny Panie, zakres i sposób wykonania ćwiczeń wojsk lotniczych, ze względu na obronność kraju, nie jest uzgadniana z władzami samorządowymi na szczeblu gmin. W związku z powyższym nie monitorujemy przelotów wojskowych myśliwców nad naszym miastem.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 08:54:46)
Szanowny Panie Burmistrzu

Z niedowierzaniem przeczytałam w najnowszym Echu o wykreśleniu z utwardzenia ulicy Jasnej. Na stronie trzeciej gazety wyraźnie napisano że ważność projektu na tą ulicę kończy się w tym roku. Jaki stan przedstawia ona po każdym większym deszczu nie trudno się przekonać.Zadziwiająco natomiast pokrętne jest tłumaczenie przewodniczącego Rady Miasta na stronie 7. Między innymi twierdzi on że pozwolenie na budowę ulicy Jasnej nie traci w tym roku ważności, a miasto ma jeszcze czas na odbiór tej ulicy. O jakim odbiorze mowa skoro budowa nie zostanie rozpoczęta w terminie obowiązującego zezwolenia? Proszę w imieniu podatników o wyjaśnienie jaka kwota zostanie wyrzucona w przysłowiowe błoto w momencie wygaśnięcia ważności projektu o którym mowa. Znana jest niechęć/ żeby nie użyć mocniejszego słowa/ Pana Czyża do byłej burmistrz, która jak wiadomo mieszka właśnie przy ulicy Jasnej-czy ta decyzja Rady została podjeta jednogłośnie czy też znaleźli się ludzie którzy poparli Pana zdanie i byli przeciwni marnowaniu naszych wspólnych pieniędzy.

Z poważaniem Anna

Anna (2012-04-29 17:54:21)
Szanowna Pani
Wystąpiłem do Rady Miasta o wyrażenie zgody na realizację inwestycji budowy ulicy Jasnej. Radni, mając na względzie sytuację finansową miasta zrezygnowali z przeprowadzenia budowy ul. Jasnej i łącznika między ul. Kosynierów Miłosławskich i ul. Kraszewskiego oraz zadecydowali o przeznaczeniu tych środków na zmniejszenie deficytu. Projekt ul. Jasnej kosztował 16 430,00 zł.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 08:48:42)
Panie Burmistrzu, mam pytanie dotyczące działań urzędu w celu przeciwdziałaniu paleniu śmieci w piecach przez mieszkańców Puszczykowa. Kilkukrotnie zdarzało mi się zawiadomić o paleniu przez sąsiada niewiadomych acz bardzo śmierdzących substancji (jest to już jego proceder)jednak poproszona o pomoc straż miejska wyłącznie kontrolowała umowę i potwierdzenia zapłaty za wywóz śmieci, twierdząc, że więcej nie mogą zrobić. Mimo zatem końca okresu grzewczego, proszę o udzielenie informacji czy urząd gminy podjął jakieś czynności zgodnie z ustawą o ochronie środowiska i o odpadach by skutecznie przeciwdziałać takim praktykom ? Robią to już skutecznie inne miasta. Wkrótce problem ten pojawi się na nowo - zwłaszcza po wejściu w życie zmian dotyczących podatku śmieciowego - co mniej zamożni i rozsądni mieszkańcy - znowu zaczną "zadymiać" podobno szczycące się mikroklimatem Puszczykowo. Pozdrawiam serdecznie Anna Ossowska
Anna (2012-04-19 12:33:59)
Szanowna Pani, poruszany przez Panią problem został uregulowany w "Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Puszczykowa". Rozdział II par. 4 regulaminu zabrania spalania odpadów komunalnych, a zapisy końcowe ww. przepisu prawa miejscowego, upoważniają do kontroli Straż Miejską. Jak słusznie Pani zauważa problem leży w skuteczności dozwolonych prawem działań. Nie podzielam Pani obaw związanych z nasileniem się problemu w związku z wejściem, w połowie przyszłego roku, nowych przepisów dotyczących podatku śmieciowego. Wprowadzenie zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, miało na celu między innymi ukrócenie procederu spalania odpadów w domowych piecach.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 08:47:11)
Witam, Panie Burmistrzu - mam nadzieję,że kierując się zdrowym rozsądkiem i logiką a przede wszystkim szanując pieniądze podatników utwardzi Pan ul. Jasną skoro jest już gotowa i zapłacona dokumentacja. To przecież Pan realizuje budżet a radni wykazują niezwykłą małostkowość - mówiąc najdelikatniej. Zostali wybrani przez społeczność do odpowiedzialności za miasto a tymczasem kierują się osobistymi animozjami.
O ile pamiętam w programach wyborczych wszyscy mówili o drogach jako priorytecie, niech zatem będą konsekwentni wobec własnych programów,
pozdrawiam, Gabriela

Gabriela (2012-04-16 08:08:05)
Szanowna Pani
Wystąpiłem do Rady Miasta o wyrażenie zgody na realizację inwestycji budowy ulicy Jasnej. Radni, mając na względzie sytuację finansową miasta, zrezygnowali z przeprowadzenia budowy ul. Jasnej i łącznika między ul. Kosynierów Miłosławskich i ul. Kraszewskiego oraz zadecydowali o przeznaczeniu tych środków na zmniejszenie deficytu.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 08:43:07)
Czy przewiduje się ustawienie koszy na śmieci przy ulicach po stronie wsch. stacji Puszczykówko?
Idę ze stacji Puszczykówko, skręcam w ul. Ślaską i ani jednego kosza, a przy pierwszym domu tej ulicy jest wnęka i pełno śmieci. Kosze muszą być w tych miejscach, gdzie teraz ludzie rzucają rózne śmieci.
Skręcam w ulicę Kosynierów, prowadzi do Szpitala - i znów za pierwszą posesją wysyp śmieci, a ani jednego kosza.... i wiele innych ulic po tej stronie Puszczykowa. Prosimy o kosze, pozdrawiam J.Strabel

Jolenta (2012-04-12 22:19:18)
Szanowna Pani,
jednym z zadań, jakie są nałożone na gminę jest utrzymanie porządku. Dokładamy wszelkich starań, aby wizerunek miasta nie był krytykowany z powodu śmieci na ulicach. W tym celu miasto zawarło umowę z firmą na utrzymanie porządku, przy wielu ulicach zamontowano dodatkowe kosze na śmieci. Niestety kosze zamontowane przy bocznych ulicach, czy na obrzeżach lasu, stawały się miejscem podrzucania przez Mieszkańców odpadów bytowych. Służby miejskie oraz pracownicy zatrudnionej firmy monitorując sytuację na bieżąco kilkakrotnie niestety musieli już z takich miejsc usunąć kosze. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona weryfikacja lokalizacji koszy na śmieci w mieście. Zaplanowana akcja jest wynikiem spotkania radnych z mieszkańcami naszego miasta.
W przyszłym roku wejdą w życie nowe zasady gospodarowania odpadami na terenie naszego miasta i sąsiednich gmin. Wszyscy Mieszkańcy będą ponosić określone koszty związane z odpadami – bez względu na ilość wytworzonych odpadów. Jestem przekonany, że wtedy nikomu nie będzie się „opłacało” podrzucać śmieci w miejsca publiczne, a miasto zakupi dodatkowe kosze.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-07-11 08:41:00)
Szanowny Panie Burmistrzu,
Wjeżdżając drogą 430 do Puszczykowa od strony Poznania, wszystkich podróżujących, od kilku tygodni, witają śmieci leżące na poboczach. Podejrzewam, iż oczyszczenie pasa przydrożnego leży w gestii administratora drogi, ale czy władze mogły by podjąć działania mające na celu pozbycie się tej niechlubnej wizytówki Miasta?

Katarzyna (2012-03-19 20:51:02)
Szanowna Pani,
Miasto Puszczykowo zwróciło się pismem do Zarządu Dróg Wojewódzkich oddział w Kościanie - zarządcy drogi 430 - z prośbą o uporządkowanie pobocza drogi, co najmniej w granicach administracyjnych naszego Miasta. Uzyskaliśmy odpowiedź pisemną, że pobocza drogi 430 zostaną uporządkowane do dnia 31 marca 2012 roku. Z naszych obserwacji wynika, że ZDW w Kościanie w znacznym stopniu już wywiązał się ze swojego zobowiązania.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-03-29 10:47:46)
Witam.
Może to pytanie nie powinno byc skierowane do Pana.
Ale może ktoś wyjaśni jaki jest adres Urzędu Skarbowego do którego mieszkańcy Puszczykowa należą. Podobno jest zmiana i należymy do Urzędu przy ul . Wierzbięcice i to do roku , ale na stronie internetowej biuletynu informacji publicznej Urzędu Miasta Puszczykowa jest adres Urzędu Skarbowego przy ul. Chwiałkowskiego.

pozdrawiam
J.Cz.

Jan (2012-03-04 21:20:42)
Szanowny Panie,
Od 2011 roku właściwym Urzędem Skarbowym dla mieszkańców Puszczykowa jest Urząd Skarbowy Poznań – Wilda, ul. Wierzbięcice 45, 61-558 Poznań, o czym informowaliśmy zarówno na stronie internetowej miasta, jak i w gazecie Echo Puszczykowa 2012. Nieaktualna informacja, widniejąca w Biuletynie Informacji Publicznej została poprawiona, dzięki Pana interwencji, za którą dziękuję.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-03-07 10:20:39)
Szanowny Panie Burmistrzu!
Jak co roku w trakcie roztopów lub większych opadów, brnąc po kostki we wszechobecnym na ul. Strażackiej błocie, szukam z nadzieją na stronie Urzędu informacji o perspektywie poprawy tej sytuacji. Niestety ostatnie aktualizacje rankingu ulic pochodzą sprzed paru lat. Proszę o informację, czy istnieją jakiekolwiek realne plany utwardzenia tej "ulicy" , czy przyzwyczaić się mamy do tumanów kurzu latem i solidnych gumowców podczas słoty i roztopów.

Tadeusz (2012-02-25 09:17:32)
Szanowny Panie,
aktualizację listy w roku 2008 wykonała Rada Miasta. Z informacji jakie posiadamy na dzień dzisiejszy obecna Rada nie będzie aktualizowała listy. Z listy z roku 2008 pozostały do wykonania ulice Nowowiejskiego i Wąska, Matejki, Langego i ul. Śląska. Będą one realizowane w miarę możliwości finansowych miasta. Zgodnie z przyjętym rankingiem ul. Strażacka w najbliższym czasie nie będzie realizowana.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza Miasta

(2012-03-02 15:22:48)
Jak długo mieszkańcy idący ulicą Fiołkową od Kosynierów M.do szpitala i od Kraszewskiego do Kosynierów przez Fiołkową będą się topić w błocie.Czy 500tyś.które jest wyrzucane w błoto na utrzymanie przez kadencje municypialnej jest ważniejsze jak droga w której dzieci i dorośli zostawiają buty nie mówiąc już o śmieciach zalegających ten odcinek ulicy ''Miasta Ogrodu".CyrylRatajski chodził pieszo i oglądał swoje miasto,a Pan tylko ulicę Chrobrego?
Kazimierz (2012-02-24 14:42:32)
Szanowny Panie,
Urząd Miejski posiada już gotową dokumentację oraz uzyskał pozwolenie na budowę łącznika pomiędzy Kosynierów Miłosławskich a Kraszewskiego. Jeżeli Rada Miasta wyrazi zgodę inwestycja realizowana byłaby w przyszłym roku.
Z poważeniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
Prosimy w przyszłości o podawanie pełnych danych osobowych (swoje imię i nazwisko), gdyż jest to warunkiem umieszczenia pytania oraz odpowiedzi na stronie internetowej miasta.
Administrator Strony
(2012-03-02 15:21:59)
Witam.
Ponawiam temat dotyczący modyfikacji trasy linii autobusowych w Puszczykowie (zapytanie z 08.09.2011). Czy włodarze miasta zwrócili się do Zarządu Transportu Miejskiego oraz innych operujących na terenie miasta przewoźników celem modyfikacji istniejących już trasy linii autobusowych?
W przypadku interesującej mnie ul.3 Maja (za torami - czyli jeszcze za centrum szkoleniowo-bankietowym na granicy z Mosiną)dojście do najbliższego przystanku autobusowego jest zbyt duża -
(np. odległość do przystanku jest praktycznie taka sama jak trasa do szkoły Podstawowej nr2 czy dworca PKP)!
Przy takich mrozach jakie były w styczniu/lutym oraz w padającym ciągle śniegu przejście dzieci do szkoły, dworca PKP czy ludzi starszych do kościoła było naprawdę ekstremalne!

Przemysław (2012-02-22 13:51:13)
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuje, że od 2009 roku sprawy związane z komunikacją w naszym mieście prowadzi Zarząd Zakładu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Wszystkie uwagi dotyczące zmian rozkładu tras linii autobusowych przekazywane są do rozpatrzenia Zarządowi ZTM. Należy jednak zauważyć, ze jakiekolwiek zmiany w rozkładzie jazdy lub przebiegu linii wiążą się z dodatkowymi opłatami, które i tak na dzień dzisiejszy są bardzo wysokie. Niemniej Pana wniosek przekażemy do rozpatrzenia Zarządowi ZTM i poinformujemy Pana o otrzymanej odpowiedzi.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-02-23 15:13:40)
Roumiem Że Pan jako Burmistrz nie może ( albo raczej nie chce) pertraktowac z PKS w sprawie wiety, najlepiej napisac że mało ludzi z tehgo przystanku korzysta, zwłaszcza jak się samemu tego nie roni. A postawienie śmietnika to też leży w gestii PKS?
no cóż jaki Burmistrz takie załatwianie spraw. Żenada

Anna (2012-02-16 07:42:26)
Szanowna Pani,
Pomimo, iż jest Pani jedyną osobą, która do tej pory przedstawia sprawę przystanku jako problemową oraz w celu zmiany Pani zdania o żenującym załatwianiu spraw przez Burmistrza, Urząd Miejski w Puszczykowie w Pani imieniu zwróci się do PKS-u z prośbą o rozważenie możliwości postawienia wiaty na tym przystanku. Przypomnę jednak, że zgodnie z polityką firmy, przystanki na tzw. żądanie nie posiadają wiat. Przy przystanku zostanie postawiony również kosz na śmieci.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-02-23 15:09:56)
Długo jest Pan prezydentem?
Kasandra (2012-02-15 13:46:05)
Szanowna Pani,
Burmistrzem naszego miasta (domyślam się, że o to Pani chciała zapytać) jestem od 14 grudnia 2010 r.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-02-23 15:07:52)
Dlaczego na przystanku PKS Puszczykowo Rondo jadąc w stronę Poznania nie ma żadnej wiaty przystankowej, nie wiem od kogo to zależy czy od miasta czy od PKS ale to jest chyba jedyny albo jeden z nielicznych przystanków gdzie nie ma się gdzie schronić. Zadna przyjemność stać tam w deszczu czy w śnieżycy jak dzisiaj. Nie wiem kto podjął decyzję o przeniesieniu tego przystanku wprost w czyjąś bramę, nie jest to zbyt mądre, no ale pozostawiam to bez komentarza. Na próżno też szukać kosza na śmieci na tym przystanku.
Anna (2012-02-09 10:19:31)
Szanowna Pani,
Przystanek, o którym mowa należy do PKS-u i jest on tzw. przystankiem na żądanie, co wynika z niewielkiej częstotliwości jego użytkowania. Miasto Puszczykowo nie zajmuje się jego utrzymaniem. Został on przeniesiony z dawnej lokalizacji, ponieważ wymuszała ona zatrzymanie się autobusu w pasie ruchu na odcinku jezdni, na którym znajduje się linia ciągła.
Z poważaniem Burmistrz Miasta, Andrzej Balcerek

(2012-02-15 14:17:26)
Witam, Panie Burmistrzu - mam 2 pytania:
1. dlaczego na stronie internetowej UM widnieje fotografia nieaktualna dworca w Puszczykówku? Przecież od roku mamy piękny odrestaurowany zabytkowy dworzec, z czego jesteśmy dumni, tymczasem zdjęcie przedstawia dworzec odrapany ze stanu przed modernizacją? To nie zachęca turystów do odwiedzin naszego miasta...
2. jak zakończyły się negocjacje z Aquanetem ws cen wody i ścieków - czy jest gdzieś taka informacja? Ile teraz będziemy płacić?
Mam też nadzieję, że nie będzie Pan odpowiadał na pytania mieszkańców 1x na 4 miesiące jak to było ostatnio....
z poważaniem,
Gabriela

Gabriela (2012-02-08 20:37:09)
Szanowna Pani,
Zdjęcie wyremontowanego dworca w Puszczykówku zostało zamieszczone na stronie naszego miasta (w dziale nasze miasto, spacer po Puszczykowie). W odpowiedzi na Pani drugie pytanie informuję, że negocjacje przedstawicieli gmin akcjonariuszy Aquanetu z władzami Aquanetu trwają. O ich wynikach mieszkańcy byli i będą informowani. Cena odbioru ścieków na rok 2012 dla gospodarstw domowych, należących do Zlewni nr 2, czyli m.in. dla Puszczykowa, została ustalona na poziomie 5,39 zł za m³. Natomiast opłata za m³ wody wynosi 3,59 zł. Całościowa informacja dotycząca taryf spółki Aquanet znajduje się na stornie www.aquanet.pl w dziale taryfy.
Z poważaniem Burmistrz Miasta, Andrzej Balcerek

(2012-02-15 14:18:16)
Witam. W zeszłym roku zgłaszałam niesprawne oświetlenie na ul. Wodziczki, na drodze prowadzącej przez las. Ponawiam swój apel o Państwa interwencję i bieżący monitoring ze względu na niesprawne lampy (nie palą się wcale, bądź mrugają i gasną nagle), gdyż powrót tą leśną drogą - w tym dziecka ze szkoły - bez sprawnych lamp stanowi dodatkowe utrudnienie i stres. Uprzejmie proszę o szybką i sprawną interwencję. Pozdrawiam.
Alicja (2012-01-18 11:21:14)
Szanowna Pani,
oświetlenie uliczne jest na bieżąco monitorowane przez Straż Miejską, a niesprawne lampy są zgłaszane niezwłocznie do naprawy do ENEA w Mosinie. Dzisiaj wieczorem cała linia oświetleniowa przy ul. Wodziczki zostanie sprawdzona. Niesprawne lampy w dniu jutrzejszym będą zgłoszone do naprawy.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-01-24 14:16:26)
Byłem w Puszczykowie w czasie powodzi w 1997 r. i chciałbym się dowiedzieć co od tego czasu zmieniło się w Puszczykowie.
Mój adres e-meil - krystianabc@interia.pl

Krystian (2012-01-05 13:30:54)
Szanowni Panie,
W ramach prac związanych z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym w ostatnich latach zmodernizowano przepust przy łąkach, pod ul. Poznańską, wzmocniono wał przeciwpowodziowy przy ul. Niwka Stara, wybudowano wał przeciwpowodziowy wokół Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Puszczykowie nad Wartą. Przy Urzędzie Miejskim w Puszczykowie został powołany Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, który w przypadkach zagrożenia, kieruje pracami związanymi z zabezpieczeniem i usuwaniem ewentualnych skutków powodzi. W ujęciu szerszym, ponadlokalnym - Starostwo Powiatowe w Poznaniu opracowało operat przeciwpowodziowy z zaznaczeniem planu operacyjnego bezpośredniej ochrony przed powodzią. Ponad to Starosta Poznański powołał Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który monitoruje sytuacje kryzysowe na terenie całego powiatu, pozostając w stałej łączności z odpowiednimi służbami w gminach.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-01-24 14:15:21)
dlaczego zaproszono na koncert noworoczny pawlowski theater ...amatorski i pretensjonalny występ WIELKA szkoda dla słuchaczy i mieszkańców PUSZCZYKOWA? Pozdrawiam więcej profesjonalizmu i smaku życzę w Nowym Roku
Ewa (2012-01-03 22:39:57)
Szanowna Pani,
Usłyszałem wiele odmiennych opinii na temat koncertu noworocznego. Wszystkie one są dla mnie źródłem wiedzy i informacji, które będziemy uwzględniać przy organizacji kolejnych miejskich uroczystości. Ponieważ gusta nie podlegają dyskusji, pozostaje mi jedynie podziękować za opinię.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-01-24 09:24:48)
W jaki sposób realizowany jest w Puszczykowie art.18 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ? Dlaczego na stronach internetowych Urzędu nie jest dostepna treść Miejskiego Programu Rozwiazywania Problemów Alkoholowych i sprawozdania z jego realizacji?
Jarosław (2011-12-19 11:23:13)
Informuję, że Miejski Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest corocznie uchwalany przez Radę Miasta i jest dostępny na stronie internetowej miasta: http://89.171.38.215/bip.php?pid=560&&id=4173http://89.171.38.215/bip.php?pid=560&&id=4173
Realizatorem Programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który sprawozdania finansowe
i opisowe z realizacji powierzonego zadania przekazuje Burmistrzowi Miasta.
Środki finansowe na realizację wyżej wymienionego Programu pochodzą z opłat za korzystanie
z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
Dochody pochodzące z tych opłat nie mogą być przeznaczane na inne cele niż na realizację powyższego Programu.

W ramach realizacji wyżej wymienionego Programu w 2011 r. między innymi finansowano:

- dodatkowe patrole policyjne w okresie letnim,
- działalność Punktu Konsultacyjnego ds. Uzależnień,
- działalność świetlicy socjoterapeutycznej,
- programy i szkolenia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół w naszym
mieście,
- szkolenia podnoszące kwalifikacje osób zajmujących się problemami uzależnień i profilaktyką,
w tym dla nauczycieli,
- działalność Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W celu uzyskania szerszej informacji proszę o kontakt z kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puszczykowie, p. Karolem Majewskim.
Z poważaniem Andrzej Balcerek Burmistrz Miasta
(2012-01-24 09:26:39)
Szanowny Panie Burmistrzu, z niepokojem przyjmujemy informację o likwidacji lodowiska w sezonie 2012.
Lodowisko było największą radością mieszkańców w zimowej porze roku, wspaniałym sportem integrującym całe rodziny. Było też promocją Puszczykowa; inne gminy mają baseny my mieliśmy lodowisko. Miasto zainwestowało w lodowisko chociażby przez zakup butów z łyżwami!
Odbieramy listy i telefony do redakcji z licznymi pytaniami mieszkańców rozczarowanych taką decyzją.
W kampanii wyborczej zapowiadał Pan, że nie zlikwiduje Pan niczego co służy i jest potrzebne ludziom. Czy w projekcie budżetu miasta, który jest aktualnie procedowany nie znajdzie Pan pieniędzy na tak potrzebne lodowisko - zajęcie czasu wolnego dzieci i młodzieży a także dorosłych. To była przecież wspaniała oferta, która się sprawdziła.
Mimo wszystko chcę wierzyć w roztropność i przewidywalność obecnych władz samorządowych, którzy przecież zostali wybrani by realizować nie tylko obietnice wyborcze (dla których zostali wybrani)ale by wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu społeczności na tak zdrowe spędzanie wolnego czasu - Puszczykowo nie ma innych ciekawszych ofert na zimową porę roku,
z poważaniem, Gabriela Ozorowska

Gabriela (2011-12-02 11:05:47)
Szanowna Pani, Miasto ze względu na złą finansową kondycję musiało podjąć decyzje dotyczące działań oszczędnościowych i racjonalizacji wydatków. Z tego też powodu nie było możliwe wykupienie lodowiska w roku 2012. Zamierzaliśmy zorganizować naturalne - wylewane lodowisko na terenie CAS-u, niestety warunki atmosferyczne uniemożliwiły realizację tego przedsięwzięcia. W roku 2013 planujemy przeznaczenie środków w budżecie miasta na lodowisko w Puszczykowie, tak aby ta zimowa atrakcja zagościła w Puszczykowie w sezonie zimowym. Miejmy nadzieję, ze finanse miasta na to pozwolą. Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2012-01-24 09:33:23)
Szanowny Panie Burmistrzu,
trzymam w dloniach kolejny numer Echa Puszczykowa, z silnym postanowieniem, ze robie to po raz ostatni. Naprawde, ile mozna meczyc Czytelnikow tematem tego jak to zle dzialali inni? A co Pan zrobil ? Poza narzekaniem? Przyklad - wywiad rzeka ze Skrabnikiem ( swoja droga podpunkty w wywiadzie to nowosc dla mnie - wiele lat pracowalem jako dziennikarz TVP, i z mediami wciaz mam kontatk, ale to przedziwna i niespotykana w profesjonalnej prasie konstrukcja tez o czyms swiadczy). I jedno zdanie o tym co Panstwo zrobili a sto jak to zle bylo. To trzeba sie zabrac za naprawianie a nie narzekac. Mowi Pan o oszczednosciach. A ja sie pytam jak na tym tle wygladaja wydatki na oswietlenie Orlika na Jaroslawskiej? Dzieci nie graja tam do pozna w nocy tylko dorosli - kto za to placi, bo ja ze swoich podatkow niechétnie. Liscie - w wielu mniej zamoznych miastach w Polsce, za wywoz lisci nie placa mieszkancy, moge Panu dac pare przykladow kiedy nie reklamuje sie uslug prywatnej firmy, tylko traktuje to jako zadanie gminy.
Wiele moglbym jeszcze napisac, ale nie widze szans na zmiane w Puszczykowie pod Pana rzadami niestety. Mija rok od wyborów, a Panstwo wciaz zyja przyszloscia, zamiast przekonac dzialaniami tych, ktorzy na Pana nie glosowali, ze warto za kilka lat to zrobic. Czy przeszedl sie Pan kiedys ulica Jaroslawska? Najlepiej z wozkiem albo za matka z wozkiem. Zeby ominac latarnie stojace na srodku chodnika, musi wchodzic na ulice. Przy okazji oganiac sie od psow, jaich pelno bezpankso puszczonych - problem Starego Puszczykowa pewnie rozwiaze sie jak dojdzie do tragedii, wtedy zajmie sie Pan tematem, jak pogryzione dziecko trafi na pierwsza strone Faktu?
A moze znajdzie Pan na Jarosláwskiej przejscie dla pieszych? Zamiast tego coraz wiecej reklam ustawianych przy ulicach szpeci to miasto. Pochodze w Warszawy, moja zona z Krakowa, i mamy nieco obiektywne spojrzenia na to co sie tu dzieje. I powiem Panu tak, nasi dwaj synowie urodzili sie tutaj, bo Puszczykowo nam sie podobalo zawsze. Niestety coraz czesciej myslimy o sprzedazy domu i wyjezdzie stad, bo na lepsze niestety nic sie nie zmienia. A szkoda.
Przepraszam za brak polskich liter ale pisze to z komputera, ktory ich nie posiada.

Z wyrazami szacunku
Jacek Balcer

Jacek (2011-11-27 14:41:45)
Szanowny Panie,
Uważam, że mieszkańcy powinni mieć dostęp do informacji o sytuacji jaka panuje w mieście, niezależnie od tego czy jest ona dobra czy zła. Zachęcam Pana do przeczytania kilku moich słów opublikowanych w Echu Puszczykowa – wydanie grudniowe, dostępne na stronie internetowej miasta. Z pewnością przez jeden rok znacząco poprawiła się kondycja finansowa miasta. Puszczykowo dzięki wdrożonym zmianom odzyskało płynność finansową. Dzięki naszym wspólnym staraniom Rady Miasta i moim, miasto zaczęło działać oszczędnie, nie tracąc na jakości i nie rezygnując z inwestowania. Przykład latarni na ul. Jarosławskiej przecinających chodnik, jest problemem, z którym borykają się wszystkie gminy, w których kilkadziesiąt lat temu tworzona była elektryfikacja, natomiast później modernizowano układ dróg (między innymi poszerzając drogi). Dzięki pracy urzędu – tworzeniom planów zagospodarowania przestrzennego – w przyszłości będziemy mogli zapobiec tego typu błędom.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta

(2012-01-24 14:14:12)
Witam, Panie Burmistrzu - chciałam zapytać na jakim etapie są wspólne z gminami sąsiednimi negocjacje z Aquanetem w sprawie podwyżki cen wody i ścieków - zapowiadanej od stycznia 2012. Jeśli jesteśmy w aglomeracji poznańskiej to powinniśmy byc traktowani po partnersku a nie godzić się na inną "kategorię" członkostwa. Zwracają się do nas mieszkańcy zaniepokojeni upływem czasu i brakiem odpowiedzi.
Będę wdzięczna za wiążącą odpowiedź,
Gabriela Ozorowska

Gabriela (2011-10-13 09:05:56)
Szanowna Pani,
Od momentu pozyskania informacji, iż władze miasta Poznania wraz z Aquanetem planują drastyczne podwyżki cen za odbiór ścieków od mieszkańców gmin Mosiny, Puszczykowa, Lubonia, Swarzędza, Suchego Lasu, Czerwonaka, Kórnika oraz Murowanej Gośliny wspólnie z przedstawicielami wymienionych gmin Urząd Miejski w Puszczykowie podjął działania, aby do tego nie dopuścić. Odbyło się wiele spotkań przedstawicieli gmin akcjonariuszy Aquanetu z władzami Poznania i Aquanetu. W wyniku tych działań na ostatnim spotkaniu w dniu 14.10.2011 r. władze Aquanetu poinformowały, że przewidywana cena odbioru ścieków będzie zróżnicowana w zależności od tzw. zlewni. Dla gmin Mosiny i Puszczykowa korzystających z jednej zlewni, cena w roku 2012 wynosić będzie 5,39 zł za m³ ścieków. Przewidywana stawka za ścieki dla mieszkańców Poznania ma wynosić 4,90zł za m³. Pomimo tego, że podwyżka jest o wiele niższa niż zapowiadana wcześniej, władze zainteresowanych gmin nie zgodziły się na te propozycje i wydały stosowne oświadczenie, które zostało umieszczone na stronie internetowej Miasta Puszczykowa w dziale aktualności.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza Miasta Puszczykowa
(2011-10-20 15:53:38)
Na ul. Czarneckiego pojawiły się przejścia dla pieszych, co mnie bardzo cieszy. Jednak brak jest chodników po drugiej stronie ulicy, kiedy się one tam pojawią ?
Leszek (2011-10-10 13:09:53)
Szanowny Panie,
grunty pod ewentualny chodnik na odcinku ul. Czarnieckiego, o którym Pan pisze, są własnością prywatną. Ze względu na ograniczone możliwości budżetowe Miasta, jak i niewielkie natężenie ruchu pieszego w najbliżej przyszłości Urząd nie planuje budowy chodnika w tym miejscu.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza Miasta Puszczykowa
(2011-10-21 12:12:37)
Dnia 21.09.2011 zadałam pytanie dlaczego ulica Podleśna nie jest ujęta w rankingu ulic przewidzianych do utwardzenia. Zastępca burmistrza odpowiedział że miasto czyni od kilku lat starania aby ulicę tą przejąć od WPN. Zwróciłam się wobec tego do dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego o wyjaśnienie. Poinformowano mnie w odpowiedzi na moje pytanie że WPN od dawna ma wolę i chęć przekazania miastu gruntów użytkowanych przez mieszkańców. Natomiast termin owego przekazania zależy wyłącznie od działań Urzędu Miejskiego.I jaka będzie teraz odpowiedź szanownego zastępcy burmistrza ?

Z poważaniem w imieniu mieszkańców ulicy Podleśnej-Anna Zenker

Anna (2011-10-04 15:48:23)
Szanowna Pani,
Od kilku miesięcy władze miasta Puszczykowa oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego uzgadniają możliwość przejęcia terenów od WPN, w tym ulicy Podleśnej. O efektach prowadzonych rozmów będziemy informować na łamach informatora miejskiego Echo Puszczykowa oraz na stronie internetowej miasta.
Z poważaniem, Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta

(2011-10-20 13:38:27)
Szanowny Panie Burmistrzu
W związku z informacjami o planowanej przez Aquanet drastycznymi podwyżkami cen za ścieki komunalne do poziomu ponad 12 zł/m3, zapytuję:
- jakie podjął Pan i Urząd działania w celu zablokowania tych projektów,
- czy te działania są jakoś skoordynowane z sąsiednimi gminami, zwł.Mosiną
- czy miasto rozważa możliwość wystąpienia z konsorcjum Aquanet aby w przyszłości mieć wolną rękę w kształtowaniu kosztów i cen ?
Z poważaniem
Piotr Rzepczyński

Piotr (2011-10-03 14:07:36)
Szanowny Panie,
Od momentu pozyskania informacji, że władze miasta Poznania wraz z Aquanetem planują drastyczne podwyżki cen za odbiór ścieków od mieszkańców gmin Mosiny, Puszczykowa, Lubonia, Swarzędza, Suchego Lasu, Czerwonaka, Kórnika oraz Murowanej Gośliny wspólnie pojęliśmy działania, aby do tego nie dopuścić. Odbyło się wiele spotkań przedstawicieli w/w gmin z władzami Poznania i Aquanetu. W wyniku tych działań na ostatnim spotkaniu w dniu 14.10.2011 r. władze Aquanetu poinformowały, że przewidywana cena odbioru ścieków będzie zróżnicowana w zależności od tzw. zlewni. Dla gmin Mosiny i Puszczykowa korzystających z jednej zlewni, cena w roku 2012 wynosić będzie 5,39 zł za m³ ścieków. Przewidywana stawka za ścieki dla mieszkańców Poznania ma wynosić 4,90zł za m³. Pomimo tego, że podwyżka jest o wiele niższa niż zapowiadana wcześniej, władze zainteresowanych gmin nie zgodziły się na te propozycje i wydały stosowne oświadczenie, które zostało umieszczone na stronie internetowej Miasta Puszczykowa w dziale aktualności.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza Miasta Puszczykowa
(2011-10-20 15:02:20)
Dawno temu za czasów byłej burmistrz pytałam dlaczego w rankingu dróg w ogóle nie znalazła się ulica Podleśna. Otrzymałam wymijającą i niekonkretną odpowiedź. Dlatego ponawiam pytanie jako że ulica ta w okresach jesienno-wiosennych opadów tonie w błocie a odcinkami bywa nieprzejezdna. Żadnej bariery nie stanowią znaki zakazu ruchu dla pojazdów osób niebędących mieszkańcami. Poza tym z ulicy Jasnej w Podleśną może wjechać każdy bo tu żadnego zakazu nie ma.
Anna (2011-09-21 17:37:29)
Szanowna Pani,

uprzejmie wyjaśniam, że ulica Podleśna na odcinku od urzędu do ulicy Słonecznej jest fragmentem lasu i stanowi własność WPN. Od kilku lat trwają starania o wydzielenie i przejęcie tej drogi. Jak tylko to nastąpi, droga ta zostanie wpisana do rankingu, zgodnie z którym budowane są ulice w naszym mieście.
Z poważaniem Władysław Ślisiński Zastępca Burmistrza
(2011-10-14 11:21:27)
Panie Burmistrzu !!!

Ja rozumiem program oszczędnościowy itd, ale dlaczego miasto przestało finansować logopedę w Przedszkolu "Leśni Przyjaciele". Dla mnie osobiście jest to skandal żeby miasto odwracało sie od tak istotnej kwestii jak dobro najmłodszych jego mieszkańców. Czy Pan wogle wie jak wiele dzieci uczęszczało w ubiegłych latach na takie zajęcia? Proszę mi wyjaśnić dlaczego i jakie były powody takiego ruchu ze strony miasta?
Proszę o odpowiedż. Maciej

Maciej (2011-09-12 17:52:22)
Szanowny Panie,
kontrola przeprowadzona w ostatnim czasie w Urzędzie Miejskim zakwestionowała opłacanie zajęć logopedycznych w przedszkolach, które nie są prowadzone przez Miasto tylko przez osoby fizyczne. Nie ma natomiast przeszkód, aby osoby prowadzące placówki niepubliczne opłacały logopedów w placówkach. Jednocześnie zwracam uwagę, że Miasto Puszczykowo przekazuje zgodnie z ustawą o systemie oświaty na rzecz niepublicznych przedszkoli 75dotację w wysokości 406 zł 91 gr na jedno dziecko miesięcznie, które według uznania właścicieli przedszkoli może być w części przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z zatrudnieniem logopedy. Serdecznie proszę w przypadku zadawania kolejnych pytań o podanie pełnych danych osobowych.
Z poważaniem
Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza
(2011-09-21 10:06:24)
Witam.
cd. dotyczący tematu transportu najmłodszych uczniów do szkoły (i nie tylko).
Czy wobec faktu, iż nie przewidujecie państwo uruchomienia dodatkowej linii autobusowej dowożącej dzieci do szkoły, miasto nie moze wpłynąć do Zarządu Transportu Miejskiego celem modyfikacji istniejącej już trasy linii autobusowej 651 aby objęła ona obszarem też inne rejony naszego miasta?
Nie wszyscy rodzice mają możliwości dowozu dzieci własnym transportem do szkoły.
W przypadku interesującej mnie ul. 3 Maja (za torami - czyli jeszcze za centrum szkoleniowo-bankietowym na granicy z Mosiną)dojście do najbliższego przystanku autobusowego jest bezsensowne - czas dojścia do przystanku równa się czasowi dojścia do szkoły(odległość do przystanku jest prawie taka sama jak trasa do szkoły Podstawowej nr2)!
Ponadto:
- Trasa do szkoły przebiega też odludziem koło lasku (odcinek od centrum bankietowo-szkoleniowego do ul Wspólnej) - w zimowo-jesienne ranki jest szaro myślę że dla dzieciaków jest to trochę traumatyczne doświadczenie.
- Droga ucznia do szkoły z tego rejonu Puszczykowa z obładowanym tornistrm to około 20 minut.

Uważam, że Miasto mogłoby zaproponować propozycje czy sugestie do ZTM, aby zmodyfikować istniejącą już trasę autobusu aby obejowała ona też inne rejony naszego Miasta.
A w przypadku ulicy 3 Maja (za torami) i przylegających do nich ulic przypuszczam, że z autobusu korzystałyby nie tylko dzieci czy młodzież ale też osoby starsze.
Z poważaniem.

Przemysław (2011-09-08 10:39:56)
Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że Urząd Miejski prowadzi rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego
w Poznaniu dotyczące modyfikacji linii autobusu przebiegającej przez Miasto Puszczykowo. Niestety rozwiązanie tego problemu wiąże się nieuchronnie z dodatkowymi kosztami, na które w obecnej kondycji finansowej miasta nie możemy sobie pozwolić. Jeśli Rada Miasta w budżecie na 2012 rok zabezpieczy na ten cel środki temat ponownie zostanie rozpatrzony.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza

(2011-09-21 10:01:13)
RANKING DRÓG c.d. Na mój apel podania nam mieszkańcom aktualnej listy dróg przeznaczonych do utwardzenia, Z-ca Burmistrza odpowiedział: "Nie wiemy czy obecna Rada będzie aktualizowała listę" i, że z zaplanowanych dróg do utwardzenia na .. 2009 rok NIE została jeszcze zrobiona m.in. ul. Wąska. Otóż Panowie Burmistrzowie, ulica Wąska jest już utwardzona, co naocznie sprawdziłam. Jako Urząd i Rada funkcjonujecie już trzy kwartały i za nic macie kluczowy dla mieszkańców problem, jakim jest stan ich
dróg. Nina Kubzdela 08/09/2011

Nina (2011-09-08 10:17:39)
Szanowna Pani,
Inwestycja dotycząca ulicy Wąskiej, która określona jest jako niezrealizowana w rankingu dróg, dotyczy odcinka ulicy Wąskiej do ulicy Sosnowej. Obecnie te dwie ulice nie posiadają wyjazdów. Przeprowadzenie remontu usprawni komunikację w tym rejonie miasta.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-09-19 15:26:10)
Witam serdecznie.
Mam pytanie dotyczące transportu najmłodszych dzieci do szkoły.
Czy jest możliwość (a może to funkcjonuje) uruchomienia autobusu dowożącego dzieci do szkoły z dalszych rejonów Puszczykowa (np z ul 3 Maja za torami).
pozdrawiam

Przemysław (2011-09-01 11:40:05)
Szanowny Panie,
Miasto Puszczykowo nie przewiduje utworzenia dodatkowej linii autobusowej dowożącej dzieci do szkół. Puszczykowscy uczniowie mogą korzystać z autobusów Zarządu Transportu Miejskiego (linia 651). W przypadku uczniów dojeżdżających z ul. 3 Maja najbliższy przystanek znajduje się przy szpitalu na ul. Kraszewskiego. Na dzień dzisiejszy transport uczniów odbywa się bezpłatnie, za okazaniem legitymacji szkolnej.
Z poważaniem
Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza
(2011-09-07 15:25:46)
Czy Puszczykowo wzorem Mosiny nie moze ko.zystać z tzw chetynówki?
Może ruszyłoby sie wreszcie coś w kwestii naszych ulic?

(2011-08-31 11:53:17)
Szanowny Panie,
Puszczykowo składało wniosek o dofinansowanie z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, jednak nie został on oceniony pozytywnie. Na ten cel pozyskano środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków na rok 2012 został właśnie ogłoszony i trwa do 5 października 2011 r. Należy zauważyć jednak, że kryteria oceny wniosków są tak sformułowane, że ulice w Puszczykowie mają niewielkie szanse na dofinansowanie ich przebudowy. Dodatkowo w nowym programie na lata 2012-2015 przewidziano zmniejszenie dofinansowania projektów, przez co udział własny wnioskodawcy musi wynosić co najmniej 70% wartości projektu.W Urzędzie Miejskim trwają analizy czy składać wniosek na dofinansowanie projektu w tym programie na rok 2012.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-09-19 13:04:52)
Panie Burmistrzu, jaki jest problem w zaktualizowaniu listy utwardzanych dróg w Puszczykowe? Lista, do której mnie Pan odesłał - jak sam Pan zauważył - była aktualizowana w 2008 roku... Proszę podać do wiadomości mieszkańcom Puszczykowa aktualną listę z uwzględnienem planowanego utwardzania dróg na rok 2011 i 2012.
Dziękuję
Nina Kubzdela

(2011-08-30 14:01:41)
Szanowna Pani,
aktualizację listy w roku 2008 wykonała Rada Miasta. Nie wiemy czy obecna Rada będzie aktualizowała listę. Z listy z roku 2008 pozostały do wykonania ulice Nowowiejskiego i Wąska, Matejki, Langego i ul. Śląska. Będą one realizowane w miarę możliwości finansowych miasta.Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza
(2011-09-01 13:45:30)
Dobry wieczór.

Chciałbym się dowiedzieć czy dantejskie ciemności na ulicy Dworcowej są efektem awarii oświetlenia czy oszczędności UM.


Pozdrawiam,
Tomasz Foerster

Tomasz (2011-08-27 21:12:02)
Szanowny Panie,
awaria, o której Pan pisze została usunięta 29 sierpnia br. Dziękujemy za interwencję.
Z poważaniem Władysław Ślisiński, Zastępca Burmistrza

(2011-09-01 13:33:45)
Witam!
Mam dwa pytania. Po pierwsze czy kasa na dworcu w PUSZCZYKOWIE jest kiedykolwiek czynna, ponieważ będąc tam z przyjaciółmi co jakiś czas chyba już od pół roku nie zastałam tam nikogo, kto mógłby mi sprzedać bilet. Wstyd. Aby mieszkańcy Puszczykowa musieli za każdym razem tłumaczyć się w pociągu za nie swoje przewinienia. Skoro mamy być atrakcją turystyczną, zadbajmy także o coś tak prozaicznego jak sprzedaż biletów, nie tylko o ścieżki rowerowe.
Po drugie: jak i kiedy funkcjonuje Policja w Puszczykowie? Mam pewną sytuację w rodzinie, chcieliśmy iść na komisariat - zamknięty. Nie wiem, czy już było za późno, czy z powodu świąt, ale dzwoniliśmy pod oba podane numery i nikt nie odpisał. Zatem pytanie brzmi: czy w święta każdy mieszkaniec Puszczykowa może popełniać przestępstwa i nikt nie zareaguje, bo Policja ma już wolne?
Proszę o szybką odpowiedź. Z poważaniem, mieszkanka Puszczykowa.

Maria (2011-08-15 19:35:42)
Szanowna Pani,
Kasa biletowa na dworcu w Puszczykowie została zlikwidowana przez Oddziały Regionalne PKP w połowie 2010 roku. Pomieszczenie, w którym dawniej mieściła się również kasa, jest otwarte i dostępne dla podróżujących jako poczekalnia. Decyzja PKP wynikała z poważnych problemów finansowych i nie dotyczyła jedynie naszego miasta lecz miejscowości w całym kraju.
Zgodnie z informacjami, udzielonymi przez pracowników Komisariatu w Puszczykowie, zawiadamiam iż Policja pełni służbę również w niedziele i święta w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz od 20.00 do 04.00, co jednak nie jest jednoznaczne z przybywaniem na posterunku. W przypadku braku połączenia telefonicznego z Komisariatem należy skorzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 997.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-08-19 12:18:34)
Panie Burmistrzu, odesłał mnie Pan do: "Ranking dróg i kryteria ulic przewidzianych do utwardzenia są dostępne na stronie internetowej miasta w dziale inwestycje". (cyt.)
Otóż lista rankingu na stronie UM jest NIE z AKTUALIZOWANA, dotyczy roku 2009. Dobrze byłoby poinformować mieszkańców, jakie - na dzień dzisiejszy - ulice zostały już utwardzone, a jakie jeszcze nie.
Dziękuję
Nina Kubzdela


Nina (2011-08-10 14:37:43)
Szanowna Pani,
Lista rankingowa została przygotowana przez Radę Miasta w 2008 roku. Z miejskich inwestycji zostały zrealizowane ulice: Robocza, Norwida, Gołębia, Jodłowa, Rynek Wrzosowa.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-08-19 12:17:42)
Przy ul. Niepodleglości 1a znajduje się firma "Euro-Plast", której właścielem jest p. Krzysztof Andrzejewski. Fabryka ulokowana jest w środku osiedla mieszkaniowego, co samo w sobie jest dowodem bezmyślności tych, co kiedyś ją tu zlokalizowali. Prowadzi ona halaśliwą i uciążliwą dla okolicznych mieszkańców (głośno właczający się i buczący kompresor oraz systematyczny zgrzyt sprężarki). Co więcej, całodobową produkcję tę uskutecznia się przy otwartych na oścież drzwiach hali produkcyjnej. Jest to szczegónie nieznośne dla osób posiadających swe domy od podwórza fabryki, czyli przy ul. Norwida i 3 Maja. Czy władze miasta mogą ukrocić te praktyki rodem z XIX wieku lub części świata, gdzie nie obowiązują w ogóle normy chroniące mieszkańców przed hałasem?
Michał (2011-08-05 12:16:05)
Szanowny Panie,
Firma Euro-Plast działa na terenie miasta zgodnie z obowiązującym prawem. W minionych latach prowadzone były badania poziomu hałasu. Natężenie dźwięku mieściło się w granicach dopuszczalnych norm. Miasto nie ma podstaw do wydania decyzji o zamknięciu tej działalności gospodarczej, niemniej interwencja została przekazana Straży miejskiej. Po godzinie 22 nie można prowadzić działalności uciążliwej dla sąsiadów, o czym firma zostanie poinformowana.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-08-26 08:18:03)
Witam serdecznie
moje pytanie dotyczy ograniczenia prędkości na nowo położonej nawierzchni ul. Gołębiej, gdyż kierowcy poruszają się po niej z nadmierną prędkością co stwarza zagrożenie dla pieszych i innych uczestników ruchu drogowego. Czy w tym kierunku istnieją możliwości położenia choćby tz.progów zwalniających, gdyż znaki drogowe 30km/h ograniczenia takiego nie zapewniają. Pozdrawiam

Wioleta (2011-07-25 17:09:36)
Szanowna Pani,
przy opracowywaniu projektu budowy ulicy Gołębiej projektant brał pod uwagę również bezpieczeństwo ruchu drogowego. Na odcinku ul. od Studziennej do ul. Zalesie przyjęto jedyne możliwe rozwiązanie - ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na tym odcinku niestety nie będzie można wybudować progów zwalniających z powodu zbyt dużego nachylenia drogi. Pani interwencja została przekazana Straży Miejskiej z zaleceniem kontroli i obserwacji ruchu drogowego na całej długości ulicy Gołębiej.
Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-08-09 15:15:21)
1.Prosimy o informację, na którym miejscu na aktualnej liście jeszcze nieutwardzonych dróg w Puszczykowie znajduje się ul. Miodowa, oraz przewidywalny termin realizacji.
2.W wykazie podatników, którym w 2010 r. udzielono ulg w zakresie podatków i opłat od nieruchomości - w rubryce "Przyczyny zastosowania ulgi" podaje się wyjaśnienie: "ważny interes podatnika". Sformułowanie:"ważny interes podatnika" jest śmieszne, bo w (ważnym) interesie każdego mieszkańca byłoby nie płacenie podatków... Prosimy o jasne i zrozumiałe dla ogółu wyjaśnienia.
Dziękuję
Nina Kubzdela

Nina (2011-07-17 15:29:44)
Szanowna Pani,
Ulica Miodowa znajduje się na 67 miejscu. Ranking dróg i kryteria ulic przewidzianych do utwardzenia są dostępne na stronie internetowej miasta w dziale inwestycje. Termin realizacji inwestycji, o która Pani pyta nie jest określony. Jeżeli chodzi o drugie Pani pytanie informuję, iż przesłanką udzielenia ulg w opłacaniu podatków zgodnie z art. 67a ustawy Ordynacja podatkowa jest ważny interes podatnika lub ważny interes publiczny. Dlatego też wskazanie w informacji o udzieleniu ulg jako przyczyn umorzenia ważnego interesu podatnika jest właściwe i wystarczające. Jednocześnie wyjaśniam, że pojęcia ważnego interesu podatnika nie można interpretować dowolnie. Zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych ważny interes podatnika to sytuacja, gdy z powodu nadzwyczajnych, losowych przypadków podatnik nie jest w stanie uregulować zaległości podatkowych. Będzie to utrata możliwości zarobkowania, utrata losowa majątku. Ważnego interesu podatnika nie można utożsamiać z subiektywnym przekonaniem podatnika o potrzebie umorzenia zaległości podatkowej. Przeciwnie, przez ważny interes podatnika należy rozumieć nadzwyczajne względy, które mogłyby zachwiać podstawami egzystencji podatnika. Umorzenie zaległości podatkowych lub odsetek uzasadnione będzie jedynie w takich wypadkach, które spowodowane zostały działaniem czynników, na które podatnik nie może mieć wpływu i które są niezależne od sposobu jego postępowania.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-08-04 15:31:12)
Szanowny Panie Burmistrzu,
Każde szanujące się miasto dba o estetykę i czystość, szczególnie o miejsca "reprezentacyjne".
Z przykrością i zażenowaniem zauważyłam ogromnie zaniedbane, porośnięte chwastami otoczenie pomnika pamięci przy ul. Poznańskiej-vis a vis dworca PKP a także tzw. bramy do Puszczykowa-miasta ogrodu przy ul. Wysokiej/Poznańskiej no i w tym roku bezkwiatowy piękny parking przed Biblioteka Miejską, z którego jesteśmy dumni. Miejsce to jest również "wizytówką" Rady Miasta Puszczykowa ze względu na Salę Sesyjną w tymże budynku. I proszę tylko nie mówić, że nie ma pieniędzy na kwiaty - w hurcie można kupić turki już po 50 gr (!), są one urokliwe i kwitnące do jesieni. To przecież żadna INWESTYCJA!!!
Nie wiem kto w mieście dba o zieleń, ale te miejsca powinny być ZAWSZE zadbane bo to WIZYTÓWKI miasta, a dwa z tych miejsc znajdują się przy wjazdach do miasta.
Bardzo szkoda, że to zaniedbanie widoczne jest właśnie teraz, kiedy w Puszczykowie gościmy przyjaciół z Francji - bretońskie Chateaugiron jest zawsze ukwiecone i zadbane. Kiedy nasi goście fotografowali w/w miejsca w mojej obecności - było mi po prostu wstyd.
Rozumiem, że Pan jako Burmistrz Miasta jest obciążony większymi problemami niż usuwanie chwastów, ale w podległym Panu Urzędzie są przecież pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie zieleni, czyż nie tak? Uprzejmie proszę o odpowiedź,
z poważaniem,
Gabriela Ozorowska
13.07. 2011

Gabriela (2011-07-13 21:52:25)
Szanowna Pani,
Odchwaszczanie terenu przy pomniku przy dworcu PKP w Puszczykowie zostało zlecone firmie Flora Project, z która miasto ma podpisaną umowę na utrzymanie zieleni. Usługa ma zostać zrealizowana do 5.08.2011 r. Firmie zlecono również dosadzenie kwiatów na skwerze przy ul. Dworcowej i Cyryla Ratajskiego.
Parking przed Biblioteką Miejską jest terenem znajdującym się w gestii tej instytucji. Dotyczy to zarówno utrzymania porządku, jak i zagospodarowania zieleni. Odnośnie kwestii spotkań Rady Miasta informuję, iż lipcowa sesja Rady Miasta Puszczykowa odbyła się już w przeniesionej sali sesyjnej, która znajduje się w budynku B Urzędu Miejskiego, o czym będziemy pisać w sierpniowym wydaniu Echa Puszczykowa.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-08-04 15:05:34)
Nadeszło Lato sezon rowerowy w pełni, tylko szkoda że duża część rowerzystów nie korzysta ze ścieżek rowerowych nawet na tych bardzo ruchliwych drogach, co utudnia ruch samochodowy i zmniejsza bezpieczeństwo na drogach (mam na myśli w szczególności ulicę Wczasową) może warto by umieścić na drogach ze ścieżkami rowerowymi tablice informacyjną z informacją w stylu: "Naruszenie przez kierującego rowerem obowiązku korzystania z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić jest niezgodne z kodeksem drogowym i może zostać ukarane mandatem karnym"
Roman (2011-06-29 08:14:41)
Szanowny Panie,
w odpowiedzi na pytanie uprzejmie informuję, że Straż Miejska w Puszczykowie po nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadziła tzw. żółte karty. Dawane są one podczas patroli rowerzystom, którzy poruszają się po drogach, do których korzystania nie są uprawnieni. Żółta karta pełni rolę pouczenia oraz ostrzeżenia, zanim wystawiony zostanie mandat.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-08-04 10:04:34)
Czy nowa władza ma już ustalony grafik wg którego będą modernizowane puszczykowskie ulice??? Chodzi o ul. Kosińskiego. Czy doczekamy sie choćby chodnika, bo o niczym innym nie smiem nawet marzyć.
Anna (2011-06-26 10:56:24)
Szanowna Pani,
według rankingu budowy dróg ulica Kosińskiego znajduje się na 37 miejscu. Wybudowano dotychczas 6 ulic, a więc Kosińskiego przesunęła się na 31 miejsce. Obecnie wykonano 9 dokumentacji wraz z pozwoleniami na budowę ulic, których realizacja jest wstrzymana z uwagi na brak środków. Miasto nie zleca wykonywania dalszych dokumentacji, gdyż uzyskane pozwolenia w oczekiwaniu na rozpoczęcie prac straciłyby ważność.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-07-04 11:15:12)
W latach ubiegłych zwracałam się z pytaniem do urzędu miejskiego czy można oczekiwać, aby raz w każdym roku zlecono odpowiednim służbom przycięcie gałęzi które rosnąc wczepiają się w linie energetyczne. Sprawa dotyczy ulicy Podleśnej pomiędzy ulicą Jasną a Urzędem miejskim. Wielokrotnie z tego powodu byliśmy pozbawieni prądu-silny wiatr i deszcze powodują zwarcia kabli. Jeden raz doszło już do zerwania linii co groziło porażeniem lub pożarem. Dlatego proszę o interwencję w tej sprawie.
Anna (2011-06-20 17:51:57)
Szanowna Pani,
utrzymanie w sprawności linii energetycznych jest obowiązkiem ENEA S.A., a obowiązkiem właściciela gruntu, na którym rosną drzewa jest taka ich pielęgnacja, aby nie wchodziły w kolizję z linią energetyczną. Na odcinku między Urzędem Miejskim a ul. Jasną linia energetyczna biegnie po stronie leśnej i koliduje z drzewami rosnącymi w Wielkopolskim Parku Narodowym.
W dniu 30 czerwca Pani interwencja została przekazana do posterunku energetycznego w Mosinie, z prośbą o przeprowadzenie pilnej kontroli linii energetycznej na całej długości ulicy Podleśnej.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-07-04 11:07:54)
Witam!

Mieszkam niedaleko muzeum Fiedlera. Od zawsze spacery odbywałem wzdłuż przepięknej panoramy nad wartą. Niestety, od ponad roku "ktoś" postanowił sprzedać (lub udostępnić) przybrzeżnym mieszkańcom Warty tereny owej promenady. Była to nie tylko atrakcja dla mieszkańców, lecz również dla przejezdnych turystów. Pytanią moje więc brzmią:
1. Dlaczego udostępniono teren dawnej promenady wzdłóż warty ( równoległej do ul. C. Ratajskiego )
2. Czy nowy zarząd ma plan na przywrócenie dawnego uroku tego miejsca, aby szlak od lasu do zakola Warty był nieprzerwany bezsensownym płotem i zgliszczami?

Michał (2011-05-19 08:57:13)
Szanowny Panie,
Teren o którym Pan pisze, zawsze był działką prywatną. Miasto nie ma możliwości zakazania ogrodzenia prywatnej posesji przez właściciela.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-05-23 15:37:26)
dzien dobry panie mam pytanie bo jeżdze rowerem koło warty i wy strone scieszki do poznania jest most zawalony i ludzie z poznania nie mogą jechac w strone puszczykowa lasem prosze odpisać co z tym zrobicie . dziękuje bardzo
dawid (2011-04-19 21:37:34)
Szanowny Panie,
Most znajduje się na terenie gminy Komorniki, więc zlecenie jego naprawy leży w kompetencjach tamtejszego Urzędu Gminy. Ze swojej strony będę monitował w tej sprawie w gminie Komorniki.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-05-23 15:41:33)
Szanowny Panie Burmistrzu, załączam link z opisem tragedii do jakiej doszło niedawno w Polsce. Psy zagryzły 5 latka. Chciałem zapytać, co zamierza Pan zrobić w sprawie bezpańskich psów, czy raczej psów wypuszczanych przez nieodpowiedzialnych właścicieli na ulicę. Codziennie rano z okna samochodu widzę je na swej ulicy, i codziennie słyszę - on jest taki niegroźny. Tymczasem żona już wiele razy, wybierając się na spacer, wracała do domu, bo przed naszą furtką biegały psy - w tym jeden rasy która zagryzła wczoraj dziecko. Straż miejska sprawę zna, wielokrotnie interweniowała u właściciela, i nic. Zresztą to niejedyny pies z okolic ulicy Żwirowej - Jarosławskiej, który wałęsa się po mieście. Zapraszam na poranną kawę, lub choćby przejażdżkę przed pracą, zobaczy Pan sam co się tu dzieje przed południem. Dochodzi do tego, że jedna z właścicielek stwierdza, iż widziała jak jej pies uciekł, ale spieszyła się do pracy.
I drugie pytanie. Trąbią miejskie gazety o oszczędnościach i cięciach w budżecie. Pytam więc ile kosztuje oświetlenie Orlika na Jarosławskiej i w imię czego społeczeństwo całego miasta ma się na to składać - dzieci wieczorami tam nie grają, zresztą za dnia w ubiegłym roku też miały kłopot by się na zajęte przez dorosłych boisko dostać.
Liczę nie tyle na Pana odpowiedź, i z góry zastrzegam swe dane do Pańskiej wiadomości, nie życząc sobie by je publikowano w miejskiej gazecie, co na działanie, które Pan obiecuje.
Z wyrazami szacunku i życzeniami powodzenia w nowej roli
dr Jacek F. Balcer

Jacek (2011-02-23 18:10:57)
Szanowny Panie,
Dziękujemy za informacje. Jednocześnie informuję, że zobowiązałem Komendanta Straży Miejskiej o wzmożenie patroli na terenie, o którym Pan wspomina i bezwzględne karanie osób, które jako właściciele psów nie wywiązują się ze swoich powinności. Obowiązek ten wynika z Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku na terenie miasta Puszczykowa uchwalonego Uchwałami nr 201/06/IV Rady Miasta Puszczykowa z dnia 21.03.2006 r. oraz nr 237/06/IV Rady Miasta Puszczykowa z dnia 8.08.2006 r.

Z poważaniem Władysław Ślisiński Zastępca BurmistrzaUprzejmie informuję, że koszt energii elektrycznej, zużywanej na boiskach Orlik przy ul. Jarosławskiej oscyluje między 700 a 900 zł za miesiąc, w zależności od pory roku i nasilenia eksploatacji boiska. Podczas rozmowy z Animatorem sportu, na tymże Orliku uzyskałam informację, iż światło jest włączane jedynie wtedy, gdy korzystają z niego mieszkańcy. Jeżeli między grupami jest 10 lub 15 minut przerwy, światło nie jest gaszone, ponieważ zużycie prądu podczas włączania i wyłączania lamp na obiekcie byłoby o wiele większe. W kwestii zaś dostępności Orlika - szkoły posiadają klucze do obiektu i mogą z niego korzystać do godziny 16. Między 16 a 18 korzysta z niego młodzież i dzieci, ponieważ te godziny są dla nich zarezerwowane. Po 18 mogą korzystać z Orlika również dorośli. Jako kierownik Centrum Animacji Sportu muszę zadbać o to, by taki obiekt jak Orlik był dostępny dla wszystkich mieszkańców, dlatego przyjęłam taką zasadę organizowania zajęć. Jeśli ma Pan inną wizję funkcjonowania Orlika, zawsze pozostaję chętna do dyskusji i otwarta na propozycje w tym zakresie.

Z poważaniem
Joanna Hejnowicz Kierownik Centrum Animacji Sportu
(2011-03-08 13:47:52)
Witam!Zwracam się z zapytaniem o ulicę Gołębią.Dlaczego firma układająca poz-bruk nie robi tego dalej?Kilka tygodni temu pracownicy położyli parę metrów kostki i na tym się skończyło a pogoda przez ostatnie tygodnie przecież sprzyjała.Wspomnę jeszcze o bałaganie jaki panuje na ulicy-wszędzie leży pełno folii,którą owinięta jest paleta z kostką!Z poważaniem mieszkanka
Agnieszka (2011-02-14 09:31:27)
Szanowna Pani, niestety warunki pogodowe nie pozwalają na wykonywanie dalszych prac związanych z układaniem kostki brukowej. Jak tylko zmieni się pogoda, wykonawca przystąpi do robót. Urząd zwrócił się z prośbą do wykonawcy o posprzątanie terenu budowy. Z poważaniem Władysław Ślisiński Zastępca Burmistrza
(2011-02-22 12:25:42)
Dzień dobry

W tym roku zamierzam przeprowadzić się do Puszczykowa.Chciałbym dowiedzieć się jak jest zorganizowany dowóz dzieci do szkoły w mieście. Z tego co zdążyłem się zorientować szkoły zlokalizowane są dość blisko siebie w centrum miejscowości.Linie autobusowe przebiegają tylko przez tzw Dolne Puszczykowo.Jeden autobus dziennie przez ul.Jaroslawską o tzw .dziwnej porze to trochę mało.Moje pytanie - czy moze Pan rozważyć stałe (o jednakowej porze np co godzinę )połączenie jednej części miasta z drugą.Sądzę, że mieszkańcy byliby wdzięczni za autobus (lub mały mikrobus) kursujący choćby raz na godzinę, który połączyłby ich z centrum miasta ,szkołami ,szpitalem oraz dworcem PKP.Chociaż nie ukrywam,że najbardziej zależy mi na bezpiecznym dotarciu dziecka do szkoły.

Pozdrawiam i dziekuję z góry z odpowiedź.

Przemysław Kaźmierczak
e-mail - mkkazmierczak@poczta.onet.pl

PRZEMYSŁAW (2011-02-13 11:19:38)
Szanowny Panie,

Lokalna komunikacja autobusowa jest częstym tematem omawianym zarówno w UM, jak na spotkaniach Komisji Rady Miasta. W chwili obecnej Stare Puszczykowo jest obsługiwane przez dwóch przewoźników. Eko Rondo obsługujeo dodatkową trasę "szkolną" ulicami Studzienną, Czarnieckiego, Jarosławską, TRANSLUB przewozi pasażerów z rejonu ulicy Sobieskiego.
W ostatnim czasie ZTM w Poznaniu przedstawił nową, wstępną koncepcję transportu międzygminnego, obejmującego Puszczykowo. To rozwiązanie zakłada uruchomienie dodatkowej linii lokalnej łączącej obydwie części Starego Puszczykowa z Puszczykówkiem i Mosiną, z większą częstotliwością kursów niż dotychczas. Jeśli propozycja ZTM zostanie przyjęta i zrealizowana, będzie w ten sposób rozwiązany problem komunikacji autobusowej przez Stare Puszczykowo. Jest jeszcze druga strona problemu: rozwiązanie jest kosztowne. UM będzie musiał rozważyć, czy w przyjętym budżecie Miasta na rok 2011, znajdą się dodatkowe środki finansowe, pozwalające na rozbudowę systemu komunikacji lokalnej. Z poważaniem Władysław Ślisiński Zastępca Burmistrza
(2011-03-03 12:41:49)
Proszę o ponowne rozpatrzenie kryteriów dotyczących ulic będących w kolejce do utwardzenia. Sprawa dotyczy ulicy Żupańskiego. Praktycznie o każdej porze roku, przejazd tą ulicą jest bardzo utrudniony. Po deszczach ulica jest w stanie który praktycznie uniemożliwia przejazd, a w niektórych miejscach istnieje ryzyko zakopania samochodu.
Jakub (2011-02-12 11:59:53)
Szanowny Panie,
ranking ulic zgodnie z którym ulice są budowane został uchwalony przez Radę Miasta w 2008 roku. Pański wniosek zostanie przedstawiony Radzie, która zadecyduje czy zweryfikować zaplanowaną kolejność. Z poważaniem Władysław Ślisiński Zastępca Burmistrza
(2011-02-22 12:23:09)
Zwracam się z zapytaniem, kiedy wreszcie wszystkie kursy autobusów podmiejskich linii 651 zostaną wydłużone o trasę przystanków na "Starym" Puszczykowie? Ponieważ bardzo uciążliwe jest dochodzenie, zwłaszcza zimą, na przystanki na Puszczykowie "Dolnym", a wydaje się tym bardziej nie logiczne, że na "Starym" Puszczykowie odpowiednie przystanki istnieją. Czyżby mieszkańcy Puszczykowa "Starego" byli ludźmi drugiej kategorii? Kiedy zostaną podjęte konkretne działania w tej sprawie? Proszę o kontakt.


Serdecznie pozdrawiam,
Karolina Niemier

Karolina (2011-02-06 19:06:14)
Szanowna Pani,

Lokalna komunikacja autobusowa jest częstym tematem omawianym zarówno w UM, jak na spotkaniach Komisji Rady Miasta. W chwili obecnej Stare Puszczykowo jest obsługiwane przez dwóch przewoźników. Eko Rondo obsługujeo dodatkową trasę "szkolną" ulicami Studzienną, Czarnieckiego, Jarosławską, TRANSLUB przewozi pasażerów z rejonu ulicy Sobieskiego.
W ostatnim czasie ZTM w Poznaniu przedstawił nową, wstępną koncepcję transportu międzygminnego, obejmującego Puszczykowo. To rozwiązanie zakłada uruchomienie dodatkowej linii lokalnej łączącej obydwie części Starego Puszczykowa z Puszczykówkiem i Mosiną, z większą częstotliwością kursów niż dotychczas. Jeśli propozycja ZTM zostanie przyjęta i zrealizowana, będzie w ten sposób rozwiązany problem komunikacji autobusowej przez Stare Puszczykowo. Jest jeszcze druga strona problemu: rozwiązanie jest kosztowne. UM będzie musiał rozważyć, czy w przyjętym budżecie Miasta na rok 2011, znajdą się dodatkowe środki finansowe, pozwalające na rozbudowę systemu komunikacji lokalnej. Z poważaniem Władysław Ślisiński Zastępca Burmistrza
(2011-03-03 12:35:29)
Szanowni Państwo,

dn. 22.11.2010 r. zgłosiłam w Urzędzie Miasta niesprawne oświetlenie na ul. Wodziczki (warz z info o nr niesprawnych lamp). Najpierw zobowiązali się Państwo do naprawy w ciągu dwóch dni (wg cytatu z maila Pani Alicji Marciniak), a kolejne informacje odwlekają wykonanie prac. Minęły ponad dwa miesiące i ze strony UM Puszczykowo nadal brak interwencji. Rozumiem brak jakichkolwiek technicznych elementów potrzebnych do naprawy i czas potrzebny na ich zdobycie, niemniej tak długi okres realizacji (ponad 2 m-ce) zaświadcza jedynie o nieporadności Państwa instytucji i egzekwowania prac od podmiotów wykonawczych; w tym samym czasie owych dwóch miesięcy mieszkańcy nadal przemieszczają się w tym rejonie o zepsutym oświetleniu (nomen omen w miejscu, w którym już miał miejsce napad).

Poproszę o odpowiedź:
Czy jedyną możliwością naprawy tej usterki w ciągu np. kolejnych 7 dni jest wezwanie przez mieszkańców ekipy naprawczej i obciążenie UM Puszczykowa tymi kosztami?

I naprawdę nie chciałabym już więcej korespondować z Państwem w tej kwestii, ale jako mieszkaniec Puszczykowa liczyłabym jednak na większą efektywność działań Urzędu Miasta w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.
A.

Alicja (2011-01-31 20:43:00)
Szanowna Pani,
Straż Miejska sprawdziła oświetlenie ulicy Wodziczki, dostałem potwierdzenie, że wszystkie lampy świecą. Jednak z uwagi na ponowne uwagi dotyczące stanu lamp usterka została zgłoszona Zakładowi Robót Elektroinstalacyjnych i Energetycznych – Tadeusz Wudarczak, czyli firmie odpowiadającej za utrzymanie lamp na tej ulicy.
Z poważaniem
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2011-02-21 15:49:44)
Witam, w odpowiedzi na moje wcześniejsze zapytanie dotyczące ul.Pszenicznej otrzymałam odpowiedź, że wykonawca zobowiązał się utwardzić drogę do 20 stycznia br. Jak dotąd droga ta oraz skrzyżowanie w/w ulicy z ul.Gołębią nie zostało utwardzone (5 dni po terminie). Liczymy - nie tylko ja ale wszyscy mieszkańcy w/w ulic,że nasze prośby nie pozostaną bez echa i doczekamy się w najbliższych dniach chociażby tłucznia na skrzyżowaniu. Z wyrazami szacunku.
Joanna (2011-01-25 19:51:46)
Szanowna Pani
Skrzyżowanie ulicy Pszenicznej z ulicą Gołębią zostało wytłuczniowane dnia 20 stycznia. Podczas kolejnej wizji lokalnej (3.02.br.), wykonanej ze względu na Pani pytanie, w trakcie której sprawdzano jakość wykonanych prac, zrobiono zdjęcia dokumentujące stan drogi. Są one dostępne w urzędzie.
Z poważaniem
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2011-02-11 15:26:27)
Witam !

Panie Burmistrzu, kiedy można spodziewać się uruchomienia Internetu bezprzewodowego dla mieszkańców Puszczykowa ?

Pozdrawiam
WK

Waldemar (2011-01-23 17:43:34)
Szanowny Panie,

bezprzewodowy dostęp do Internetu będzie rozwijany na terenie naszego miasta systematycznie, wraz z pojawiającymi się możliwościami technicznymi i finansowymi. Ważnym zagadnieniem jest też w przypadku takich instalacji zapewnienie bezpieczeństwa łącza i użytkowników korzystających z dostępu do sieci publicznej. Aktualnie bezprzewodowy dostęp do Internetu zapewniony jest na obszarze Biblioteki Miejskiej. Miasto monitoruje również pojawiające się możliwości dofinansowania projektów zapewnienia powszechnego dostępu do Internetu mieszkańcom ze środków zewnętrznych, co pozwoli na upowszechnienie dostępu na terenie Puszczykowa z poważaniem Maciej Dettlaff Sekretarz Miasta
(2011-03-10 14:28:23)
W dniu 10.01.2011r został zamknięty przepust pod drogą od dworca PKP do Łęczycy.
Dlaczego w dniu dzisiejszym przepust ten został otwarty i kto podął taką decyzję./widoczny wzrost wody w rowie wzdłuż ulicy Wysokiej/
Powoduje to zalanie terenów mieszkalnych i pzedostanie się wody do piwnic.

Jan (2011-01-21 22:37:25)
Szanowny Panie,
w dniu 15 stycznia 2011 roku fragment drogi powiatowej na odcinku od Łęczycy do dworca PKP w Puszczykowie przy przepuście, uległ znacznemu uszkodzeniu. W dwóch miejscach zapadł się grunt na poboczu drogi, stwarzając zagrożenie komunikacyjne. W konsekwencji tego, wspomniany odcinek drogi w dniu 16 stycznia został zamknięty. Niezwłocznie zlecono badania podłoża gruntowego w miejscu uszkodzenia Instytutowi Inżynierii Lądowej PP. Po wykonaniu badań zalecono podjęcie działań, których celem było przywrócenie ograniczonego ruchu samochodowego na wymienionym odcinku drogi. Jednym z zaleceń było otwarcie zastawy przepustu w celu zlikwidowania jednostronnego parcia wody na nasyp drogowy. Urząd zleci kolejne badania gruntu w zakresie szerszym niż poprzednio. Wyniki badań zostaną wykorzystane przy opracowaniu kompleksowego sposobu naprawy odcinka drogi. Po wykonaniu prac, polegających na wzmocnieniu gruntu pod drogą, przepust będzie mógł być zamykany.
Poziom wody w rowie melioracyjnym przy ul. Wysokiej jest stale monitorowany i w ostatnim czasie nie uległ on zwiększeniu. Przyczyną pojawiającej się w piwnicach wody jest utrzymujący się od dłuższego czasu wysoki poziom wód gruntowych. Zjawisko obserwujemy zarówno na dolnym Puszczykowie, jak przy niektórych ulicach starego Puszczykowa.
Z poważaniem
Władysław Ślisiński
Zastępca Burmistrza
(2011-02-11 15:29:30)
Pytanie z dnia 18.01.2011 r.
Witam, czy w najbliższych dniach mieszkańcy ul.Pszenicznej mogą liczyć na utwardzenie skrzyżowania w/w ulicy z ul.Gołębią?Przejście z wózkiem dziecięcym jest niemożliwe, przejechanie samochodem utrudnione przez błotne koleiny powstałe przez samochody ekip remontujących ul.Gołębią. Liczę na bardzo szybkie załatwienie sprawy. Z poważaniem

Joanna (2011-01-21 15:48:11)
Odpowiedź udzielona w dniu 20.01.2011 r.
Szanowna Pani, wykonawca budowy ulicy Gołębiej zobowiązał się do utwardzenia skrzyżowania ulicy Pszenicznej z ulicą Gołębią do dnia 20 stycznia. Z poważaniem Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-01-21 15:49:43)
Pytanie z dnia 4.01.2011
Kontaktuję się z Państwem w kwestii zapytania skierowanego do UM Puszczykowa ponad miesiąc temu (mail z dn. 22.11.2010) dot. niepokojąco rosnącego poziomu Warty w rejonie Puszczykowa. Aktualnie stan wody przekroczył alarmowy i z dnia na dzień wody przybywa; ośrodek Szkoleniowy Los ma podobny stan do ostatniej powodzi - olbrzymią kałużę na swoim dziedzińcu, ścieżki piesze i rowerowe są już pod wodą. Informowali Państwo o jedynym działaniu Urzędu Miasta, tj. monitorowaniu sytuacji i w związku z tym mam pytanie: czy jedyną rolą instancji jaką jest Urząd Miasta Poznania jest moniotorowanie, czyli przyglądanie się sytuacji. Pytam o to ze względu na kilka aspektów, wszak ogradzanie zalewanych kolejno terenów to za mało, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i samemu miastu. Pozwolę sobie postawić kilka pytań, oczekując odpowiedzi z Państwa strony? 1. Obowiązkiem jakich władz jest interwencja / zapobiegnięcie zalaniu miejsc zamieszkania? Wg mojej rozmowy z oficerem Straży Pożarnej zapewnienia bezpieczeństwa, wszelkie działania profilaktyczne leżą w kompetencjach i obowiązku Gminy, Urzędu Miasta. (Do SP można jedynie zgłosić potrzebę interwencji, jak już wystąpi szkoda.) 2. Z czego wynika rosnący poziom Warty? 3. Czy istnieje sposób zmiany zaistniałej sytuacji wynikającej z zamarznięcia / zatorów na Warcie? (lodołamacz, pirotechnicy etc.) 4. W czyjej gestii leżeć będzie skutek ekonomiczny szkód na zalanych terenach? (zalane piwnice, oprzyrządowanie grzewcze, opał, drogi dojazdowe, osuszanie fundamentów) jeśli przyjmiemy, że istnieje aktualnie czas na zapobiegniecie takiej sytuacji? 5. Jaka jest przyczyna braku oficjalnej informacji o przekroczonym stanie alarmowym na stronie UM i w oficjalnych mediach, w miejscach zagrożonych zalaniem czy podtopieniem? 6. Co z aspektów zapobiegawczych zabezpieczenia prywatnego mienia jest w gestii prywatnych mieszkańców, a co UM (zakup worków, piasku, ułożenie worków, logistyka w przypadku powodzi etc.)? 7. Jaki UM ma plan na wiosnę 2011 r.?, biorąc pod uwagę, że od kilku miesięcy od ostatniej powodzi stan wody nie zdążył opaść, tym samym mamy prawo sądzić, że do wiosny i roztopów stan wody też znacznie nie opadnie, a jeśli do tego dojdą roztopy, to sytuacja zagrożenia będzie miała miejsce za kilka miesięcy. Poproszę o precyzyjną informację przygotowań miasta na taką ewentualność (sztab, zakres kompetencji etc.). 8. Czy istnieje realny sposób zapobiegnięcia powodzi, podtopień na wiosnę 2011 r. (łącznie z aspektami, na które miasto nie przeznaczyło środków w budżecie)? Kto (funkcja, imię i nazwisko) odpowiada za budżet i jego dysponowanie w tym zakresie? 9. Kto (funkcja, imię i nazwisko) z władz miasta ponosi odpowiedzialność za decyzje podejmowane w kwestiach powodziowych, stanu rzeki w mieście Puszczykowo. 10. Kto dotychczas (funkcja, imię i nazwisko) z władz miasta dotychczas i w jakim terminie podjął decyzję o dotychczasowym zapobieganiu czynności i pozostaniu jedynie na etapie monitorowania. 11. Do kogo (funkcja, imię i nazwisko) powinnam kierować bezpośrednio korespondencję w tym temacie? Będę wdzięczna za udzielenie z Państwa strony odpowiedzi na pytania, które tym samy pozwolą mi na znalezienie mojego sposobu zachowania jako mieszkańca miasta Puszczykowo mieszkającego nieopodal (coraz bliżej) rzeki Warta. Nie chciałabym, żeby tzw. zaniechanie zachowania przyczyniło się do zastania przeze mnie szkody, której mogłabym/moglibyśmy dziś uniknąć. Z poważaniem.

Alicja (2011-01-21 15:41:54)
Odpowiedź udzielona w dniu 19.01.2011r.
Szanowna Pani, Rolę, miejsca i zadania Miasta Puszczykowa w realizacji przedsięwzięć reagowania kryzysowego określa Plan Reagowania Kryzysowego Gminy Miejskiej Puszczykowo. Zasady, sposoby oraz częstotliwość przekazywania ostrzeżeń, prognoz i komunikatów państwowej służby hydrologiczno - meteorologicznej określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 22.08.2007r. Zgodnie z informacją zawartą w odpowiedzi wysłanej do Pani mailem w dniu 24.11.2010r. przez pracownika UM Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco przekazuje urzędowi niezbędne komunikaty. Są one na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszego miasta. Poziom wody w Warcie jest również codziennie monitorowany przez dyżurnego Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oprócz monitorowania do zadań GZZK należą: ostrzeganie, alarmowanie i informowanie o rodzaju zagrożenia i zasadach zachowania się ludności, bezpośrednim udziale sił i środków gminy w akcji ratunkowej, prowadzenie ewakuacji z zagrożonych rejonów, zapewnienie ewakuowanym pomocy medycznej i socjalnej głównie w zakresie zakwaterowania, wyżywienia i zaopatrzenia w wodę, ochrona pozostawionego mienia ewakuowanej ludności, pomoc w odtworzeniu działania podstawowych systemów dla przetrwania ludności oraz zabezpieczenie dróg ewakuacji i objazdu. Puszczykowo dysponuje workami do wykorzystania przy zabezpieczeniu terenów zagrożonych zalaniem oraz ma podpisane umowy z wykonawcami, zobowiązanymi napełnić worki piaskiem i dostarczyć w określone miejsce. Do właścicieli posesji oraz budynków należy zabezpieczenie ich przed ewentualnym zalaniem, w tym zakup worków, piaski i organizacja logistyczna działania. Skutek ekonomiczny, o którym Pani pisze spoczywa na właścicielu, w przypadku domu – na osobie prywatnej, w odniesieniu np. do drogi miejskiej – na mieście. W budżecie miasta zostały zabezpieczone środki na akcję przeciwpowodziową. Dysponuje nimi szef Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którym jest Burmistrz Miasta. Szef Zespołu podejmuje przedsięwzięcia w zakresie koordynacji działan reagowania kryzysowego prowadzonych przez: służby ratownicze, samodzielne stanowiska Urzędu Miasta, pomoc społeczną, organizacje charytatywne i użyteczności społecznej, wolontariuszy, siły ratownicze zakładów pracy, ekspertów i specjalistów. Po ubiegłorocznej powodzi stan wód gruntowych jest nadal wysoki. Dodatkowe roztopy, które mogą mieć miejsce nie spowodują zalania miasta, ale trzeba się liczyć z możliwością lokalnych podtopień poprzez wzrost stanu wód gruntowych, na które miasto nie ma wpływu. Sytuacja na rzece Warcie nie dotyczy samego Puszczykowa lecz całego biegu rzeki. Tylko poprzez kompleksowe rozwiązania, np. poprzez pogłębienia koryta rzeki, można w przyszłości zapobiec choćby podwyższaniu poziomu wód gruntowych. Decyzje i działania w tym zakresie leżą w gestii Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Odpowiadając na Pani ostatnie pytanie informuję, iż korespondencję i pytania dotyczące stanu Warty i działań miasta związanych ze stanem alarmowym proszę kierować do kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej p. Remigiusza Motyckiego – email: motycki@puszczykowo.pl, nr tel. 61 898 37 29 Z poważaniem Władysław Ślisiński Zastępca Burmistrza
(2011-01-21 15:51:21)
Często jeżdżę z dzieckiem na spacery do Puszczykowa. Od tygodnia panuje koszmarny bałagan przy wejściu do lasu od strony lodowiska. Wokół ławek ( w lesie) leżą butelki od piwa, wódki, pełno papierów itp. - wszystko jest powysypywane z koszy na śmieci. Chciałam zapytać kto odpowiada za usuwanie nieczystości i jak często powinno to mieć miejsce?
Anna (2011-01-17 17:02:52)
Szanowna Pani, za utrzymanie czystości na terenie lasu odpowiada Wielkopolski Park Narodowy, a za teren przed wejściem do lasu odpowiedzialne jest miasto. Służby miejskie sprzątają teren regularnie (2 x w tygodniu), natomiast do WPN zgłosimy się z pisemną prośbą o uporządkowanie terenu.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-01-21 10:30:29)
Witam Pana Burmistrza!Zwracam się do Pana z pytaniem-co dalej z ulicą Gołębią?Śnieg stopniał,mróz puścił a ekipy budującej nawierzchnię nie widać.Jak długo jeszcze będziemy chodzić po błocie(chodniki są w fatalnym stanie)i jezdzić po dziurach?
Z poważaniem

Agnieszka (2011-01-17 15:45:29)
Szanowna Pani,
termin zakończenia prac związanych z budową ulicy Gołębiej został określony na 30 kwietnia 2011 roku. Zostały wykonane wszystkie prace możliwe do wykonania w obecnych warunkach pogodowych. Na dzień dzisiejszy nie ma technicznej możliwości układania nawierzchni.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-01-20 10:55:28)
Proszę o uściślenie jaki wpływ na podział Starego Puszczykowa od pozostałej jego części ma przebudowa wiaduktu w Łęczycy, ułatwiajaca dojazd do Poznania mieszkańcom całego Puszczykowa. Taką Pana opinię przeczytałam w Głosie Wielkopolskim. Opowiedział sie Pan przeciwko przebudowie tego "gordyjskiego węzła".Wylot ulic prowadzących z G.Puszczykowa na ul. Wysoką jest oddalonych od Łęczycy o około 2 km. czyli wystarczająco daleko aby budowa wiaduktu nie wpłynęła negatywnie na p lynność ruchu w tej części Puszczykowa.Poza tym mieszkańcy Górnego Puszczykowa też czasami pracują w Poznaniu i stoją w długich kolejkach czekając na przejazd pociągu.
Ewa (2011-01-14 11:30:17)
Szanowna Pani,
Artykuł dotyczył przebudowy wiaduktu w Łęczycy oraz drogi wojewódzkiej i do tego właśnie tematu odnosił się mój komentarz. Zanim zostanę zwolennikiem lub też przeciwnikiem tej inicjatywy, jego pomysłodawcy muszą przygotować koncepcję rozbudowy. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jaki będzie ona miała wpływ na organizację ruchu na puszczykowskich ulicach. Dlatego cytując artykuł „sceptycznie spoglądam” na plany przebudowy.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek, Burmistrz Miasta
(2011-01-21 10:29:21)
Szanowny Panie Burmistrzu,
jako studentka gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie informacji o ewentualne odbycie praktyk w Urzędzie Miasta Puszczykowa. Czy istnieje taka możliwość i jakie warunki/formalności powinnam spełnić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Adrianna (2011-01-09 21:59:54)
Szanowna Pani,
Nie ma przeciwwskazań do odbycia praktyki studenckiej w Urzędzie Miejskim w Puszczykowie. Warunkiem rozpoczęcia praktyki jest uzyskanie skierowania z uczelni. Praktyki są nieodpłatne. W sprawie uzgodnienia szczegółów proszę o kontakt z Zastępcą Burmistrza lub Sekretarzem Miasta.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta
(2011-01-14 09:42:58)
Dnia 3 stycznia pytałam pracownika marketu "Biedronka" kto jest odpowiedzialny za odśnieżaniu placu przed sklepem-odpowiedział że jest to w gestii urzędu miasta. Jeśli jest tak w istocie-dlaczego nikt nie dba o ten teren? Cała powierzchnia jest skuta lodem. Trudno zaparkować samochód i bezpiecznie dotrzeć do drzwi sklepu. Odcinek przeznaczony dla pieszych to lodowisko-nikt nie usunął ani śniegu, ani lodu-nie zadbano nawet o to żeby chociaż posypać cały teren piaskiem.Dlaczego nie zatrudni się do takich prac osób bezrobotnych lub ukaranych obowiązkiem wykonania na rzecz miasta różnych prac porządkowych? Żal patrzeć szczególnie na starsze osoby z jakim trudem pokonują drogę aby zrobić zakupy. Czy trzeba nieszczęśliwego wypadku żeby ktoś wreszcie zajął się tą sprawą ?
Anna (2011-01-06 16:15:20)
Szanowna Pani,
Płyta Rynku przez cały czas jest w budowie. Służby miejskie odśnieżają ją w ograniczonym zakresie ze względu na gwarancję na wykonane roboty i odpowiedzialność w stosunku do wykonawcy płyty Rynku za ewentualne szkody wynikłe przy odśnieżaniu. Jednocześnie w dniu 13.01.11 r. udrożniono studzienki kanalizacji burzowej na małej płycie Rynku. Dzięki temu zlikwidowane zostały zastoje wodne.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta

(2011-01-18 08:44:34)
Widze ze sprawdzają się plotki i nowy Pan Burmistrz otacza się ludxmi z Dopiewa.
A tak za to krytykowana byłaMOT że otacza się ludźmi spoza Puszczykowa. Nie była to moja idolka, ale tak ma wygladac ta "normalność"?

Anna (2010-12-20 13:23:06)
Szanowna Pani,
Jeżeli chodzi o plotki to trudno jest mi ustosunkować się do nich, ponieważ ich nie znam. Natomiast w pracy liczą się kompetencje i umiejętności urzędników, a nie miejsce ich zamieszkania.
Z poważaniem
Andrzej Balcerek
Burmistrz Miasta

(2010-12-30 12:53:45)
w rankingu dróg do realizacji nie znajduję ulicy Żupańskiego, proszę o podanie kiedy będzie utwardzona moja ulica. Anna Langner
Anna (2010-07-07 17:34:12)
Szanowna Pani,
Ranking ulic do utwardzenia, zgodnie z którym ulice są budowane, znajduje się na stronie internetowej miasta w dziale inwestycje. Na dzisiejszy dzień trudno jest określić termin budowy ul. Żupańskiego, gdyż jest on uzależniony od możliwości finansowych miasta. Ulica ta znajduje się na 30 miejscu rankingu. W przygotowaniu jest uchwała, która pozwoli na współfinansowanie inwestycji drogowych przez mieszkańców, co zarówno zwiększy możliwości inwestycyjne miasta, jak i skróci czas oczekiwania na remont.
Z poważaniem
Burmistrz Miasta
Małgorzata Ornoch-Tabędzka
(2010-09-07 12:35:37)
październik 2016
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Biuletyn Informacji Publicznej
Zadaj pytanie